شهیدان ما آرمانی مشترک دارند و آن عمل به فرمان خداست

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه شهیدان ما آرمانی مشترک دارند و آن عمل به فرمان خداست، گفت: وجود شریف خدوم ریاست جمهور در سالیانی متمادی در عرصه‌های مختلف دغدغه آب و نان مردم و مسئولیت پذیری و دغدغه رضایت مردم و خدا و ولی فقیه را داشتند و شهید شدند.

به گزارش دوران خبر، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی خاموشی -رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه- طی سخنانی در محفل قرآنی یادمان شهدای خدمت و اختتامیه نخستین دوره جشنواره تلاوت‌های تقلیدی که امروز در ورزشگاه شیرودی برگزار شد، ضمن عرض تسلیت شهادت رئیس جمهور محترم کشورمان، خادم الرضا(ع) و خادم الملة و آیت‌الله آل هاشم و دکتر عبدالهیان و هیئت همراه ایشان گفت: شهیدان ما آرمانی مشترک دارند و آن عمل به فرمان خدا و رضایتمندی حق است. خداوند می فرماید: «إِنَّ اللَّهَ اشتَریٰ مِنَ المُؤمِنینَ أَنفُسَهُم وَأَموالَهُم بِأَنَّ لَهُمُ الجَنَّةَ ۚ …» خداوند متعال نفسها و جانها و مالهای انسانها را می گیرد. در جوار حق آنها زنده هستند. «وَ لا تَحْسَبَنَّ الَّذینَ قُتِلُوا فی سَبیلِ اللهِ و آنها را به عنوان مردگان حساب نکنید آنها زنده هستند و بَلْ أَحْیَاءٌ عِندَ رَبِّهِمْ یُرْزَقُونَ» زندگانی هستند که نزد خدا روزی می گیرند و شاد هستند به آنچه خداوند به آنها عنایت کرده است.

وی اظهار کرد: اگر حبیب نجار از اقصی نقاط شهر آمد و از فرستادگان نبی خدا دفاع کرد و گفت: «وَمَالِیَ لَآ أَعۡبُدُ ٱلَّذِی فَطَرَنِی وَإِلَیۡهِ تُرۡجَعُونَ» چرا خدایی که ما را خلق کرده عبادت نکنیم و در مقابل مردمی که به فرستادگان گفتند ما به شما فال بد می زنیم در مقابل آنها ایستادگی کرد و شهید شد و در هنگامه شهادتش قرآن می فرماید، چنین گفت:«یا لَیْتَ قَومِی یَعلَمُونَ بِما غَفَرَ لی رَبِّی وَ جَعَلَنی مِن المُکرَمینَ» شهیدان ما مورد کرامت واقعند و در جنات برزخی هستند و انشاالله بدون درک صحرای محشر به جنة العقبی متصل می شوند و از دست با کفایت ائمه طاهرین، شهد پیروزی و گوارای وصال را می گیرند.

خاموشی عنوان کرد: وجود شریف خدوم ریاست محترم جمهور در سالیانی متمادی در عرصه های مختلف خدمتگزار این مرز و و بوم و شهیدان و ملتزم به آرمان شهیدان و پیرو امام(ره) و ولی فقیه و مطیع ایشان بوده، در عرصه های مختلف چه زمانی که دادستان کرج بودند و هنگامی که در قوه قضائیه ایفای نقش کردند و زمانی که در بازرسی کل کشور بودند و هنگامی که با افتخار تولیت آستان امام رضا(ع) را پذیرفتند و چه هنگامی که به عنوان وظیفه و مسئولیت پذیری به جرگه مدیریت کلان اجرایی کشور وارد شدند، ایشان دغدغه آب و نان مردم و مسئولیت پذیری و دغدغه رضایت مردم و خدا و ولی فقیه را داشتند. شهید شدند در این مسیر که به مردم بگویند انقلاب، راه پر فراز و نشیب را طی می کند و شما در آینده در این مسیر ادامه راه دهید.

وی افزود: ایشان در سازمان ملل ادعا کردند باید رئیس جمهور آمریکا محاکمه شود، چرا سردار عزیز ما را شهید کرد؟ آنجا بیانیه عزت ما را بیان کردند. در نظام اجرایی کشور در حوزه کارخانجات تعطیل و صنایع معطل، هر روز حرکت جدیدی آغاز می کردند در بازدیدی که از آذربایجان شرقی داشتند، مشاهده کردید که مردم چگونه تشکر می کردند. این کارنامه درخشان ایشان بود.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه تصریح کرد: شهید عبدالهیان را دیدید که چگونه برای غزه لحظه ای آرام و قرار نداشت، در سراسر جهان سیر می کرد و در مقابله با دشمن صهیونیست چگونه صحبت می کرد، و شهید آل هاشم چگونه مردم داری می کرد و یاد داد چگونه رضایت مندی مردم را می توانیم کسب کنیم، شهید رحمتی زمانی که معاونت تولیت حضرت رضا(ع) را داشت کارنامه درخشانی داشت و در ماه های اخیر استانداری آذربایجان شرقی را پذیرفتند.

خاموشی ابراز کرد: این شهیدان همه کارنامه های درخشانی داشتند، انشاالله آیندگان این پیام ها را دریافت کنند و مسئولیت پذیری مانند این شهیدان داشته باشند.

وی با اشاره به آیه 13 سوره اسرا «وَکُلَّ إِنْسَانٍ أَلْزَمْنَاهُ طَائِرَهُ فِی عُنُقِهِ ۖ وَنُخْرِجُ لَهُ یَوْمَ الْقِیَامَةِ کِتَابًا یَلْقَاهُ مَنْشُورًا» گفت: شهیدان سرمستند از آنچه در درگاه الهی دریافت می کنند و آنجا می بینند چه رتبه ای دارند. بدانید که این جهان، مرز رسیدن به آن جهان است. آنها به زندگی جاودانی رسیدند، ما هم تمرین کنیم که انشاالله برسیم. جلسه قرآنی امروز را تقدیم به شهیدان انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و شهیدان غزه می کنیم. خداوند به همه آنها سعادت عقبی عنایت کرده به همه ما هم سعادت عنایت بفرماید.

انتهای پیام