عمومیکسب و کارهای برتر روز

بهترین منطقه دبی برای زندگی

> > دبی

شهر دبی در جنوب کشور ایران و بزرگ ترین شهر امارات است. این شهر توریستی سالانه مقصد ایرانیان زیادی است. در سال های اخیر افراد زیادی به قصد خرید خانه به این شهر سفر می کنند. در نتیجه در این مقاله قصد داریم تا بهترین مناطق دبی برای زندگی را معرفی کنیم. برای سفر به شهر دبی می توانید را از پنل رزرواسیون سایت یابکس خریداری کنید.

برای اجاره ماشین سوزوکی در دبی  می‌توانید ابتدا از طریق لیست زیر خودروی مدنظر خود را انتخاب کرده و سپس از طریق واتس‌اپ، اطلاعات زیر را برای ما ارسال کنید.

معرفی مناطق دبی برای زندگی

دبی با اینکه شهری ساحلی است اما به دلیل اینکه در منطقه ای کویری قرار گرفته است، آب و هوای گرمی دارد. در دبی رودی وجود دارد که آن را به دو قسمت تقسیم کرده است. این دو بخش دیره و بردبی نام دارند.

ناحیه دیره دبی خانه های قدیمی تری دارد و بعضی از بازارهای محلی در آن قرار گرفته اند. بخش دیگر به دلیل وجود آسمان خراش های آن شهرت زیادی دارد که در ادامه به توضیح هریک از محله های آن خواهیم پرداخت.

محله جمیرا دبی

محله جمیرا یکی از مناطق مشهور دبی است که مراکز تفریحی زیادی در این ناحیه وجود دارند، همین عوامل باعث شده تا خانه های لوکسی در این منطقه ساخته شوند. این منطقه یکی از محله های گران قیمت دبی محسوب می شود که مهاجران زیادی در آن زندگی می کنند.

اغلب افرادی که در این محله زندگی می کنند شهروندان اروپایی و آسیای شرقی هستند. محله جمیرا شامل سه بخش مختلف می شود. احتمالا با هتل مشهور برج العرب آشنایی داشته باشید. این هتل هفت ستاره در منطقه جمیرا قرار دارد. از دیگر امکانات این محله می توان به پارک آبی وایلد وادی و ساحل جمیرا اشاره کرد.

محله بردبی

ساختمان های این منطقه کاملا مدرن هستند به همین دلیل یکی از مناطق گردشگری دبی محسوب می شود. در این منطقه بخش هایی مانند جمیرا، کرامه، اودمتا، ام سقیم و وجود دارند. همچنین مراکز خرید لوکس و هتل های زیادی در این ناحیه قرار دارند.

محله السطوه دبی

منطقه السطوه دبی در نزدیکی خیابان شیخ زائد است. در این محله هندی های زیادی سکوت دارند. همین امر باعث شده که غذا و پوشاک هندی در این منطقه به راحتی در دسترس باشد. از نکات جالب این محله وجود یک بیمارستان ایرانی است. بازار طلای دبی در محله السطوه دبی قرار دارد.

محله جبل علی دبی

این منطقه به دلیل وجود بندری به همین نام توسعه یافته است. بندر مورد نظر یکی از بزرگ ترین بندرهای دنیا است. در این منطقه فرودگاه بین المللی آل مکتوم و مرکز خرید ابن بطوطه قرار دارند.

محله دبی مارینا

این منطقه یکی از محله های مورد علاقه اروپایی ها است. در محله دبی مارینا یک کانال آب مصنوعی وجود دارد که طولی برابر با سه کیلومتر دارد. از ویژگی های این منطقه نزدیک بودن به محله جبل علی و همین طور دسترسی به پارک آبی وایلد وادی است. محله دبی مارینا نیز یکی از بهترین منطقه های دبی برای زندگی است.

محله کرامه دبی از بهترین مناطق دبی برای زندگی

محله کرامه دبی منطقه ای مناسب برای تجربه کردن غذاهای خوشمزه است. در این محله رستوران های زیادی وجود دارند. اغلب مهاجرانی که در این ناحیه زندگی می کنند شامل افراد ایرانی، فلیپینی و لبنانی هستند.

