علمی و پزشکی

رایزنی وزیر بهداشت ایران و رییس حشدالشعبی عراق برای تأمین سلامت زائران اربعین

وزیر بهداشت کشورمان صبح امروز با فاتح الفیاض، رییس سازمان حشد الشعبی عراق دیدار و درباره تمهیدات روشمند و آمادگی‌های بهداشتی سازمان یافته برای راهپیمایی عظیم اربعین و تبادل استاد و دانشجو با عراق گفت‌وگو کرد.

به گزارش دوران خبر و بنابر اعلام وزارت بهداشت، دکتر بهرام عین اللهی در این دیدار گفت: استقرار واحدهای بهداشتی درمانی سیار و ایجاد تونل‌های عایق سرما با هدف جلوگیری از گرمازدگی زائران اربعین، تدبیری ضروری است که اجرای آن در مراسم جهانی اربعین امسال می تواند به آسایش و رفاه زوار کمک کند.

وی افزود: ایران آمادگی تبادل استاد و دانشجو در رشته‌های علوم پزشکی را با عراق دارد و می‌تواند تجارب و دستاوردهای خود را در حوزه فناوری‌های پزشکی با متخصصان عراق به اشتراک بگذارد.

وی با اشاره به تأسیس دانشگاه «سبطین» با هزینه دولت عراق و پشتیبانی علمی و آموزشی ایران از این دانشگاه افزود: این همکاری‌ها با کمک نیروهای مردمی به ویژه حشدالشعبی عراق تسریع و گسترش می‌یابد.

دکتر فاتح الفیاض – رییس سازمان حشد الشعبی عراق نیز در این دیدار گفت: در راهپیمایی اربعین به دو نوع خدمت نیاز است؛ خدمت در حوزه حفظ امنیت و خدمت در حوزه تأمین سلامت زائران.

وی افزود: ارائه خدمات سلامت به جمعیت انبوه زوار در واحدهای سیار کاری دشوار و نیازمند پیش بینی از ماه‌ها قبل است.

انتهای پیام