اقتصادی

درآمد پوما سقوط می‌کند؟ – دوران خبر

شرکت آلمانی پوشاک ورزشی پوما فروش و سود امسال را کمتر از انتظارات تحلیلگران پیش‌بینی کرد و با کاهش بیش از ۸ درصدی سهام خود به پایین‌ترین سطح خود از سال ۲۰۱۸، شرایط اقتصادی سخت‌تر و تقاضای کمتر را مقصر دانست.

به گزارش دوران خبر، این شرکت اعلام کرد که انتظار رشد متوسط تک رقمی در فروش را در سال جاری در مقایسه با رشد ۶.۶ درصدی ارائه شده در سال ۲۰۲۳ دارد.

تحلیلگران اظهار کردند که این شرکت همچنین درآمدهای قبل از بهره و مالیات را بین ۶۲۰ تا ۷۰۰ میلیون یورو (۶۷۶ تا ۷۶۳ میلیون دلار) پیش‌بینی کرد که کمتر از پیش‌بینی ۷۲۶ میلیون یورویی بود.

بسیاری از خرده فروشان در حال مقابله هستند زیرا نرخ بهره بالا و عدم اطمینان در مورد چشم‌انداز اقتصادی در بحبوحه جنگ‌های اوکراین و خاورمیانه بر هزینه‌های مصرف کننده تاثیر می‌گذارد.

طبق گزارش بلومبرگ، مدیرعامل پوما در بیانیه‌ای گفت: ما برای سال ۲۰۲۴، پیش‌بینی می‌کنیم که چالش‌های ژئوپلیتیکی و اقتصاد کلان و همچنین مشکلات ارزی باقی بمانند. این موضوع همچنان بر احساسات و تقاضای مصرف‌کننده به ویژه در نیمه اول سال ۲۰۲۴تاثیر می‌گذارد.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و تحصیلات بالا هستم. به شما تحلیل‌هایی را ارائه می‌دهم که با استفاده از زبانی ساده و قابل فهم، به شما کمک کند تا اطلاعات اقتصادی را بهتر درک کنید و در تصمیمات خود بهتر عمل کنید.