عمومی

در میان مردم – دوران خبر

کابینه آقای رئیسی در طول عمر جمهوری اسلامی ایران یکی از کابینه‌های پرتحرک و میدانی بوده است. سفرهای استانی رئیس‌جمهور نیز نشان می‌دهد که ایشان دغدغه خدمت به مردم را داشت. او تلاش می‌کرد از طریق ارتباط با مردم مشکلات جامعه را برطرف کند.

به گزارش دوران خبر،  حسن هانی‌زاده، کارشناس مسائل سیاسی در یادداشتی در جام جم نوشت: این روزها مردم ایران در سوگ رئیس‌جمهور و همراهان ایشان نشسته‌اند و حادثه سقوط بالگرد برای مردم بسیار دردناک است. شهید رئیسی یکی از شخصیت‌های مهم و تاثیرگذار در پیکره اداری و مدیریتی جمهوری اسلامی ایران به‌شمار می‌رفت. لازم به یادآوری است که ایشان در طول چهار دهه گذشته همواره مصدر خدمات بسیاری مهمی در حوزه‌های مختلف برای جمهوری اسلامی ایران بوده است. از ویژگی‌های شخصیتی شهید دکتر ابراهیم رئیسی می‌توان به تواضع، مردمداری و مدیریت میدانی اشاره کرد، زیرا ایشان رئیس‌جمهوری نبود که در دفتر کار خود بنشیند و به وزرا دستور بدهد. درواقع ایشان شخصا در ارتباط با مردم بود و به این منظور سفرهای استانی منظمی را در برنامه خود قرار داد. آقای رئیسی تلاش می‌کرد که به‌درستی از مشکلات مردم باخبر شود و آنها را برطرف کند.

افزون بر این کابینه آقای رئیسی نیز در طول عمر جمهوری اسلامی ایران یکی از کابینه‌های پرتحرک و میدانی بوده است. سفرهای استانی رئیس‌جمهور نیز نشان می‌دهد که ایشان دغدغه خدمت به مردم را داشت. اصرار شهید رئیسی بر حل مشکلات معیشتی طبقات فقیر جامعه نیز گواهی است بر این‌که او تلاش می‌کرد از طریق ارتباط با مردم مشکلات جامعه را حل کند. شهید رئیسی شخصیت تاثیرگذاری بودند، اما با توجه به این‌که جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان کشوری که دارای نهادهای مدنی و موسسات حکومتی مختلفی است، شهادت و مرگ یک مقام نمی‌تواند سبب ایجاد خلأ مدیریتی، سیاسی و امنیتی شود. درواقع نظام جمهوری اسلامی ایران قائم بر اشخاص نیست و براساس موسسات و تقسیم کاری که بین نهادها صورت گرفته است در آن امور کشور به‌خوبی و سیال ادامه پیدا می‌کند.

بااین‌حال خلأ روانی فقدان ایشان سبب شده است که ملت ایران در شوک این حادثه بزرگ باشند. درواقع این موضوعی است که برای مردم ایران دردناک است. به عبارت دیگر نبود این شخصیت بزرگوار و خدمتگزار سبب ناراحتی مردم شده است. این درحالی‌است که باید گفت چنانچه ایشان در بستر بیماری فوت می‌کرد جای تعجب داشت. درواقع شهادت اجری است که خداوند به این مرد بزرگوار عطا کردند.
انتهای پیام