محله دیره دبی

این منطقه در نزدیکی شارجه است و از جمله بهترین محله های دبی محسوب می شود. منطقه دیره به جاهای گردشگری دبی و همین طور مراکز تفریحی آن دسترسی خوبی دارد. از دیگر ویژگی های این ناحیه اقتصادی بودن هتل های این ناحیه است. یکی از مکان های تاریخی که در این محله وجود دارد موزه ممرز است.

محله میردیف دبی از بهترین مناطق دبی برای زندگی

محله های این منطقه به صورت دیوارکشی شده هستند و هر محله در ورودی دارد. ساکنان منطقه میردیف شامل شهروندان اروپایی، اعراب و آسیایی می شوند.

محله بستکیه ی دبی

بستکیه یکی از محله های قدیمی دبی است که بافت سنتی خود را حفظ کرده است. معماری ساخت این خانه ها به صورتی است که بادگیری مناسب باعث خنک شدن داخل ساختمان می شود. جالب است که بدانید نام این محله از یکی از شهرهای جنوبی ایران گرفته شده است. علت این امر وجود ایرانیانی است که از قدیم الایام در آن زندگی می کرده اند.

محله الممزر از بهترین مناطق دبی برای زندگی

محله الممرز یک منطقه ساحلی است. بیشتر ساختمان های این محله به صورت مسکونی هستند. اگر عاشق سکوت و آرامش هستید این منطقه انتخاب مناسبی برای شما خواهد بود. پارک ساحلی به همین نام در این محل وجود دارد و منطقه الممزر یکی از بهترین منطقه های دبی برای زندگی به شمار می رود.

منطقه البرشاء

قرارگیری این محل در نزدیکی مارینا دبی باعث شده است تا نظر مهاجران به این منطقه جلب شود. با این حال جمعیت افرادی که در این محل زندگی می کنند نسبت به سایر محله های دبی کمتر است.

ساختمان های منطقه البرشاء به صورت ویلایی و آپارتمانی هستند. در این ناحیه پارک های تفریحی زیادی هم وجود دارند. یکی از امکانات تفریحی این ناحیه پیست اسکی و پیست اتومبیل رانی است.

منطقه داون تاون دبی

منطقه داون تاون دبی یکی از بزرگ ترین مناطق دبی است. در این محله مرکز خرید معروف دبی مال و همین طور برج خلیفه وجود دارند. از دیگر جاذبه های منطقه داون تاون می توان به آبنمای دبی و برج ویستا اشاره کرد. این منطقه به دلیل موقعیت توریستی خوبی که دارد باعث شده تا سرمایه گذاری های زیادی در آن صورت گیرد.

مناطق مناسب برای زندگی

بسیاری از ایرانیان در هنگام مهاجرت علاقه دارند تا با هموطنان خود در کشور مقصد تعامل و رفت آمد داشته باشند. زیرا بزرگ ترین موردی که هر شخص در هنگام مهاجرت با آن روبه رو می شود تفاوت فرهنگی است.

همه این عوامل باعث می شود که مناطق ایرانی نشین دبی مورد توجه بیش تری قرار گیرند که از جمله این مناطق می توان به منطقه جمیرا و کرامه اشاره کرد.

سخن آخر

در انتها می توان گفت که با توجه به پیشرفت های زیاد این شهر در سال های اخیر خرید ملکدبی شهر ِ«برترین ها» است؛ به همین روی وقتی اقامت و زندگی ِطولانی مدت را در آن تجربه می کنید، با هر چه برخورد کنید، خواهید دید که عنوان ِ«بهترین» را یدک می کشد. بهترین منطقه دبی برای زندگی نیز یک منطقه یا محله ی خاص نیست که بتوان از آن اسم برد .

مناطق برتر دبی هم مانند هر چیز دیگری در این شهر، تنوع چشمگیری دارند و بسته به سلایق مردم، انتخاب می شوند. شما می توانید شخصا به دبی یک سفر توریستی داشته باشید و از مردمی که سالهاست اینجا زندگی می کنند سوال کنید که بهترین منطقه دبی برای زندگی کجاست؟ قطعا پاسخ های دریافتی، تنوع خواهند داشت و پراکنده خواهند بود و به یک منطقه ی خاص و ویژه اشاره نخواهند داشت.

