عمومیکسب و کارهای برتر روز

سرمایه‌گذاری مالی در دومینیکا چگونه است ؟

اقلیم و موقعیت جغرافیایی جزیره دومینیکا

اقلیم و موقعیت جغرافیایی دومینیکا نیز موضوع مهمی است که باید پیش از اقدام برای دریافت پاسپورت این کشور نسبت به آن اطلاعات داشته باشید. جزیره دومینیکا همان‌طور که گفته شد در شرقی قرار دارد و جزء جوان‌ترین جزیره‌های آنتیل محسوب می‌شود. ساختار کلی این جزیره آتشفشانی است، اما جای نگرانی نیست؛ زیرا آتشفشان‌های این جزیره به ندرت فعال می‌شوند. به دلیل وجود همین آتشفشان‌ها است که این جزیره دارای خاک آبرفتی و حاصلخیز است و چشمه‌های آب گرم زیادی را نیز دارد.

حکومت دومینیکا و مردم سالار است. قوهٔ مقننه دومینیکا است که وظیفه قانون‌گذاری را بر عهده دارد. رئیس کشور رئیس‌جمهور و رئیس دولت نخست‌وزیر است که با رأی مستقیم مردم برگزیده می‌شوند.

دومینیکا برای جلب سرمایه برای توسعهٔ اقتصادی آن کشور، در مقابل سرمایه‌گذاری در پروژه‌های دولتی، تابعیت و حقوق دومینیکا را به سرمایه‌گذار اهداء می‌کند. اقتصاد دومینیکا کاملاً به گردشگری، کشاورزی و اخذ سنگین وابسته است.

تجارت بینالمللی

پرچم دومینیکا: دومینیکا، منافع ابتکار حوضه است که بسیاری از کالاها آمریکایی را با بخشودگی گمرک اعطا می‌کند. دومنیکا معتلق به انجمن عضو کارائیب غالباً انگلیسی زبان و بازار مشترک کاریکوم و سازمان‌های کشور کارائیب شرقی(OECS) است.

صنعت خدمات مالی

دومینیکا ظاهراً وضعیت معاف از را به شرکت‌های خارج از کشور ارئه می‌دهد. دومینیکا توافق‌نامه با لهستان را برای تبادل اطلاعات مالیاتی در ۱۲ ژوئیه ۲۰۱۲ امضا کرد.

مهاجران اقتصادی

شهروند رسمی شدن در کشور دومینیکا برای کسانی که دنبال تابعیت دوم هستند، معتبراست. افراد می‌توانند با ۷ سال اقامت قانونی در ازای سرمایه‌گذاری در اقتصاد این کشور ملیت دومنیکا را کسب کنند. از سال ۲۰۱۴، متقاضیان می‌توانند سرمایه‌گذاری حداقل ۲۰۰۰۰۰ دلار آمریکا در املاک و مستغلات را از استراحتگاه‌های جزیره ای یا برندهای جهانی مانند ، یا کنند. شهروندان دومنیکا می‌توانند بدون نیاز به یا به محض ورود با یک روادید به حدود ۱۴۰ کشور از جمله انگلستان و ناحیه سفر کنند. در حال حاضر ۱۶٪ درآمد دولت از طریق اهدی شهروندی است.

برنامه دیگری بر اساس اهدای سرمایه به دولت دومینیکا وجود دارد که تحت عنوان نیز برای اخذ شهروندی دومینیکا و دریافت وجود دارد که با مبلغ کمتر این شهروندی دریافت شود. این برنامه از سال ۱۹۹۳ در حال اجراست.

نشریه مدیریت ثروت حرفه ای فایننشال تایمز، کشور دومینیکا را به عنوان بهترین شهروندی جهان از طریق برنامه سرمایه‌گذاری در فهرست سالانه CBI خود قرار می‌دهد.

سرمایه گذاران تابعیت دومنیکا را انتخاب می‌کنند زیرا؛ دومنیکا مقرون به صرفه‌ترین کشور از نظر سرمایه‌گذاری و روند درخواست ساده و کارآمد است.

