فرهنگ و هنر

تحقق وعده ۲۰ میلیارد تومانی رییس‌جمهور برای حمایت از موسسه هنرمندان پیشکسوت/ پیشکسوتان سرمایه‌های ملی هستند

به گزارش خبرگزاری دوران خبر از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید محمود اسلامی بعد از ظهر امروز در مراسم تکریم از هنرمندان پیشکسوت با تأکید بر اینکه تکریم هنرمندان و بزرگداشت مقام پیشکسوتان عرصه هنر از اولویت‌های دولت مردمی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است؛ افزود: شما سرمایه‌های ملی کشور هستید و بروز و ظهور هنر فاخر در این سرزمین، مرهون تلاش‌های شما عزیزانی است که عمر خود را در مسیر تعالی هنر سپری کرده‌اید.
وی با تأکید بر عزم راسخ دولت مردمی برای حل مشکلات هنرمندان پیشکسوت، خاطرنشان کرد: ریاست محترم جمهوری در دیدار با هنرمندان، وعده کمک ۲۰ میلیارد تومانی به موسسه هنرمندان پیشکسوت را دادند و با پیگیری‌های انجام شده، امروز این وعده محقق شد.
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه جوانان باید از تجارب ارزنده پیشکسوتان بهره‌مند شوند، گفت: نسل جدید به پاس خدمات گذشته شما بزرگان هنر این مرز و بوم به خود می‌بالد.
اسلامی با تأکید بر اینکه هنرمندان بزرگ صاحبان اندیشه‌هایی ناب هستند، تصریح کرد: برگزاری مراسم‌های نکوداشت، تکریم و بزرگداشت فعالان این عرصه، زمینه مناسبی برای تبادل اندیشه‌ها و تجربیات فراهم می‌کند.
گفتنی است موسسه هنرمندان پیشکسوت در سال ۱۳۹۱ با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی در زیر مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکیل شده است. اعضای این موسسه هنرمندان رشته‌های گوناگون در حوزه های ادبیات، هنرهای زیبا و هنرهای سنتی بالای ۶۰ سال و دارای گواهینامه درجه یک هنری از شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران کشور هستند.

۵۷۵۷

بخش فرهنگ و هنر

با کلماتم، ابتکار هنری را به وجود می‌آورم و جذابیت زندگی را در آن تقدیم می‌کنم.