شولتس: حمایت از اوکراین، کلید احیای صلح در اروپا است

صدراعظم آلمان ضمن تاکید بر تداوم حمایت‌های غربی از اوکراین، گفت که آلمان نباید از حمایت کی‌یف دست بردارد زیرا حمایت از اوکراین «کلید احیای صلح در اروپا» است.

به گزارش دوران خبر، برلین به عنوان دومین تامین کننده کمک‌های نظامی برای کی‌یف پس از واشنگتن به دنبال اطمینان خاطر دادن به کی‌یف است و مدام تاکید می‌کند که حمایت‌ از اوکراین امری ضروری است.

طبق گزارش خبرگزاری رویترز، «اولاف شولتس» صدراعظم آلمان طی گردهمایی سوسیال دموکرات‌های اروپایی در بخارست عنوان کرد: «بهترین راه برای جلوگیری از تشدید تنش از جمله درگیری بالقوه میان روسیه و ناتو، بازدارندگی است.»

وی افزود: جنگ اوکراین لحظه‌ای به پایان می‌رسد که ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه تصمیم بگیرد که نیروهایش را از اوکراین خارج کند. با این حال، او صرفا این تصمیم را زمانی خواهد گرفت که متوجه شود نمی‌تواند پیروز میدان جنگ باشد.

اولاف شولتس که کشورش تاکنون ۲۸ میلیارد یورو کمک نظامی به اوکراین ارسال کرده است، گفت: «در نتیجه ما در حال تحقیق بیشتر درخصوص امنیت و دفاع خود به طور مشترک هستیم تا کسی جرئت نکند به ما حمله کند. هم‌چنین آلمان نباید از حمایت اوکراین دست بردارد زیرا این حمایت‌ها کلید احیای صلح در اروپا است.»

صدراعظم آلمان با اشاره به تهدیدات ناشی از پوپولیست‌های راست‌گرا تصریح کرد: «پوپولیست‌های راست‌گرا علیه اروپای متحد ما در کارزارهای انتخاباتی شرکت می‌کنند. آنها آماده‌اند تمام آنچه را ما برای کودکان ساخته‌ایم، نابود کنند. آنها هم‌چنین احساسات را علیه پناهجویان و اقلیت‌ها برمی‌انگیزند.»

نظرسنجی‌ها حاکی از چرخش قابل توجهی به سمت جناح راست در انتخابات آتی است؛ طوری که گروه راست افراطی «هویت» و «دموکراسی» احتمالا کرسی‌های کافی برای تبدیل شدن به سومین گروه بزرگ در پارلمان آلمان را به دست خواهد آورد که عمدتا به ضرر سبزها و گروه میانه‌رو «تجدید اروپا» است.

انتهای پیام