واکنش پوتین به سوءقصد علیه نخست‌وزیر اسلواکی

به گزارش دوران خبر دوران خبر، «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه در نامه‌ای به رئیس‌جمهور اسلواکی سوءقصد به جان «رابرت فیتسو» نخست‌وزیر این کشور را را توجیه‌ناپذیر دانست.

پوتین در این نامه فیتسو را فردی «قدرتمند و شجاع» توصیف کرد و نوشت: «متاسفانه از تلاش برای ترور رابرت فیتسو مطلع شدم. این جنایت شنیع هیچ توجیهی ندارد.»

ساعاتی پیش رسانه‌های اسلواکی گزاش دادند که «رابرت فیتسو» نخست‌وزیر اسلواکی پس از خروج از نشستی با حضور اعضای دولت، مورد اصابت گلوله قرار گرفته و با بالگرد به بیمارستان منتقل شده است.

فیتسو اخیرا به دلیل مخالفت‌های خود با حمایت از اوکراین و عضویت این کشور در ناتو خبرساز شده بود. او پیش‌تر در واکنش به انتقادات مطرح‌شده علیه خود برای مخالفت با عضویت اوکراین در ناتو گفته بود: «اسلواکی می‌خواهد اوکراین موضعی خنثی و بی‌طرف داشته باشد. اگر این کشور عضو ناتو شود، منافع ما به خطر خواهد افتاد و این می‌تواند اساس یک جنگ جهانی بزرگ باشد.»

او همچنین بیان اینکه تسلیم هیچ‌گونه فشار خارجی نخواهد شد، گفته بود: «به شرکای ما در خارج یاد داده شده که هر چیزی از اسلواکی درخواست کنند… به آن خواهند رسید. اما ما کشوری مستقل هستیم.»

310310