محکومیت ۳۰ میلیارد ریالی خسارت به بیت‌المال در پرونده پیاده‌راه سمنان

دوران خبر/سمنان دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان از محکومیت ۳۰ میلیارد ریالی جزای نقدی خسارت به بیت‌المال در پرونده پیاده‌راه سمنان خبر داد.

محمدتقی گلی امروز (۳ تیرماه) در نشست خبری با خبرنگاران با اعلام این خبر اظهار کرد: دادستان عمومی به پرونده پیاده راه تاریخی امام این شهر و آسیب به بیت‌المال در جریان این پروژه ورود کرده و طی چند روز اخیر حکم پرونده صادر و یکی از مسئولان طرح به ۳۰ میلیارد ریال جزای نقدی محکوم شده است.

وی با بیان در راستای لزوم حفظ حقوق متهم فعلا از نام بردن افراد معذوریم، ادامه داد: براساس قانون طی چند روز آینده این حکم رسما در روزنامه رسمی منتشر خواهد شد.

گلی با بیان اینکه محکومیت متهم در این پرونده قطعی است، افزود: براساس ماده ۳۶ قانون مجازات اسلامی حکم ظرف چند روز آتی در جرائد رسمی اطلاع‌رسانی عمومی خواهد شد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان یادآوری کرد: پیش از این با ورود دادستانی سمنان به این پرونده، رای در مرحله بدوی و تجدیدنظر صادر شده است.

به گزارش دوران خبر، طرح پیاده‌ راه‌ خیابان امام خمینی (ره) سمنان که از خیابان های اصلی و قدیمی این شهر تاریخی است در دوره شهردار اسبق سمنان اجرایی و این خیابان به منظور مناسب‌سازی و زیباسازی شهری و با هدف رویکرد جذب گردشگر و رونق گردشگری به پیاده راه تغییر کاربری داد.

در این پروژه شهری که از ابتدای خیابان امام خمینی(ره) تا چهار راه مازندران  به طول حدودا ۵۵۰ متر با اصلاح امکانات زیرساختی و… انجام شد، قرار بود در طراحی جدید به پیاده‌راه تبدیل شود.

این معبر شهری، در مقطع کوتاهی بعد از افتتاح پروژه نیز به عنوان پیاده راه فرهنگی مورد بهره برداری قرار گرفت، اما به دنبال اعتراض جمعی از اهالی و کسبه و اصناف خیابان امام و بازار تاریخی سمنان، مسیر این خیابان تاریخی که با صرف هزینه های میلیاردی قرار بود پیاده راه و گذر فرهنگی باشد، از سوی شورای شهر سمنان به روی خودروهای عمومی و شخصی گشوده شد.

بخش زیادی از بافت تاریخی و قدیمی شهر سمنان شامل مسجد جامع، بازار تاریخی سرپوشیده، مسجد امام خمینی(ره)، آستانه مبارک امامزاده یحیی(ع) و… در این منطقه قرار دارد و قرار بود این طرح با هدف توسعه گردشگری منطقه اجرایی شود.

محکومیت ۳۰ میلیارد ریالی خسارت به بیت‌المال در پرونده پیاده‌راه سمنان
محمدتقی گلی دادستان سمنان

انتهای پیام