طحان‌ نظیف: اطمینان می‌دهیم که صیانت از آرای تک‌تک مردم را در دستور کار خود داشته باشیم

طحان‌ نظیف: اطمینان می‌دهیم که صیانت از آرای تک‌تک مردم را در دستور کار خود داشته باشیم

سخنگوی شورای نگهبان با بیان اینکه از ملت ایران خواهش می‌کنیم که رأی دادن خود را به ساعات انتهایی موکول نکنند، گفت: این اطمینان را به ملت عزیز می‌دهیم که صیانت از آرای تک تک مردم را در دستور کار خود داشته باشیم.

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری علم و فناوری آنا، هادی طحان نظیف، سخنگوی شورای نگهبان در جریان برگزاری انتخابات مرحله دوم چهاردهمین دوره ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران مستقر در ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات، اظهار کرد: از ۸ صبح آغاز رأی گیری را در شعب سراسر کشور داشتیم و به موازات آن در بیش از ۹۵ کشور انتخابات در حال برگزاری است.

وی افزود: همکاران من در ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات در کارگروه‌های شش گانه تمام استان‌های کشور را پوشش می‌دهند و هر گزارشی که از سامانه مردم ناظر و همچنین ناظران شورای نگهبان از شعب اخذ رأی دریافت می‌کنند، پیگیری می‌کنند و تا حصول نتیجه اقدامات لازم در مورد آن انجام می‌شود.

سخنگوی شورای نگهبان گفت: تاکید ما همواره بر این بوده که گزارش‌هایی که از سوی مردم و همچنین نماینده‌های کاندیدا‌ها ارسال می‌شود، گزارش‌های مستندی باشد که امکان پیگیری در مورد آنها وجود داشته باشد. از صبح تاکنون گزارشات جزئی واصل شده و همکاران ما تک تک آنها را بررسی و اقدامات لازم در خصوص آنها انجام شده است با نکته جدی و خاصی مواجه نبودیم، اما بر اساس وظیفه نظارتی، باید این موضوعات را پیگیری کنیم.

وی تصریح کرد: این اطمینان را به ملت عزیز می‌دهیم که صیانت از آرای تک تک مردم را در دستور کار خود داشته باشیم. از ملت ایران خواهش می‌کنیم که رأی دادن خود را به ساعات انتهایی موکول نکنند و در ساعات ظهر که شاید شعب اخذ رأی با تراکم کمتری مواجه باشند، مراجعه کنند و آرای خود را به صندوق‌های اخذ رأی بسپارند.