استان ها

انتخابات مجلس شورای اسلامی تجلی اصلی جمهوریت نظام است

دوران خبر/لرستان استاندار لرستان انتخابات مجلس شورای اسلامی را تجلی اصلی جمهوریت نظام دانست.

فرهاد زیویار روز جمعه در حاشیه افتتاح هفت کانال تلویزیونی تبلیغاتی برای رقابت نامزدها در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در لرستان که با دستور رئیس جمهور انجام شد، بیان کرد: در راستای هدف «عدالت‌گستری و هویت‌محوری» برای نخستین بار با دستور رئیس جمهور ۲۰۰ کانال تلویزیونی ۲۴ ساعته مختص حوزه‌های انتخابیه در سراسر کشور راه‌اندازی شد که ۷ کانال مربوط به استان لرستان است.

وی با اشاره به اینکه طی یک ماه گذشته  به صورت آزمایشی در تک‌تک حوزه‌های انتخابیه لرستان این کانال‌ها راه‌اندازی و بارگذاری شد و زیر بار رفت، افزود: امروز به صورت رسمی با حضور رئیس جمهور جناب دکتر رئیسی این کانال‌ها در سراسر کشور راه‌اندازی شد.

استاندار لرستان بهره‌گیری نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی را تجلی اصلی جمهوریت نظام دانست و افزود: انتخابات تجلی اراده ملی است و یکی از وجوه اصلی نظام، جمهوریت است که مردم می‌توانند در تعیین سرنوشت خود سهیم باشند.

وی عدالت در انتخابات را یکی دیگر از وجوه جمهوریت نظام عنوان کرد و تاکید کرد: نامزدهای انتخابات با رعایت اخلاق و آداب مناظره در این برنامه‌های تلویزیونی و ارائه برنامه‌های خود می‌توانند مردم را با دیدگاه‌های خود آشنا کنند که بتوانند انتخاب اصلحی داشته باشند.

براساس این گزارش، مناظرات انتخاباتی نامزدهای دوازدهین دوره مجلس شورای اسلامی به صورت ضبط شده است و از بین نامزدهایی که در هر حوزه انتخابیه ثبت نام کرده‌اند، انجام خواهد شد.

مناظره‌ها شامل برخی سؤالات عمومی و عمدتا مربوط به همان حوزه انتخابیه خواهد بود و نامزدها می‌توانند راهکارهای مورد نظر برای حل مسائل حوزه انتخابیه خود و همچنین حل مسائل کلانی که به عهده نماینده مجلس است را مطرح کنند.

بیش از ۹۲ درصد جمعیت استان تحت پوشش کانال‌ها و شبکه‌های تلویزیونی حوزه‌های انتخابیه شهرستان‌های دوازده گانه قرار دارند و امروز نخستین مناظره بین نامزدهای حوزه‌های انتخاباتی لرستان برگزار شد.

دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری ۱۱ اسفندماه برگزار می‌شود.

انتهای پیام