عمومیکسب و کارهای برتر روز

چند نکته برای انتخاب میز جلو مبلی مناسب

توجه کنید که انتخاب دکوراسیون زیبا و اصولی، کاملا به هارمونی و هماهنگی مبلمان منزل شما بستگی دارد، بنابراین میز که انتخاب می‌کنید، باید از نظر سبک طراحی با دیگر وسایل نشیمن یا پذیرایی شما بخصوص مبل‌ها، همخوانی داشته باشد، برای یک خانه با سبک کلاسیک، قرار دادن یک میز ساده و مینیمال اشتباه خواهد بود، بنابراین مبلمان شما به هر سبکی که باشد بایدمیز جلومبلی که خریداری می‌کنید نیز به همان سبک انتخاب شود.

اگر برای خانه ­تان از اقلام چوبی استفاده می ­کنید،این میز نیز  باید با متریال چوبی یا مصنوعات آن ساخته شده باشد مثلا اگر یک جلو مبلی به سبک جدید می خرید سعی کند با یک و ست هم خریداری کنید تا هماهنگی ایجاد شود، برعکس اگر فلز بیشتری عنصر سازنده دکوراسیون منزل شما است، باید یک جلو مبلی استیل یا فلزی انتخاب نمایید.

رویه میز، مهم ترین فاکتور در زمان خرید

علاوه بر مواد به کار رفته در ساخت میز جلو مبلی، این میز ممکن است با رویه‌های مختلفی از جنس شیشه، آینه، چوب و… عرضه شود. اما کدام یک از این رویه‌ها برای شما مناسب خواهد بود؟ اگر فرشی که در  سالن شما پهن شده است طرح شلوغی ندارد، انتخاب میز با رویه شیشه ­ای گزینه  بسیار مناسبی است زیرا طرح فرش از روی میز دیده خواهد شد و هرچه ساده تر باشد، بهتر است.

رویه آینه ­ای خیلی زود کثیف خواهد شد، رویه سنگی نیز ضمن آنکه قیمت بالاتری دارد، ظاهری بسیار شیک و اصیل داشته که بیشتر برای دکوراسیون­ ها کلاسیک توصیه می­شود، سایر متریال نیز به نوبه خود گزینه بسیار مناسبی هستند و با در نظر داشتن بودجه ­ای که برای خرید در نظر گرفتهاید و سلیقه­‌ای که دارید می­توانید گزینه مناسب برای خرید را انتخاب نمایید.

شکل ظاهری میز جلو مبلی و عسلی

میز های جلو مبلی در شکل­های مختلف و طراحی­های متنوع تولید می‌شوند. برخی به صورت گرد بوده و برخی به صورت چهارگوش و چند ضلعی هستند، طراحی پایه‌های آن­ها نیزتنوع بسیار زیادی دارد، بنابراین با توجه به ابعاد سالن، مدل مبل و سبک آن­ها و از همه مهم ­تر سلیقه و نظر شخصیتان می ­توانید شکل ظاهری میز را انتخاب کنید.

میز جلو مبلی و عسلی

اگر فرزند کوچکی در خانه دارید یا یک فرد سالمند در خانه حضور دارد برای حفظ ایمنی آن­ها، بهتر است از جلو مبلی ­هایی که لبه های تیز دارند خریداری نکنید و به سراغ مدل­هایی که به صورت گرد و بیضی شکل هستند، بروید.

رنگ جذاب و ملایم

نکته ای که در هنگام انتخاب میز جلو مبلی مناسب منزل وجود دارد این است که رنگ آن به تنهایی اهمیت ندارد، بلکه باید با دیگر لوازم منزل نیز ست شود، به عنوان مثال: یک میز به رنگ سفید در نگاه اول ممکن است بسیار زیبا به نظر برسد اما قرار دادن آن در برابر مبلمان به رنگ قهوه ­ای زیبا نخواهد بود، بنابراین بهتر است برای چنین مبلمانی از میزهایی به رنگ قهوه­ای یا کرمی استفاده نمایید.

