علمی و پزشکی

افزایش مراجعات سرپایی و بستری بیماران تنفسی/ در اماکن شلوغ ماسک بزنید

افزایش مراجعات سرپایی و بستری بیماران تنفسی/ در اماکن شلوغ ماسک بزنید

رئیس اورژانس بیمارستان مسیح دانشوری گفت: ما معمولاً اوایل پاییز و اواخر شهریور ماه شاهد افزایش شیوع بیماران عفونت تنفسی هستیم و الان هم مراجعه سرپایی و بستری به این علت افزایش پیدا کرده است.

به گزارش دوران خبر، دکتر عاطفه عابدینی عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، فوق تخصص ریه در یک برنامه رادیویی باشاره به افزایش مراجعه به مراکز درمانی با علائم کرونا و آنفولانزا توصیه‌ کرد که همچنان  افراد در اماکن پرازدحام و شلوغ از ماسک استفاده کنند و اگر احساس تنگی نفس و سرفه و علائم سرماخوردگی را دارند حتماً موارد بهداشتی را رعایت کنند تا به دیگران منتقل نشود.

وی همچنین متذکر شد: ممکن است افراد علائم تنفسی ویروسی شامل علائم ساده مانند آبریزش بینی و گلودرد بروز پیدا کند اما در برخی موارد اگر همراه با تب باشد باید بدانیم که علائم آلرژی فصلی با تب همراه نیست و نکته دیگر هم اینکه اگر افراد بدن درد و ضعف و بیحالی ناشی از عفونت‌های ویروسی داشته باشند و به خصوص افراد دارای بیماری زمینه‌ای باید به شدت مراقبت کنند و از دورهمی‌های غیرضرور بپرهیزند.

انتهای پیام

بخش علوم پزشکی

هدفم این است که با ارائه محتواهای علمی و امیدوارکننده، به شما کمک کنم تا از جدیدترین تحقیقات در زمینه سلامتی مطلع شوید و اقدامات مناسبی را برای بهبود و حفظ سلامتی خود بگیرید.