اقتصادی

تکلیف مجلس به وزارت جهاد کشاورزی برای انتقال حمایت‌های قیمتی و غیرقیمتی به انتهای زنجیره تولید

نمایندگان مجلس شورای اسلامی وزارت جهاد کشاورزی را مکلف کردند تا به صورت تدریجی حمایت‌های قیمتی و غیرقیمتی بخش تولید محصولات کشاورزی و غذایی را به انتهای زنجیره تولید منتقل کند.

به گزارش دوران خبر، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان جلسه علنی نوبت دوم امروز (شنبه) مجلس گزارش کمیسیون تلفیق در خصوص لایحه برنامه هفتم توسعه را بررسی کرده و بند پ ماده ۳۳ لایحه برنامه را به تصویب رساندند.

بر اساس بند (پ) ماده ۳۳ لایحه برنامه، به منظور افزایش ضریب خودکفایی و بهره برداری بهینه و یکپارچه از منابع و عوامل تولید، به ویژه منابع آب و خاک و نیز بهبود معیشت کشاورزان، روستاییان و عشایر، وزارت جهاد کشاورزی مکلف است با همکاری سازمان و سایر دستگاه های اجرائی ذی ربط، براساس اسناد آمایش سرزمین و شرایط اقلیمی، متناسب با استعدادها و قابلیت های منطقه ای و مزیت های اقتصادی و با رعایت ملاحظات محیط زیستی و معیشت بهره برداران و بر اساس الگوی  ایرانی – اسلامی، نسبت به موارد زیر اقدام نماید:

پ – تا پایان برنامه و به صورت تدریجی، حمایت های قیمتی و غیرقیمتی، فنی، مالی و تسهیلاتی بخش تولید
محصولات کشاورزی و غذایی را به انتهای زنجیره تولید (تولیدکننده) بر اساس کیفیت و کمیت محصول تولیدی و متناسب با برنامه بهینه تولید (الگوی کشت) منتقل نماید.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و تحصیلات بالا هستم. به شما تحلیل‌هایی را ارائه می‌دهم که با استفاده از زبانی ساده و قابل فهم، به شما کمک کند تا اطلاعات اقتصادی را بهتر درک کنید و در تصمیمات خود بهتر عمل کنید.