علمی و پزشکی

دیده شدن اثر انگشت‌های عجیب بر روی حلقه زحل!/ عکس

به گزارش خبرگزاری دوران خبر، اگر با دقت به نوار ضخیم سفید داخلی حلقه‌های زحل نگاه کنید، ظواهر سایه ای را خواهید دید که تقریباً شبیه اثر انگشت کثیف هستند. اینها پره‌های حلقه مرموز زحل هستند، ویژگی‌های گذرا به اندازه زمین که به نظر می‌رسد همراه با حلقه‌ها می‌چرخند. اما در نهایت، دانشمندان هیچ ایده‌ای در خصوص آن‌ها ندارند.

بیشتر بخوانید:

فضانوردان با این آسانسور به ماه می‌روند/ عکس

پره‌ها فقط برای دو یا سه چرخش در اطراف سیاره قبل از ناپدید شدن قابل مشاهده هستند، که به این معنی است که گرفتن آنها در عمل از لحاظ تاریخی کار دشواری بوده‌است. آنها برای اولین بار در سال ۱۹۸۱ توسط وویجر ۲ مشاهده شدند، سپس چندین بار در طول مأموریت کاسینی، که از سال ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۷ به دور زحل می‌چرخید. اکنون هابل به عنوان بخشی از برنامه میراث سیارات خارجی (OPAL) این ویژگی غیرعادی را زیر نظر دارد، برنامه‌ای که آب و هوای غول‌های گازی منظومه شمسی را زیر نظر دارد.

دیده شدن اثر انگشت‌های عجیب بر روی حلقه زحل!/ عکس

امی سایمون، دانشمند ارشد برنامه OPAL از مرکز پرواز فضایی گودارد ناسا در بیانیه‌ای گفت: “نظریه اصلی این است که پره‌ها به میدان مغناطیسی قدرتمند زحل، با نوعی برهمکنش خورشیدی با میدان مغناطیسی گره خورده است.”

منبع: YAHOO

بیشتر بخوانید:

اولین نشانه‌های شکافت هسته‌ای در کیهان

نجات زمین با بمب اتمی/ پیشنهاد ناسا برای بمباران سیارک‌های خطرناک

عکس عجیبی که تصویر روز ناسا شد!

۲۲۷۲۲۷

بخش علوم پزشکی

هدفم این است که با ارائه محتواهای علمی و امیدوارکننده، به شما کمک کنم تا از جدیدترین تحقیقات در زمینه سلامتی مطلع شوید و اقدامات مناسبی را برای بهبود و حفظ سلامتی خود بگیرید.