صنعت گردشگری

دومنیکا عمدتاً آتشفشانی و دارای چندین سواحل است. کوه‌های دومینیکا، ، دریاچه‌های آب شیرین، چشمه‌های آب گرم، آبشارها، و نقاط ، آن را به عنوان مقصد جذاب محیط زیست تبدیل می‌کند. طبیعت آتشفشانیِ جزیره، غواصان را به غواصی جذب خود کرده‌است.

رنکینگ جهانی دومینیکا

رتبه‌بندی کشور دومینیکا در جهان از لحاظ تولید ناخالص داخلی برابر ۸۴۹ میلیون دلار است که در کل دنیا رتبه ۱۷۳ را به خود اختصاص داده‌است. این مقدار شاید با توجه به میزان کلی درآمدهای دیگر کشورها مقدار کمی باشد، اما با توجه به اقتصاد تازه جان گرفته و همچنین کوچک بودن این کشور می‌تواند مبلغ قابل توجهی باشد.

قدرت پاسپورت دومینیکا در جهان

سال ۲۰۲۲ ، سفر به ۸۷ کشور بدون ویزا از جمله حوزه شنگن و انگلستان و ۴۱ کشور با ویزای فرودگاهی با گذرنامه دومنیکا امکان پذیر بود. و آخرین رتبه بندی گذرنامه های جهان پاسپورت دومینیکا در رتبه ۳۱ قرار گرفت.

دو فرودگاه منطقه ای در این جزیره وجود دارد، اما هیچ فرودگاه بین‌المللی وجود ندارد. پرواز به دومینیکا نیازمند مسافرت از طریق ، یا دیگر جزایر مجاور در کارائیب مانند مارتینیک، گوادلوپ، یا است.

شبکه جاده ایی دومنیکا عمدتاً در امتداد خط ساحلی و در امتداد دره رودخانه‌ها قرار دارد. جاده‌های عمده بزرگراه‌ها دو خط هستند.

این جاده‌های اصلی به تازگی با کمک و اتحادیه اروپا بازسازی شد.

دومنیکا بخش برق را از طریق؛ برق آبی، و تأمین می‌کند.

۸۶٫۸٪ مردم دومینیکا سیاه‌پوست، ۸٫۹٪ دورگه، ۲٫۹٪ سرخ‌پوستان کارائیبی، س ۰٫۸٪ سفیدپوست و ۰٫۷٪ از دیگر نژادها هستند.

تقسیمات کشوری

دومینیکا به ۱۰ تقسیم شده‌است. استان‌های این کشور Parish نامیده می‌شوند که در اصل به معنی یک «بخش کلیسایی» است.

عکسی از عرشه یک کشتی تفریحی از شهر .

چشم‌اندازی از طبیعت دومینیکا در نزدیکی دریا

سرمایه گذاری در دومینیکا

دولت دومینیکا برنامه دریافت شهروندی دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری را در سال ۱۹۹۳ به‌منظور تقویت مشارکت‌های اقتصادی خارجی و توسعه زیرساخت‌های کشور، افزایش نیروی کار محلی از طریق ایجاد شغل‌های جدید و رشد اقتصادی پایدار ایجاد کرده است. در مقابل، دولت این کشور به سرمایه‌گذاران خارجی اجازه می‌دهد تا شهروندی قانونی و دائمی و همچنین پاسپورت این کشور را در ۴ تا ۶ ماه دریافت کنند. دومینیکا یک آژانس دولتی ویژه در وزارت دارایی دارد که کلیه امور مربوط به برنامه شهروندی سرمایه‌گذاری ازجمله مدیریت و داوری درخواست‌ها را انجام می‌دهد. این نهاد، CBIU نامیده می‌شود.

دریافت شهروندی از طریق سرمایه گذاری در دومینیکا از دو طریق در دسترس است:

برنامه شهروندی دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری در کشورهای مشترک‌المنافع دومینیکا متقاضیان هیچ ملیتی را برای درخواست  محدود نمی‌کند. به همین ترتیب، متقاضیان به شرکت در آزمون زبان و اقامت یا بازدید از کشور نیز نیاز ندارند. حقوق دارندگان پاسپورت مشترک‌المنافع دومینیکا به شرح زیر است:

دارندگان شهروندی و پاسپورت دومینیکا از مزایای متعددی برخوردارند که برخی از آن‌ها به شرح زیر است:

چرا در دومینیکا سرمایه‌گذاری کنیم؟

برای دریافت شهروندی دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری به داشتن مدرک زبان و شرایط سنی خاص و رزومه کاری و تحصیلی هیچ نیازی نیست. علاوه بر این، لزومی بر انجام مصاحبه حضوری هم نیست. کشور دومینیکا از ثبات اقتصادی بسیار خوبی برخوردار است؛ بنابراین امنیت شغلی شما را تضمین می‌کند.

