علمی و پزشکی

آذری جهرمی:« گوگل شیوه همکاری جدیدی با دولت ایران در پیش گرفته است و ما از آن بی‌خبریم؟»

به گزارش خبرگزاری دوران خبر، در این پست تلگرامی آورده شده‌است که:« گفته شده که دولت درخواست رفع فیلتر گوگل‌پلی را دو بار به کارگروه تعیین مصادیق برده، اما با رفع فیلتر آن موافقت نشده است. با این فرض چند سوال جدی در ذهن‌ها شکل می‌گیرد:

اول آن‌که رییس جمهور محترم بارها تاکید کرده‌اند که رفع فیلتر زمانی محقق می‌شود که پلتفرم‌های فیلتر شده به خواست‌های دولت ایران تمکین کنند. آیا گوگل شیوه همکاری جدیدی با دولت ایران در پیش گرفته است و ما از آن بی‌خبریم؟

دوم آن‌که اگر پاسخ سوال فوق مثبت است، به چه دلیلی کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه که ۶ عضو آن از اعضای دولتند با این درخواست دولت مخالفت کرده‌اند؟

و در آخر اگر پاسخ سوال اول منفی است، پس باید پرسید که چرا دولت درخواست رفع فیلتر اینستاگرام و واتس‌اپ و غیره را به کارگروه مورد اشاره نداده‌است؟ اگر عدم تمکین به مقررات دولت ایران مانعی بر فعالیت پلتفرم‌ها در ایران نیست، استدلال مکرر رییس جمهور محترم و پافشاری بر فیلترینگ گسترده توسط دولتشان خود به خود باطل و دولت باید نسبت به رفع فیلتر همه‌ی آنچه فیلتر کرده‌است؛ اقدام می‌کرد که چنین نکرده‌است!

چندی پیش وزیر ارشاد گفته بود در این دولت کارگروه فیلترینگ، کارگروه رفع فیلتر است. سخنان امروز سخنگوی محترم دولت تکذیب عینی سخنان وزیر ارشاد (بخش دیگری از دولت) بود.

بیشتر بخوانید:

گوگل پلی رفع فیلتر می‌شود؟

اینترنت گران می‌شود؟

227227

بخش علوم پزشکی

هدفم این است که با ارائه محتواهای علمی و امیدوارکننده، به شما کمک کنم تا از جدیدترین تحقیقات در زمینه سلامتی مطلع شوید و اقدامات مناسبی را برای بهبود و حفظ سلامتی خود بگیرید.