در این مطلب نیز ما در جستجوی پاسخی برای این پرسش، کلیه مناطق برتر دبی را به شما معرفی می کنیم؛ ما نیز مانند مردم ساکن دبی و در کل امارات بررسی می کنیم که چرا اصلا به جای سایر شهر های امارات، باید دبی را انتخاب کنید و بعد از این انتخاب، ببینید بر اساس سلیقه و پیش نیاز هایتان، بهترین منطقه دبی برای زندگی، کجاست؟

آیا دبی برای زندگی بهترین شهر است؟ چرا؟

دبی، خانه ای برای افراد ِمختلف با ملیت های گوناگون است. زندگی در این شهر به نسبت شهر های اروپایی، بسیار متفاوت (از نظر هزینه و کیفیتِ زندگی) است. مزیت ِزندگی در این شهر که مردم را برای جستجوی بهترین منطقه دبی برای زندگی تحریک می کند، مالیات بردرآمد مطلقاً صفرِ آن است؛ به این معنی که شما ملزم نیستید تا براساس درآمد خود هیچ نوع مالیاتی بپردازید.

شما هیچ روزی را در دبی نخواهید یافت که زندگی برایتان تکراری یا غیر هیجان انگیز باشد. دولت این کشور تلاش کرده است تا شرایطی فراهم کند و زندگی را برای شهروندان و تجار یا کسانی که برای کار به این کشور می آیند آسان تر کند.

بنابراین جستجو بهترین منطقه دبی برای زندگی برای شما چندان وقت گیر نخواهد بود. در طی سالهای اخیر دبی به یکی از زیباترین و برترین شهر های جهان تبدیل شده است (جزء 5 شهر برتر) و همین موضوع، علاقه برای زندگی در محله ها و مناطق برتر ِآن را افزایش می دهد. آیا شما نیز علاقه مند هستید؟

با تمام این تفاسیر، زندگی برای ایرانیان در دبی آن هم در بهترین منطقه دبی برای زندگی چندان سخت تر از کسانی که از کشور های اروپایی یا آسیای شرقی به اینجا می آیند، نیست. با توجه به اسلامی بودن و قوانین مشابه این کشور از نظر دین و اعتقادات که بر زندگی عامه مردم تاثیر گذار است، شما زندگی آسان تر و بی دغدغه تری را در دبی تجربه خواهید کرد.

حتی اگر در بهترین منطقه دبی برای زندگی هم باشید، هوای گرم و آب و هوای شرجی می تواند بر روی زندگی تان موثر باشد. پس اگر به شرایط زیستی و بومی و قوانین دینی و اجتماعی این کشور چندان مشکل ندارید، این شهر (یعنی دبی) برای زندگی شما مناسب است و به طبع در آینده می توانید خودتان را بسیار راحت تر با آن وفق دهید. حال باید بدانیم بهترین منطقه دبی برای زندگی چیست.

همانطور که توضیح داده شد، بهترین منطقه دبی برای زندگی به یک منطقه ی خاص معطوف نمی شود و شما می توانید مناطق متعددی را برای زندگی در این شهر در این دسته بندی قرار دهید و سپس با احتساب مزایا و معایب ِهرکدام، یک مورد را برای خرید خانه و ادامه زندگی انتخاب نمایید.

در بهترین منطقه دبی برای زندگی؛ منطقه ی امارات لیوینگز

منطقه ی امارات لیوینگز یکی از بهترین مناطقی است که ساکنان ویلاهای بسیار وسیع و لوکس آنرا افرادی با سطج درآمدی بالا تشکیل داده اند. دسترسی آسان به اتوبان شیخ زاید و جمیرا و نزدیکی آن به منطقه دبی مارینا و جمیرا لیک تاورز در کنار داشتن تمامی امکانات رفاهی و زمین های گلف در آن باعث شده که آنرا تبدیل به بهترین منطقه دبی برای زندگی کرده است.

در بهترین منطقه دبی برای زندگی؛ منطقه ی داون تاون وبی

سنتی ِدبی که بافت اصیل و قدیمی خود را حفظ کرده اند مدرن تر است و طراحی آن به گونه ای است که جاذبه های متعدد را در دل خود جای داده است تا بسیاری از مردم تشویق شوند که به این منطقه آمده و در آن زندگی کنند. منطقه «بردبی»، دارای برج ها و ساختمان های بسیار بزرگ و پهناور است که از بالا سبب عظیم تر به نظر رسیدن دبی شده است.