به نقل از istockphoto.com کشور دومینیکا در مقایسه با سایر کشورهای جهان، ارزان‌ترین برنامه شهروندی را از طریق سرمایه‌گذاری ارائه می‌دهد. با سرمایه‌گذاری در این کشور پس از گذشت چند ماه شما می‌توانید شهروندی و پاسپورت این کشور را بگیرید. با داشتن پاسپورت این کشور امکان سفر به تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا بدون نیاز به اخذ ویزا برایتان فراهم می‌شود. همچنین سفر به کانادا، ایالات متحده، روسیه، چین و برزیل نیز برایتان آسان خواهد شد. برای سرمایه‌ گذاری در کشور دومینیکا می‌توانید از دو راه اقدام کنید:

هر دو روش در نهایت به دریافت شهروندی این کشور منجر می‌شود؛ اما در سرمایه‌گذاری از طریق کمک بلاعوض میزان هزینه‌های شما کمتر خواهد بود.

روش‌های سرمایه گذاری در دومینیکا

دریافت ویزا برای کشورهای عضو اتحادیه اروپا پروسه دشواری است. کشور دومینیکا یک کشور اروپایی است که برنامه بسیار خوبی را برای اخذ شهروندی خود ارائه می‌دهد. با سرمایه‌گذاری در این کشور به راحتی می‌توانید شهروندی و پاسپورت این کشور را به دست آورید. با داشتن پاسپورت این کشور بدون نیاز به اخذ می‌توانید به تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا سفر کنید. برای سرمایه‌گذاری در این کشور دو راه پیش روی شما است:

 

در ادامه این بخش هر دو روش را شرح می‌دهیم.

اخذ تابعیت دومینیکا از طریق خرید سهام

در این روش از طریق خرید سهام و املاک و مستغلات؛ متقاضی باید در یک پروژه املاک یا مستغلات مورد تایید دولت در دومینیکا با حداقل ارزش ۲۰۰۰۰۰دلار آمریکا سرمایه‌گذاری کند. سرمایه‌گذار باید ملک را حداقل سه سال از زمان اعطای تابعیت نگه دارد. علاوه بر این، متقاضی تنها زمانی می‌تواند سهام یا املاک خریداری‌شده خود را به فروش برساند که حداقل پنج سال از زمان خرید آن‌ها گذشته باشد. نکته حائز اهمیت اینجا است که در مدت این پنج سال در سود و زیان سهام و املاک خریداری‌شده شریک هستید.

اخذ تابعیت دومینیکا از طریق کمک بلاعوض

صندوق تنوع اقتصادی (EDF) برای ایجاد بودجه برای حفظ رشد اقتصاد و توسعه پروژه‌های بخش دولتی و خصوصی ایجاد شد. در این روش، مبلغی را به‌عنوان سرمایه به کشور دومینیکا اهدا می‌کنید. این مبلغ قابل استرداد از دولت نیست. سرمایه اهدایی شما در ساخت مدرسه‌ها، بازسازی بیمارستان‌ها، ساخت استادیوم‌های ورزشی ملی، کشاورزی و ترویج گردشگری استفاده می‌شود. برای اینکه بتوانید از این روش برای دریافت شهروندی دومینیکا استفاده کنید باید شرایط زیر را داشته باشید:

شرایط سرمایه گذاری در دومینیکا

برای واجد شرایط بودن برای برنامه شهروندی دومینیکا مطابق بخش ۱۰۱ قانون اساسی دومینیکا متقاضی باید حداقل ۱۸ سال داشته باشد و تمام شرایط مهاجرت دومینیکا را که در زیر گفته شده برآورده کند

منبع : qualitysigndesigner.com