اقتصادیکسب و کارهای برتر روز

هر چیزی که باید در مورد ارز کونتنتوس بدانید

تو این مقاله میخوایم بهتون شرح بدیم که پروژه ارز دیجیتال کونتنتوس چیست؟ که قبل از cos لازمه در موردش بدونین و همچنین در مورد ویژگی، قابلیت ها، کاربرد های این پروژه و. . . اطلاعاتی رو در اختیارتون میذاریم. البته این مطلب به اینجا ختم نمیشه؛ بعد از اینکه به طور کامل با پروژه ارز دیجیتال COS آشنا شدین، در مورد راه های نگهداری این ارز و ولت های مناسب آن صحبت میکنیم. همچنین تو انتهای همین مطلب آموزش ساخت کیف پول Conteneos رو بهتون ارائه میدیم. امیدواریم که این مطلب بتونه تو تصمیم گیری برای بهتون کمک کنه.

پروژه Conteneos چیست؟

همونطور که تو مقدمه ی مقاله اشاره کردیم، کانتنتوس داره روی یه اکوسیستم محتوای غیر متمرکز کار میکنه که بر پایه بلاک چین ساخته شده. هدف اصلی تیم توسعه دهنده Contentos، بوجود آوردن یه جامعه محتوای دیجیتالی غیر متمرکز هستش که اجازه تولید، توزیع، پاداش و بیزینس به شکل کاملا آزادانه رو به کاربراش میده. نکته مهمی که در مورد این پروژه وجود داره، حفاظت از حقوق نویسنده ها است.

ارز کانتنتوس، در تلاشه تا افراد برای تولید محتوا و اشتراک گذاری اون، انگیزه بیشتری رو داشته باشن. همچنین این پلتفرم به شکلی طراحی شده که حقوق و ارزش محتوا رو به کاربرانش برمیگردونه. به عبارت ساده تر پروژه ارز دیجیتال COS، یه پروتکل عمومی هستش که دارای محتوا و ارزش تبلیغاتیه. همچنین یه زنجیره حافظه است که مشارکت های هر کاربر رو ثبت میکنه. در ادامه بیشتر با ویژگی های پلتفرم Contentos آشنا میشیم.

ویژگی های پروژه و ارز کانتنتوس چیست؟

تو ادامه مقاله ارز COS چیست؟ میخوایم در مورد ویژگی های مهم این پروژه و رمز ارز اون صحبت کنیم. این ویژگی ها از مهمترین عوامل محبوبیت این پروژه هستن و به همین خاطر شناختشون میتونه، دیدگاه و نقطه نظر مناسبی از این اکوسیستم رو در اختیارمون بذاره.

