عمومی

مردم با حضور در انتخابات دست رد به سینه دشمن و ایادی او می‌زنند – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، حجت الاسلام سیدعلی حسینی در خطبه‌های نمازجمعه امروز بندر دیر با تبریک نیمه شعبان و میلاد امام زمان (عج)، اظهار داشت: انسان منتظر باید اهل عمل در بعد فردی و اجتماعی باشد.

امام جمعه بندر دیر با بیان اینکه انسان منتظر باید مانند یک سرباز همیشه در حالت آماده‌باش قرار داشته باشد، افزود: منتظر امام زمان (عج) باید اهل خودسازی و دگرسازی باشد و در اصلاح جامعه تلاش کند و انقلاب اسلامی را که زمینه ساز ظهور است، تقویت کند.

حسینی با تاکید بر برگزاری پرشور برنامه‌های جشن نیمه شعبان و حضور مردم در این مراسمات، بیان کرد: علاوه بر اطعام در روز نیمه شعبان، اهدا بسته‌های معیشتی به نیازمندان در قالب مواسات، کمک به مردم مظلوم غزه و ازدواج جوانان و گره گشایی از مشکلات مردم به نیت امام زمان (عج) انجام دهیم.

وی با اشاره به نقش آفرینی جوانان در پیروزی انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و عرصه‌های مختلف، گفت: آینده جامعه در اختیار جوانان است.

امام جمعه دیر با تبریک روز سربازان گمنام امام زمان (عج)، خاطرنشان کرد: این عزیزان با مجاهدت‌های خاموش و در گمنامی در کنار دیگر دستگاه‌ها تأمین کننده امنیت کشور هستند.

وی با تبریک روز امور تربیتی، افزود: معلمان و مربیان پرورشی در راستای اهداف نظام اسلامی و شهیدان رجایی و باهنر حرکت کنند و دانش آموزان و نسل جوان را در تراز انقلاب اسلامی پرورش دهند.

حسینی با بیان اینکه انتخابات ۱۱ اسفندماه یکی از رویدادهای بزرگ این ایام ما است، خاطرنشان کرد: هم مجلس خبرگان رهبری و هم مجلس شورای اسلامی هر دو از اهمیت ویژه ای برخوردارند.

وی با اشاره به یاس پراکنی عده‌ای در جامعه، عنوان کرد: از ابتدای انقلاب تاکنون حضور حداکثری مردم در صحنه صرف نظر از عملکرد مجلس و نمایندگان، امنیت کشور را تأمین کرده است و در سایه امنیت علم و اقتصاد و … پیشرفت می‌کند.

حسینی با بیان اینکه سیاست راهبردی دشمنان خارج کردن مردم از صحنه است، ابراز کرد: دشمن به انتخابات ۱۱ اسفند چشم دوخته در حالی که مردم ما مانند راهپیمایی ۲۲ بهمن این بار نیز با هوشیاری و بصیرت نقشه دشمن را نقش بر آب می‌کنند و وحدت ملی خود را به رخ دشمن خواهند کشید.

وی با اعلام اینکه اگر از رهگذر عدم شرکت ما در انتخابات یا انتخاب نادرست، دشمن به کشور ضربه بزند و دچار مشکل شویم ما مسئول هستیم، افزود: اقدام و تشخیص به موقع تاریخ ساز می‌شود و اظهار تأسف بعد از ۱۱ اسفند که ای کاش ما در انتخابات شرکت کرده بودیم، دیگر فایده ندارد. روز ۱۱ اسفند است که می‌توانیم نقش آفرینی کنیم. انتخابات یک روز است اما این حضور ما برای سال‌ها اثرگذار و رأی یک نفر هم در انتخابات تأثیرگذار است.

حسینی با بیان اینکه اگر شبهه‌ای دارید از طریق افراد آگاه برطرف کنید، تاکید کرد: کسانی که با صدور بیانیه در دل مردم ایجاد تردید می‌کنند، در زمین دشمن بازی می‌کنند. ما در انتخابات مجلس هفتم دچار این افراد بودیم که دولتمرد و استاندار و معاون وزیر بودند و بیانیه دادند که انتخابات تحریم است ولی هیچ غلطی نکردند، مردم به صحنه آمدند و دست رد به سینه دشمن و ایادی او زدند و این بار هم مردم ما با بیداری و بصیرت به صحنه می آیند و گول دشمن و کسانی که در زمین دشمن بازی می‌کنند را نخواهند خورد.

وی با تاکید براینکه کسانی که سخنور هستند و می‌توانند رفع شبهه کنند باید مردم را به حضور در انتخابات تشویق کنند، خاطرنشان کرد: جهاد تبیین و روشنگری در این موقعیت ضروری است.

امام جمعه دیر درباره ویژگی‌های نامزد اصلح، گفت: یک نامزد انتخابات باید قوی، کارآمد، شجاع، دارای همت جهادی، بصیرت و هوشمندی، با برنامه، استکبارستیز، ساده زیست، مردمی و … باشد و کسی که از طریق توهین به دیگران و تخریب نظام بخواهد پیروز شود در واقع مغلوب است.

خطیب جمعه دیر تاکید کرد: از هیأت‌های نظارت و اجرایی در خواست می‌کنم از رأی مردم بعنوان حق‌الناس و امانت پاسداری کنند و به مردم اطمینان می‌دهیم رأی شما همچون گذشته بعنوان امانت از آن حراست و حفاظت خواهد شد.

وی با اشاره به بیانات رهبر انقلاب در دیدار با شرکت کنندگان چهلمین دوره مسابقات بین المللی حفظ و قرائت قرآن کریم، گفت: قرآن کتاب هدایت، حکمت، نور، برهان و زندگی است و کسانی که برداشت دیگری دارند، بیراهه می‌روند.

حسینی افزود: نیروهای مقاومت غزه و فلسطین با ایستادگی خود در مقابل دشمن خبیث صهیونیستی در حال عمل به دستورات قرآن هستند ولی برخی از سران کشورهای اسلامی برخلاف آیات قرآن عمل می‌کنند.

وی با اشاره به تعطیلی مجدد جایگاه سوخت شهر دیر، تاکید کرد: مسئولین مربوطه این موضوع را پیگیری و حل کنند.