اقتصادی

بورس با چراغ سبز استارت زد

بازار سرمایه هفته خود را با رشد آغاز کرد و شاخص بورس با افزایش ۴۶ هزار واحدی به یک میلیون و ۹۹۳ هزار واحد رسید.

به گزارش دوران خبر، شاخص کل بورس امروز (چهارم شهریور) با رشد ۴۶ هزار و ۵۱۷ واحدی نسبت به آخرین روز کاری هفته گذشته روی یک میلیون و ۹۹۳ هزار واحد ایستاد.

شاخص کل هم وزن نیز رشد ۱۷ هزار و ۶۳ واحدی را داشت و عدد ۶۸۴ هزار و ۹۰۲ را به ثبت رساند.

امروز بیش از ۳۷۶ هزار معامله در بازار سرمایه به ارزشی بالغ بر ۶۲ هزار و ۸۰۲ میلیارد ریال انجام شد.

فولاد مبارکه اصفهان، ملی‌ صنایع‌ مس‌ ایران، پالایش نفت اصفهان، سرمایه گذاری تامین اجتماعی، پالایش نفت بندرعباس، گروه مپنا و پالایش نفت تهران جزو نمادهای بازار سرمایه بودند که بیشترین  تاثیر را روی شاخص بورس گذاشتند و همه آن‌ها روند مثبتی را تجربه کردند.

در فرابورس نیز همین روند افزایشی وجود داشت. شاخص کل در بازار نیز با افزایش ۵۷۳ واحدی نسبت به آخرین روز کاری در هفته گذشته مواجه شد و روی ۲۵ هزار و ۵۴۱ واحد ایستاد.

در این بازار نیز بیش از ۲۷۹ هزار معامله انجام شد که ارزشی بالغ بر ۱۰۲ هزار و ۵۰۴ میلیارد ریال داشت.

پلیمر آریا ساسول، سرمایه گذاری مالی سپهرصادرات، ایران خودرو دیزل، بیمه پاسارگاد، فولاد هرمزگان جنوب، پتروشیمی تندگویان و پتروشیمی زاگرس بیشترین تاثیر را روی شاخص بازار فرابورس داشتند و در این میان همه آن‌ها روند صعودی داشتند.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و تحصیلات بالا هستم. به شما تحلیل‌هایی را ارائه می‌دهم که با استفاده از زبانی ساده و قابل فهم، به شما کمک کند تا اطلاعات اقتصادی را بهتر درک کنید و در تصمیمات خود بهتر عمل کنید.