روایت موتورسوارانی که به بالگرد رئیس‌جمهور رسیدند

آفتاب‌‌نیوز :

سیامک امیر خیزی رئیس هیأت موتورسواری واتومیبل‌رانی آذربایجان شرقی درباره عملیات جست و جو برای بالگرد رئیس جمهور، ضمن عرض تسلیت به مناسبت این حادثه دردناک، گفت: بعد از اعلام رئیس فدراسیون و پیگیری اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی، با کمک گرفتن از ورزشکاران پنج شهرستان نزدیک ارسباران عملیات امداد و جست و جو برای یافتن محل بالگرد رئیس جمهور آغاز شد. ۷۵ ورزشکار در قالب تیم‌های آفرود و اندرو از شهرستان‌های اهر، کلیبر و هریس با اجازه نیروی انتظامی وارد منطقه شدند.

رئیس هیأت موتورسواری واتومیبلرانی آذربایجان شرقی ادامه داد: برخی از روستاییان و محلی‌ها هلی کوپتر را دیده بودند و با کمک راهنمایان حرکت به سمت مناطقی که احتمال یافتن بالگرد می‌رفت را آغاز کردیم.

وی گفت: دید کم و بارش باران و شیب‌های تند و گل و لای عملاً کار را بسیار مشکل می‌کرد و در نهایت هم بچه‌های تیم اندرو توانستند به بالای سر هلی کوپتر برسند.

رئیس هیأت موتورسواری و اتومیبل‌رانی استان آذربایجان شرقی ادامه داد: بالگرد در برخورد با زمین منفجر شده بود پیکر‌های برخی از شهدا در کنار بالگرد سوخته بود و تنها پیکر حضرت آیت الله آل هاشم در فاصله حدود صد متری بالگرد بود که با تماس ایشان و مشخصاتی که آن شهید عزیز دادند راهنمایان محلی ارزیابی دقیق پیدا کردند و به پیدا شدن محل بالگرد کمک کرد.

امیر خیزی گفت: فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی و هیأت‌های آن به کمک ورزشکاران خود در تمامی بلایای طبیعی همراه و کنار مردم هستند و آموزش‌های مختلفی را برای امداد و نجات توسط فدراسیون و هیأت دیده اند.