اقتصادی

یکی از راحت‌ترین انواع دریافت منابع، مالیات‌های ابرازی از سوی مودیان است

دوران خبر/مازندران مدیرکل امور مالیاتی مازندران، با بیان اینکه در امر تحقق درآمدهای مالیاتی یکی از راحت‌ترین دریافت منابع، مالیات‌های ابرازی از سوی مودیان است، گفت: رؤسای امور باید تا جایی که قانون اجازه می‌دهد در بحث ماده ۲۳۸ با مؤدی برای تعیین میزان مالیات حقه دولت به توافق برسند و نگذارند پرونده‌ها به هیات‌ها انتقال پیدا کند.

به گزارش دوران خبر، محسن اسلامی امروز، چهارم دی در هفتمین جلسه شورای معاونین اداره کل امور مالیاتی مازندران در خصوص مزایا و ضرورت‌های این پایانه گفت: نظام یکپارچه و فراگیر پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان، یک نظام جامع جمع آوری و پردازش اطلاعات در سطح ملی است.

وی مهم‌ترین و اصلی‌ترین شالوده این نظام مالیاتی را داده‌ها و اطلاعات جمع آوری شده دانست و افزود: این داده‌ها از مدیریت جریان اطلاعات مالی و مالیاتی مودیان شروع شده و با مدیریت اطلاعات اقتصادی، تجاری و مالی به تکامل می‌رسد.

مدیرکل امور مالیاتی مازندران تصریح کرد: با پیاده سازی پایانه‌های فروشگاهی در سطح واحدهای کسب و کار، ضمن تسریع، تسهیل و شفافیت جریان درآمدها و کاهش هزینه‌های قانونی صاحبان مشاغل نیز اتفاق افتاده و عدالت مالیاتی ایجاد می‌شود.

یکی از راحت‌ترین انواع دریافت منابع، مالیات‌های ابرازی از سوی مودیان است

این مسئول، به همین منظور خواستار اطلاع رسانی مطلوب در پایانه مذکور شد و از آمادگی این اداره کل برای برگزاری کلاس‌های آموزشی برای مودیان و همکاران خبرداد.

اسلامی، سرعت بخشیدن به رسیدگی پرونده‌های مالیاتی مخصوصا ۱۰۰ پرونده مهم عملکرد و ارزش افزوده با توجه به زمان باقی مانده تا پایان سال را خواستار شد.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و تحصیلات بالا هستم. به شما تحلیل‌هایی را ارائه می‌دهم که با استفاده از زبانی ساده و قابل فهم، به شما کمک کند تا اطلاعات اقتصادی را بهتر درک کنید و در تصمیمات خود بهتر عمل کنید.