بین الملل

ادعای کاهش حضور نیروهای ارشد سپاه در سوریه

آفتاب‌‌نیوز :

المیادین، خبر رویترز در مورد کاهش حضور مستشاران ایران در سوریه را تکذیب کرد. 

به گفته منابع این رسانه عربی، از مستشاران ایرانی خواسته شد بدون همراه داشتن خانواده خود در سوریه حضور داشته باشند.

گفتنی است خبرگزاری رویترز به نقل از پنج مقام آگاه مدعی شد: سپاه پاسداران ایران استقرار افسران ارشد خود در سوریه را به دلیل سیل حملات اسرائیل کاهش داده است و از این پس برای حفظ نفوذ خود در این کشور بیشتر به شبه‌نظامیان شیعه تکیه خواهد کرد. تصمیم ایران برای خارج کردن افسران ارشد سپاه پاسداران از سوریه تا حدی ناشی از امتناع این کشور از ورود مستقیم به درگیری‌ها در سراسر خاورمیانه است.

یکی از این منابع آگاه هم مدعی شد که فرماندهان ارشد سپاه پاسداران به همراه ده‌ها افسر میان‌رده، سوریه را ترک کرده‌اند. 

به نوشته یورونیوز؛ سه تن از این منابع مطلع هم مدعی شدند که سپاه پاسداران از این پس قصد دارد عملیات سوریه را از راه دور و با کمک حزب‌الله لبنان و مدیریت کند. 

سه تن از این منابع آگاه هم مدعی شدند که سپاه پاسداران به این نتیجه رسیده که درز اطلاعات از درون نیرو‌های امنیتی سوریه در حملات اخیر اسرائیل به مواضع آن‌ها نقش داشته است.

رویترز در ادامه ادعاهای خود مدعی شد: منبع دیگری که با عملیات ایران در سوریه آشناست، گفت که حملات اسرائیل، سپاه پاسداران را بر آن داشته تا مقر‌های خود را در بحبوحه نگرانی از «درز اطلاعات» جابجا کنند.

هنوز مقامات ایران به این ادعاها واکنشی نشان نداده اند.

تیم خبری بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای طبیعی و محیط زیستی جهانی. با استفاده از دانش در حوزه محیط زیست و تغییرات آب و هوا، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را ارائه می‌دهم. با تمرکز بر اثرات رویدادهای طبیعی بر جوامع، نقشه‌ای کامل از تغییرات زمین را برای شما می‌کشم.