علمی و پزشکی

«هرکول» در استرالیا پیدا شد/ بزرگترین نمونه از سمی‌ترین عنکبوت جهان

پارک خزندگان استرالیا روز پنج‌شنبه در بیانیه‌ای از پیدا شدن یک عنکبوت کشنده «آتراکس روبوستوس» یا همان عنکبوت قیفی سیدنی با نام «هرکول» در ساحل مرکزی استرالیا حدود ۵۰ مایلی شمال سیدنی خبر داد.

این عنکبوت، ابتدا به یک بیمارستان محلی انتقال یافته است و سپس با ارزیابی‌هایی که کارشناسان عنکبوت انجام دادند، متوجه شدند که این عنکبوت، بزرگترین نمونه نری است که تاکنون در استرالیا مشاهده شده است.

بیشتر بخوانید:

اندازه این عنکبوت ۷.۹ سانتی‌متر است که از عنکبوت قیفی «کلوسوس»، رکورددار قبلی در سال ۲۰۱۸ میلادی، بزرگتر محسوب می‌شود.

طول عنکبوت‌های قیفی سیدنی معمولا بین یک تا پنج سانتی‌متر متغیر است. عنکبوت‌های ماده اغلب بزرگتر هستند اما به اندازه نمونه‌های نر کشنده نیستند. آن‌ها اغلب در مناطق جنگلی و باغ‌ها از حومه شهر سیدنی، پرجمعیت‌ترین شهر استرالیا تا شهر ساحلی نیوکاسل در شمال یافت می‌شوند.

«هرکول» در استرالیا پیدا شد/ بزرگترین نمونه از سمی‌ترین عنکبوت جهان
عنکبوت کشف شده در استرالیا

قرار است عنکبوت «هرکول» به برنامه ضد سم پارک خزندگان کمک کند. عنکبوت‌هایی که به‌طور ایمن از سوی مردم به مقامات تحویل داده می‌شوند، برای استخراج سم برای تولید پادزهرهای ضروری مورد استفاده قرار می‌گیرند.

نگهبان عنکبوت در پارک خزندگان استرالیا می‌گوید که با حضور یک عنکبوت قیفی نر به این اندازه در مجموعه ما، خروجی زهر او می‌تواند بسیار زیاد باشد و برای برنامه سم پارک بسیار ارزشمند است.

از زمان شروع این برنامه در سال ۱۹۸۱ میلادی در استرالیا، هیچ مورد مرگ و میر ناشی از نیش عنکبوت قیفی در این کشور گزارش نشده است.

هوای بارانی و مرطوب در امتداد سواحل شرقی استرالیا شرایط ایده‌آلی را برای رشد عنکبوت‌های قیفی فراهم کرده است.

بیشتر بخوانید:

۵۸۵۸

بخش علوم پزشکی

هدفم این است که با ارائه محتواهای علمی و امیدوارکننده، به شما کمک کنم تا از جدیدترین تحقیقات در زمینه سلامتی مطلع شوید و اقدامات مناسبی را برای بهبود و حفظ سلامتی خود بگیرید.