ورزشی

یک بام و دوهوا برای بازیکن پرحاشیه پرسپولیس – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، تیم فوتبال پرسپولیس نه تنها با شکست یک بر صفر مقابل آلومینیوم اراک در هفته شانزدهم لیگ برتر فوتبال با انتقاد هواداران خود روبرو شد بلکه حمله محمدحسین کنعانی زادگان به سمت هوادار این تیم که شعارهایی را همراه با سایر نفرات علیه او می‌دادند جو این تیم را متشنج کرد تا کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال مهلت ۴۸ ساعته ای را به مدافع تیم ملی ایران بابت بدرفتاری اش دهد تا دفاعیات خود را ارسال کند. کنعانی زادگان تا عصر امروز دفاعیات خود را خواهد داد تا کمیته انضباطی به احتمال فراوان فردا دوشنبه در این باره تصمیم گیری کند.

کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال به دلیل اینکه اتفاق حاشیه‌ای خارج از ورزشگاه رخ داده وارد این موضوع شده است تا کمیته اخلاق در این باره دیگر اظهار نظری نداشته باشد. این در حالی است که کمیته اخلاق در مورد مشابه برای محمدرضا خانزاده در فصل ۹۴-۹۳ که اتفاقا برای همین پرسپولیس بازی می‌کرد به دلیل حمله به هوادار در لیگ قهرمانان آسیا محرومیت سنگین ۹ ماهه را منظور کرد.

حالا کمیته انضباطی وارد ماجرا شده تا از حدود اختیارات قانونی خود در این باره استفاده کند. بند «د» ماده ۵۴ کمیته انضباطی با اشاره به بدرفتاری در قبال حریف یا اشخاص دیگر به غیر از مقامات رسمی مسابقه، محرومیتی دو جلسه در نظر گرفته است که فاصله زیادی با محرومیت‌های سنگین کمیته اخلاق دارد.

حال باید دید مدافع پرحاشیه تیم ملی ایران قرار است دو جلسه محرومیت را تحمل کند یا تصمیمات دیگری در این باره اتخاذ خواهد شد. در صورتیکه کمیته انضباطی قبل از بازی با تراکتور تبریز حکم خود را اعلام کند کنعانی زادگان نمی‌تواند در این دیدار حساس و همچنین بازی با ذوب آهن اصفهان حضور داشته باشد.

دیدار تیم‌های فوتبال پرسپولیس و تراکتور تبریز ساعت ۱۷:۱۵ چهارشنبه هفته جاری در هفته هفدهم لیگ برتر فوتبال برگزار می‌شود.

بخش ورزشی

با استفاده از تحلیل‌های دقیق و ارائه‌ی آمار و ارقام، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی داده‌ها و آمارهای جالب و کاربردی درباره‌ی عملکرد تیم‌ها، بازیکنان و رویدادهای ورزشی می‌پردازم. هدفمندی خود را در افزایش دانش و اطلاعات ورزشی خوانندگان قرار می‌دهم. همراه با من را بپذیرید و به دنیای داده‌های جذاب و آماری ورزشی همراه شوید.