سرقت ۳ میلیاردی یک زن از مغازه همسایه

سرکلانتر پنجم پلیس پیشگیری پایتخت از دستگیری زنی که با همکاری همسرش اقدام به سرقت ۳ میلیارد ریالی از مغازه‌ای در جنوب‌غرب تهران کرده بود، خبر داد.

به گزارش دوران خبر، سرهنگ محمدرضا موسوی در این‌باره گفت:‌ چند روز پیش یکی از شهروندان به کلانتری ۱۷۹ خلیج فارس مراجعه و اعلام کرد که شب گذشته سارقان با تخریب قفل و شیشه مغازه اقدام به سرقت وسایل داخل آن به ارزش مالی حدود سه میلیارد ریال کرده‌اند.

وی با بیان اینکه رسیدگی به این پرونده در دستورکار ماموران کلانتری خلیج فارس قرار گرفت، گفت: در بررسی‌های صورت گرفته و اقدامات فنی پلیسی مشخص شد یک زن و شوهر که در مجاورت مغازه زندگی می‌کنند با مشارکت یک دیگر اقدام به سرقت از مغازه کرده‌اند.

سرکلانتر پنجم پلیس پیشگیری پایتخت ادامه داد: با هماهمنگی مقام قضائی تیم عملیات کلانتری به مخفیگاه متهمان که داخل یک کانکس در حوالی اتوبان آزادگان تهران بود اعزام شد و متهم زن را در محل دستگیر کردند. همچنین همسر این فرد که از اتباع کشور همسایه بود قبل حضور تیم عملیات از محل متواری شده بود.

موسوی با اشاره به بازرسی از محل دستگیری این زن، گفت: ماموران در جریان بازرسی به عمل از مخفیگاه این زن و شوهر اجناس به سرقت رفته از مغازه را نیز کشف کرده و به همراه متهم به کلانتری انتقال دادند. 

وی با بیان اینکه اقدامات پلیسی برای دستگیری همدست این زن  در دستورکار ماموران پلیس قرار دارد، گفت: این زن در جریان بازجویی‌های انجام شده به جرم خود اعتراف کرد و پس از آن به همراه پرونده متشکله و برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شد. 

سرکلانتر پنجم پلیس پیشگیری پایتخت همچنین با اشاره به وقوع این سرقت به شهروندان و به خصوص کسبه توصیه کرد که حتما نسبت به ارتقاء سیستم امنیتی اماکن خصوصی خود از طریق نصب دوربین‌های مداربسته و دزدگیر اقدام کرده و از این طریق امکان سرقت را به حداقل برسانند. همچنین تا جای ممکن از نگهداری اقلام گرانبها، وجه نقد زیاد و … در مغازه خودداری کنند.

انتهای پیام