این منطقه بسیار مجلل است و ساختمان های آن اغلب از دل ابر ها عبور کرده و آنها را شکافته اند. منطقه بر دبی، از چند منطقه دیگر و از تجمع آنها تشکیل شده است. بنابراین همه امکانات را به صورت یکجا در آن بیابید.

یکی از مناطق بردبی که به معنی دبی جدید است محله داون تاون دبی است که زندگی در این منطقه یعنی دسترسی به مراکز خرید و بوتیک های شیک، هتل های لوکس دبی و همنشینی با غذاهای مختلف و خوشمزه در رستوران های متنوع و گران قیمتی است که بهشتِ افرادِ علاقه مند به غذا فروشی و رنگ و لعاب است.

اگر به دنبال زیستن در بهترین منطقه دبی برای زندگی هستید، داون تاون دبی بهترین گزینه است. البته تنها دسترسی آسان شما به غذاهای متنوع و خوشمزه نیست و شما می توانید به کلیه امکانات به روز دسترسی داشته باشید. این محله، یکی از بهترین محله های دبی به حساب می آید که می توانید آپارتمان های لوکس را در برج های این منطقه با ویوی برج خلیفه خریداری کنید.

تخصصى ترين مشاوره خريد خانه در دبی را از ما بخواهيد

در بهترین منطقه دبی برای زندگی؛ منطقه ی دبی مارینا

از دیگر مناطقی که جزء بهترین منطقه دبی برای زندگی به حساب می آیند، به گفته ی بسیاری از خارجیان، منطقه دبی مارینا است که دیدن تصاویر مربوط به قبل و اکنونِ آن نشانگر این است که این منطقه پیشرفت چشمگیری از نظر زندگی داشته است. شما با زندگی در این منطقه به عنوان بهترین منطقه دبی برای زندگی می توانید به مراکز خرید و بسیاری از مراکز تفریحی جهت گذراندن اوقات فراغت دسترسی داشته باشید و همچنین به دلیل دسترسی ِآسان به سیستم حمل و نقل، به راحتی می توان در کل شهر دبی به آسانی جا به جا شد.

اگر به دسترسی به کلیه مراکز و امکانات به روز اهمیت می دهید بهتر است در این منطقه از دبی زندگی کنید. این منطقه همچنین به عنوان یکی از بهترین منطقه دبی برای زندگی است که همزمان می توانید زندگی در ساحل زیبای آن را تجربه کنید.

در بهترین منطقه دبی برای زندگی؛ منطقه جمیرا دبی

جمیرا حالت ساحلی دارد و این احساس را به شما می دهد که گویی در ونیز زندگی می کنید. اگرچه گرما و ساختار ساختمان ها شبیه آنجا نیست اما این نزدیکی به آب و ساحل به شما این احساس را می دهد که روی آب زندگی می کنید. منطقه جمیرا دبی یکی از بهترین مناطق و جزء بهترین مناطق دبی برای زندگی است. اگر دسترسی به مراکز تفریحی برای شما بسیار اهمیت دارد، پیشنهاد می شود حتما در این منطقه، که بهترین منطقه دبی برای زندگی است، خانه یا ملک خریداری کنید.

دسترسی به آسمان خراش ها و ساختمان های بزرگ، رستوران های مجلل، دسترسی به مترو و سایر وسایل حمل و نقل نیز در منطقه جمیرا دبی وجود دارد که برای همه ی افراد، حتی آن دسته از کسانی که تا به حال به دبی نرفته اند، آشنا است.

جمع بندی نهایی؛ انتخاب بهترین منطقه دبی برای زندگی

در هر لیستی بگردید، حتما یک سری منطقه هستند که دائما نامشان تکرار می شود و جزء پایه ثابت های بهترین منطقه دبی برای زندگی به شما می آیند. با کنار هم قرار دادن مزایا و معایب هر کدام، شما می توانید یک منطقه را برای خرید خانه و زندگی در این شهر مجلل انتخاب کنید.

 می تواند یکی از راه های مناسب برای سرمایه گذاری باشد.

بهترین مناطق دبی برای زندگی کدامند؟

منطقه داون تاون دبی، محله الممزر، محله جمیرا دبی و