علمی و پزشکی

خاک خوردن ۴ هزار هواپیمای گرانقیمت در عجیب‌ترین گورستان جهان / عکس

به گزارش دوران خبر،

این گورستان پس از پایان جنگ جهانی دوم با میزبانی از تعداد زیادی بمب‌افکن بی ۲۹ سوپرفورترس و هواپیمای داگلاس سی ۴۷ اسکای‌ترین آغاز به کار کرد.

انتخاب پایگاه هوایی دیویس‌مونتن در توسان آریزونا برای این گورستان بزرگ چند دلیل مهم داشت. ارتفاع ۷۸۰ متری از سطح دریا، خاک قلیایی، بارش اندک و هوای خشک باعث می‌شد که این مکان گزینه‌ای ایده‌آل برای نگهداری هواگردها در فضای باز شود و احتمال آسیب‌دیدن و خوردگی بدنه و قطعات آن‌ها به حداقل برسد.

بزرگترین گورستان هواپیمای جهان/ ایستگاه آخر جنگنده‌های مشهور/ عکس

در فرایند انبار کردن هواپیماها در این گورستان ابتدا قطعات حساس و طبقه‌بندی همراه با صندلی اجکت از آن جدا می‌شود. سپس هواپیما با دقت شسته و خشک می‌شود. خاکی کردن سیستم سوخت‌رسانی و پرکردنش با روغنی مخصوص و دوباره خالی کردن روغن مرحله بعدی است که باعث تشکیل لایه محافظ روغنی می‌شود. در مرحله بعد سطوح حساس هواپیما با مواد گوناگون پوشیده می‌شود تا مقابل گرد و غبار، نور خورشید و دمای بالا محافظت شوند.

از این گورستان محافظت شده گاهی برای ساخت فیلم‌های هالیوودی استفاده می‌شود اما گذر مردم عادی به آن نخواهد افتاد هر چند می‌توان با سرویس‌هایی مثل گوگل ارت از آسمان به تماشای آن نشست.

در گزارش «بزرگترین گورستان هواپیمای جهان» بیشتر با این گورستان آشنا شوید.

۵۸۵۸

بخش علوم پزشکی

هدفم این است که با ارائه محتواهای علمی و امیدوارکننده، به شما کمک کنم تا از جدیدترین تحقیقات در زمینه سلامتی مطلع شوید و اقدامات مناسبی را برای بهبود و حفظ سلامتی خود بگیرید.