اقتصادی

اعطای تسهیلات۳۶۰میلیارد ریالی اشتغال زایی به عشایر استان تهران/ارائه وام باسود ۴درصد توسط۳ بانک

مدیر امور عشایر استان تهران از اعطای تسهیلات ۳۶۰ میلیارد ریالی اشتغال زایی به عشایر استان تهران خبر داد و گفت: تاکنون اعتباری معادل ۳۶۰ میلیارد ریال با همکاری بانک‌های عامل به عشایر پرداخت شده است.

فرشید ذبیحی در گفت و گو با دوران خبر، در تشریح روند اعطای تسهیلات به عشایر استان تهران گفت: یکی از مهمترین مأموریت های دولت سیزدهم اعطای تسهیلات ارزان قیمت در راستای حمایت و افزایش تولید و توانمندسازی جامعه عشایری است که در این راستا در سال‌جاری بیش از ۱۰۰۰ خانوار عشایری از این تسهیلات بهره مند شدند.

وی افزود: هم اکنون ارائه تسهیلات بانکی با همکاری بانک های صادرات، ملت و ملی در حال انجام است و بطور میانگین به هر خانوار عشایری ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان وام بانکی با سود ۴ درصد تخصیص پیدا می کند.

مدیر امور عشایر  استان تهران ادامه داد: این تسهیلات در جهت حمایت و تثبیت دامداری و افزایش سایر تولیدات عشایری همچون کشت و توسعه گیاهان دارویی و توسعه صنایع دستی پرداخت خواهد شد که عشایر متقاضی می‌توانند با مراجعه به دفاتر شرکت‌های تعاونی عشایری شهرستان های خود نسبت به تحویل و تکمیل مدارک اقدام کنند.

وی تأکید کرد: تاکنون استقبال عشایر از این تسهیلات بانکی مطلوب بوده و با همکاری بانک‌های عامل تلاش شده که این تسهیلات بانکی با حذف تشریفات اداری زائد در اختیار عشایر قرار گیرد.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و تحصیلات بالا هستم. به شما تحلیل‌هایی را ارائه می‌دهم که با استفاده از زبانی ساده و قابل فهم، به شما کمک کند تا اطلاعات اقتصادی را بهتر درک کنید و در تصمیمات خود بهتر عمل کنید.