میز جلو مبلی مدرن

این میز در خانه هایی که سبک آنها مدرن است بسیار مناسب است. اکثرا کسانی که که از نوع سبک میز جلو مبلی استفاده می‌کنند، سبک مدرن را بیشتر از سایر سبک‌ها موذد پسندشان هست. میز جلو مبلی مدرن، معمولا دارای ظاهری بسیار ساده و شیک است. همچنین این میز با داشتن خطوط منظم درکنارهم بهترین گزینه برای منازل با سبک مدرن به حساب می‌آید.

میز جلو مبلی فلزی

این میزها به‌طور کامل از فلز ساخته‌شده و در بعضی مواقع دارای سطح شیشه‌ای یا امدی اف و پایه‌های فلزی هستند و اثر مواقع به رنگ طلایی و سیلور تولید می شود در خرید این نو جلو مبلی دقت کند که حتما از رو کش فورتیک استفاده شود تا به مرور زمان سیاه نشود . ترکیب چوب و فلز هم در اکثر این میزها به چشم می‌خورد.

میز جلو مبلی فلزی

میز جلو مبلی سنتی کلاسیک

بهترین گزینه برای خانه هایی هست به سبک سنتی دکوراسیون دارند، این جلو مبلی ها معمولا با داشتن نقوش منبت‌کاری بسیار زیبا و خاص طرفداران بسیاری از سبک کلاسیک را دارند. نقوش حکاکی زیبای که دارند بسیار زیباست و معمولا به رنگ براق می باشند و نظر همه را به خود جلب می کند.

قیمت و کیفیت جلو مبلی مهم است

هزینه جلو مبلی مناسب منزل هم از دیگر فاکتورهای مهم در حین خرید است که باید در نظر گرفت. عوامل مختلفی همچون ابعاد، جنس، شکل ظاهری و… بر روی قیمت آن تاثیر گذار است، اما شما عزیزان با خرید آنلاین می­توانید میز جلو مبلی را با هزینه مقرون به صرفه‌ و با کیفیت مناسب خریداری کنید.

یک میز جلو مبلی مناسب با توجه به چیدمان مبل­ ها انتخاب کنیم؟

فرقی ندارد میز جلومبلی را برای سالن نشیمن می­خواهید یا پذیرایی، در هر صورت بهتر است به نحوه چیدمان مبل­ها نیزتوجه کنید، زیرا در این صورت دسترسی راحت‌تری به میز خواهید داشت و از نظر چیدمان هم زیباتر خواهد بود. به این منظور می­توان گفت:

میز جلو مبلی و عسلی مدرن

اگر مبل­های شما به صورت روبه رو چیده شده ­اند، بهتر است به سراغ میزهای مستطیلی یا بیضی شکل بروید تا برای همگان قابل دسترسی باشد و فاصله زیادی بین مبل­ ها ایجاد نکند.امااگر چیدمان مبل‌ها به صورت حرف L یا نیم دایره باشد، میز جلو مبلی گرد یا مربع شکل برای شما مناسب خواهد بود، همچنینبرای چیدمان دایره ­ای هم جلومبلی گرد انتخاب کنید.

میز جلو مبلی، جز آن دسته از وسایلی است که در زیبایی دکوراسیون به شدت تأثیرگذار است. بنابراین وجود مبلمان بدون میز جلو مبلی را نمی‌توان تصور کرد. در این مطلب قصد بررسی نکاتی جهت انتخاب میز جلو مبلی مناسب را داریم. با ما همراه باشید.

کاربرد میز جلو مبلی

این میز تنها برای زیبایی دکوراسیون استفاده نمی‌شود؛ بلکه کاربردهایی دارد که مشتری را وادار به خرید آن می‌کند. میز جلو مبلی برای قراردادن ظروف دکوری، لوازم پذیرایی، کتاب، روزنامه و غیره مناسب‌ترین گزینه است. پس باید هنگام انتخاب آن حساسیت زیادی به خرج داده شود.

از دیگر موارد استفاده این میز می‌توان به کاربرد آن هنگام مطالعه و نوشیدن چای اشاره کرد. هنگامی‌که روی مبل نشسته و مشغول انجام چنین اموری هستید، وجود میز جلو مبلی به شدت احساس می‌شود. به واسطه این میز بدون جابه‌جایی و بلند‌شدن، می‌توان از سطح آن استفاده کرد.

