استان ها

نور هدایت و اسلام در جهان بشریت با بعثت طلوع کرد

دوران خبر/کهگیلویه و بویراحمد امام جمعه یاسوج گفت: با بعثت پیامبر(ص) نور هدایت و اسلام در جهان بشریت طلوع کرد و در منطقه‌ای که جهالت و خشونت وجود داشت، آنها را از جهالت تطهیر کرد.

آیت الله «سیدنصیر حسینی» ظهر امروز ۱۳ بهمن ماه ۱۴۰۲ در خطبه‌های نماز جمعه ضمن تاکید بر اینکه آمریکا مهد شرارت و جنایت است، گفت: وقتی یک جنایتکار و تروریست کشته می‌شود آن را محکوم می‌کنند اما این همه جنایت توسط آنها و رژیم صهیونیستی انجام می‌شود واکنشی از خود نشان نمی‌دهند.

امام جمعه یاسوج با اشاره به اینکه پرسنل نیروی هوایی ۱۹بهمن ماه با حضرت امام خمینی(ره) بیعت کردند، خاطرنشان کرد: این بیعت در پیروزی انقلاب اسلامی تاثیر بسیاری داشت.

حسینی تهدیدهای اخیر مقامات آمریکایی بر علیه کشورمان را یادآور شد و تصریح کرد: آمریکا در همه کشورهای جهان به ویژه خاورمیانه پایگاه داشته که محلی برای لشکرکشی برای قتل و جنایت در دیگر کشورها هستند.

وی با اشاره به اینکه آمریکا جنایتکار بوده و از همه جنایتکاران نیز حمایت می‌کند، ادامه داد: هم اکنون هزاران انسان و کودک بی‌گناه و بی‌سرپناه غزه در سرما و در حالت گرسنگی در حال جان دادن هستند، اما این موضوع برای آنها اهمیت ندارد.

حسینی با اشاره به اینکه نماز در عالم قیامت و برزخ در کنار انسان قرار می‌گیرد که باید اقامه آن رعایت شود، تاکید کرد: یکی از رعایت حقوق نفس نیز نماز خواندن است.

وی نماز را عامل رستگاری و نردبان انسان به سوی خداوند دانست و اظهارکرد: خداوند متعال نیز بهترین زمان‌ها و مکان‌ها را برای نماز مقرر فرموده که باید حق نماز را به درستی رعایت کنیم.

امام جمعه یاسوج ضمن تاکید بر اینکه نماز باطن را طاهر و از فحشا دور می‌کند، یادآور شد: وضو با ذکر و نیت نیز آثار و برکات فراوانی داشته که بدن و روح چنین انسانی را تطهیر می‌کند.

حسینی با اشاره به اینکه نماز به انسان نورانیت می‌بخشد، عنوان کرد: انسانی که دل پاک دارد، واجبات را انجام داده و از محرمات دوری می‌کند.

وی ضمن تسلیت شهادت امام موسی کاظم(ع) تصریح کرد: امامان صاحب مقام امامت بوده و خداوند تاج الهی را بر سر این اشخاص قرار می‌دهد.

امام جمعه یاسوج ضمن تسلیت سالروز وفات حضرت ابوطالب علیه السلام عموی پیامبر گرامی اسلام(ص) و پدر حضرت امام علی(ع)، ادامه داد: ۳۵ سال سن داشت که پیامبر گرامی اسلام(ص) متولد شد و در سن هفت سالگی پیامبر، حضرت عبدالمطلب وفات یافت، وکالت پیامبر را تا پایان رحلت خود بر عهده گرفت.

حسینی خاطرنشان کرد: حضرت ابوطالب ادیب و شاعر بود و دو مقام و همچنین دو اسم «عبدالمناف» و «عمران» در میان اعراب و مکه داشت.

وی با اشاره به ایمان حضرت ابوطالب، تصریح کرد: حضرت امام صادق(ع) فرمود؛ «اگر ایمان همه خلق را در یک کفه ترازو و ایمان ابوطالب در یک طرف دیگر باشد، ایمان حضرت ابوطالب برتری دارد».

امام جمعه یاسوج اظهار کرد: وقتی که تولد پیامبر گرامی اسلام(ص) توسط فاطمه بنت اسد همسر حضرت ابوطالب به وی اعلام شد، ابوطالب فرمود «در آینده تو جانشین وی را به دنیا می‌آوری».

حسینی ضمن تبریک ۱۹ بهمن، فرا رسیدن عید مبعث و بعثت پیامبر گرامی اسلام(ص)، افزود: با بعثت پیامبر(ص) نور هدایت و اسلام در جهان بشریت طلوع کرد و در منطقه‌ای که جهالت و خشونت وجود داشت، آنها را از جهالت تطهیر کرد.

به گزارش دوران خبر، آیت الله حسینی بیان کرد: بعثت باعث می‌شود که انسان‌ها در مقام انسانی خود باقی بمانند.

انتهای پیام