فاکتورهای مهم هنگام انتخاب میز جلو مبلی

در هنگام خرید میز مخصوص جلوی مبل باید مواردی را مدنظر داشت. توجه به این فاکتور‌ها به کمک شما در انتخاب میز جلو مبلی مناسب خواهد‌آمد. نخستین فاکتور مهم هنگام انتخاب میز جلو مبلی، توجه به فرم منزل است.

فرم منزل تأثیر بسزایی در انتخاب مناسب‌ترین میز جلو مبلی دارد. اگر فضای منزل، کوچک و باریک یا بزرگ و پهن باشد؛ باید در خرید میز مناسب با آن فضا دقت کنید. پس از بررسی فضا باید به ابعاد میز توجه داشته‌باشید. اگر میزی ابعاد کوچک‌تر یا بزرگ‌تری نسبت به فرم منزل داشته باشد؛ جلوه خوبی نخواهد داشت.

گام بعدی هنگام انتخاب میز جلو مبلی مناسب، در نظرگرفتن بودجه است. انتخاب شما تا حدود زیادی به بودجه در نظر گرفته‌شده باز می‌گردد. اگر خواهان سبک مدرن در منزل خود هستید، محدوده وسیعی از انتخاب بر اساس بودجه برای شما وجود خواهد ‌داشت.

انواع سبک میز جلو مبلی

پس از بررسی فاکتورهای مهم، گام بعدی تعیین سبک منزل است. عمده وسایلی که در منزل خود قرار می‌دهید؛ باید با سبک آن همخوانی داشته باشد. به‌طورکلی انواع سبک‌های به‌کار گرفته‌ در میز جلو مبلی، صنعتی، مدرن، سنتی و روستیک است.

سبک صنعتی منزل

سبک صنعتی به سبکی گفته می‌شود که در آن تلفیق چوب و فلز به چشم می‌خورد. با استفاده از چوب و فلز در کنار هم می‌توان سبکی متفاوت در میز جلو مبلی را به‌ وجود آورد. سبک‌های صنعتی اغلب ظاهری خشن داشته و متریال متفاوتی نسبت به سایر سبک‌ها دارد.

میز جلو مبلی به سبک مدرن

این میز در منازلی که سبک آنها مدرن باشد؛ استفاده می‌شود. عمده افرادی که از میز جلو مبلی استفاده می‌کنند، سبک مدرن را بیشتر از سایر سبک‌ها می‌پسندند. میز جلو مبلی مدرن، دارای ظاهری ساده و زیبا است. همچنین این میز با داشتن خطوط منظم درکنارهم بهترین گزینه برای منازل با سبک مدرن به حساب می‌آید.

سبک سنتی میز جلو مبلی

بهترین گزینه برای منازل به سبک سنتی، استفاده از میز جلو مبلی کلاسیک است. این میزها با داشتن نقوش منبت‌کاری طرفداران بسیاری از سبک کلاسیک را دارند. نقوش حکاکی شده بر سطح و اطراف این میز قیمت این میز را در مقایسه با رقیبانش بالا برده است.

سبک روستیک

این گزینه مخصوص افرادی است که علاقه زیادی به سبک روستایی دارند. استفاده از میز جلو مبلی به سبک روستیک، ظاهری قدیمی را در منزل به‌وجود می‌آورد. طراحی این میز در مقایسه با سبک سنتی بسیار ساده‌تر است.

شناسایی سبک منزل در انتخاب میز جلو مبلی مناسب تأثیر چشمگیری خواهدگذاشت. توصیه می‌شود ابتدا سبکی مشخص برای منزل انتخاب کرده و سپس اقدام به خریداری میز جلو مبلی کنید.

اندازه استاندارد میز جلو مبلی

هر کدام از انواع میز جلو مبلی اندازه مشخص و استانداردی را دارند. میز جلو مبلی از هر سبکی که باشد؛ دارای ارتفاع ۴۰ تا ۴۵ سانتی‌متری است. اگر مبلمان منزل ارتفاع بیشتری دارند؛ بهتر است تفاوت ارتفاع میز با مبل ۵ سانتی‌متر باشد.

با توجه به کوچک‌بودن آپارتمان‌های امروزی بهتر است میزهایی با ابعاد کوچک‌تری برای منزل تهیه کنید. همچنین سطح رویی میز جلو مبلی باید به تناسب تعداد مبلمان باشد. اگر میز بزرگ‌تری نسبت به تعداد مبلمان خریداری کنید؛ جلوه خوبی نخواهدداشت.

میز جلو مبلی از چه جنسی ساخته می‌شود؟

انتخاب جنس میز جلو مبلی تا حدود زیادی به سلیقه مشتری بازمی‌گردد. چوب طبیعی، شیشه و فلز از انواع جنس‌های یک میز جلو مبلی مناسب است. با توجه به بودجه در نظر گرفته‌شده می‌توانید هرکدام از آنها را به دلخواه خریداری کنید.

میز جلو مبلی از جنس چوب

لمینیت و چوب طبیعی انتخاب بسیاری از افراد هنگام خرید میز جلو مبلی است. این میز فضایی گرم و کلاسیک را در منزل ایجاد کرده و با ترکیب شیشه در سطح آن ساخته می‌شود. اگر میز جلو مبلی کاملاً چوبی باشد؛ باید سطح آن کاملاً رنگ‌کاری و پرداخت نهایی شود. این امر مانع از خراشیدگی میز شده و حفاظی در برابر رطوبت محسوب می‌شود.

میز جلو مبلی شیشه‌ای

میز جلو مبلی مناسب برای فضای اداری، جنس شیشه‌ای آن است. این میز علاوه بر اینکه گزینه‌ای مناسب برای چنین محیطی محسوب می‌شود، سبک مدرن و شیکی را به فضا هدیه می‌دهد. این میز القا‌کننده فضای رسمی به محیط شرکت و محل کار است.

تنها عیبی که می‌توان از این میز گرفت؛ نمایان‌شدن جای انگشت، آلودگی و کثیفی روی آن است. البته این مشکل با دستمالی نرم حل‌شده و پس از کثیف ‌شدن به راحتی تمیز می‌شود.

میز جلو مبلی فلزی

همان‌طور که در بالا اشاره کردیم؛ این میز مخصوص محیط‌هایی با سبک صنعتی است. این میزها به‌طور کامل از فلز ساخته‌شده و در بعضی مواقع دارای سطح شیشه‌ای و پایه‌های فلزی هستند. ترکیب چوب و فلز هم در اکثر این میزها به چشم می‌خورد.

رنگ‌های میز جلو مبلی

انتخاب رنگ میز مناسب با دکوراسیون منزل، محیطی سرشار از آرامش را برای شما ایجاد خواهد کرد. محیط‌هایی که برای ساخت یک میز جلو مبلی مناسب در نظر گرفته ‌می‌شود اعم از قهوه‌ای تیره، قهوه‌ای روشن و غیره است. در صورت تیره یا روشن ‌بودن فضای منزل باید میزی به تناسب رنگ دکوراسیون خریداری شود.

قیمت میز جلو مبلی مناسب

با توجه به انواع میزهای جلو مبلی گفته‌شده در بالا قیمت آنها در مقایسه با یکدیگر تفاوت دارد. تنوع بالای طرح، جنس و نوع روکش همگی بر قیمت میز تأثیرگذار است. در نهایت این شما هستید که با تنظیم بودجه موردنظر میز را خریداری می‌کنید.

جستجو در بازار و سایت‌های اینترنتی تا حدود زیادی شما را از قیمت میز جلو مبلی آگاه خواهد کرد. شما می‌توانید پس از سنجش شرایط و بودجه در نظر گرفته‌ شده به‌صرفه‌ترین خرید را از طراحان چیدمان ارک داشته‌ باشید.

با خواندن این مطلب و رعایت نکات لازم جهت انتخاب میز جلو مبلی مناسب، بهترین انتخاب را خواهید ‌داشت. استانداردهای لازمی که هنگام خرید میز جلو مبلی باید به آن توجه داشت، تا حدود زیادی روند کار شما را این زمینه پیش خواهد برد.

مرجع: ترب