 • توزیع درآمد به شکل همتا به همتا: Contentos کانال های مالی شفافی رو بین سازندگان محتوا، تبلیغ کنندگان و مخاطب های محتوا بوجود آورده. همونطور که میدونین این پروژه یه توکن به همین اسم داره که با نماد COS شناخته میشه. از توکن این اکوسیستم برای مواردی مثل هزینه اشتراک، هدیه دادن و حمایت مالی استفاده میشه. استفاده از بلاک چین باعث شده که همه تراکنش های این شبکه قابل ردیابی باشن. نکته مهمی که ر مورد کسب درآمد تو این پلتفرم وجود داره، استفاده از قرارداد های هوشمند هستش که کسب درآمد از این شبکه رو اتوماتیک کردن.
 • حق چاپ قابل پیگیری یک محتوا: به لطف استفاده از شبکه بلاک چین در پروژه Contentos، تایید، تجارت و ذخیره حقوق مالکیت غیر فیزیکی یه محتوا امکان پذیر شده. نتیجه این کار دسترسی سریع و جامع به اطلاعات چاپ و تکثیر یه محتوا هستش. به این ترتیب جریان های تجاری و فعالیت هاشون به طور دائمی تو بلاک چین ثبت میشه. تولید کننده های محتوا میتونن با استفاده از این قابلیت، حق نسخه برداریشون رو ثبت کنن و بیانیه هایی رو برای محتوای اصلیشون ارائه بدن. به این ترتیب محتواها با استفاده از مهر زمان قابل ردیابی و احراز هویت هستن.
 • توزیع غیر متمرکز ترافیک: برای راحت تر شدن توزیع محتوا تو پلتفرم Contentos، بلاک چین این اکوسیستم به طوری طراحی شده که نیازی به دخالت و کنترل این پلتفرم نداره. همچنین تو این شبکه پاداشی برای تشویق تولید کنندگان محتوا در نظر گرفته شده. به این ترتیب خلاقیت سازندگان محتوا تقویت میشه. مخاطب ای شبکه هم میتونن با تعامل بیشتر با محتواهای ارزشمند، از این تولید کنندگان محتوا، جامعه ی این اکوسیستم و توسه دهندگان برنامه های غیر متمرکز (DApps) حمایت کنن.
 • سیستم اعتباری غیر قابل تغییر: تو اکوسیستم کانتنتوس، تمامی تعاملاتی که یه کاربر با بلاک چین داره، ردیابی میشه و امکان دستکاری و تغییر این اطلاعات وجود نداره. کاربرهای این اکوسیستم میتونن امتیازات اعتباریشون رو با رفتارهای مثبت و جلب اعتماد شبکه، افزایش بدن. به کاربرهایی که بیشترین اعتبار رو داشت باشن، جوایزی داده میشه که از جمله مهمترینشون جوایز زیست محیطی هستن. به این ترتیب کاربرها متونن یه سیستم قابل اعتماد و خود پایدار رو بوجود بیارن.

دلایل منحصر به فرد شدن Contentos چیست؟

حالا که با ویژگی های کلی و برخی از مهمترین قابلیت ها و امکانات شبکه کانتنتوس آشنا شدیم، بهتره کمی بیشتر به عمق این پروژه بریم و برخی از نکاتی که باعث منحصر به فرد شدن این شبکه شدن رو بررسی کنیم. توجه داشته باشین که، دونستن این اطلاعات برای سرمایه گذاری بلند مدت و خرید COS، بسیار مهم و ضروری هستن؛ چون آینده Contentos وابسته به این عوامل هستش.

 1. زنجیره عمومی بهینه شده: تیم توسعه دهنده کانتنتوس، برای اینکه بتونن یه پلتفرم اختصاصی و مناسب برای صنعت محتوا بسازن، یه زنجیره بهینه شده و اختصاصی رو بوجود آوردن. تو این زنجیره، برای تعاملات بهتر و بیشتر با جامعه تولید محتوا، از سازوکار اجماع خود تطبیقی تحمل خطای بیزانس (saBFT) استفاده شده. این الگوریتم به نحوی طراحی شده که تراکنش ها کم هزینه و زمان تایید بلوک ها به شکل قابل توجهی کاهش پیدا کرده.
 2. پرداخت پاداش مبتنی بر داده: تو اکوسیستم Contentos از مدل پاداش بوم شناختی داخلی برای پرداخت پاداش ها استفاده میشه. نحوه ی عملکرد این مدل به این شکل هستش که، داده های واقعی جمع آوری و تو شبکه آزمایشی با هم ادغان میشن. به این ترتیب مشکلاتی مثل تخصیص پاداش به کاربرهای ارشد که مقادیر زیادی از ارز کانتنتوس رو دارن، جلوگیری میشه.
 3. پلتفرم باز: منظور از پلتفرم باز بودن پروژه ارز COS، ارتباط این اکوسیستم با برنامه های غیر متمرکز بلاک چین های مختلف هستش. این قابلیت باعث شده که کانتنتوس بتونه با برنامه های غیرمتمرکز بالغی مثل PhotoGrid و LiveMe تعامل داشته باشه. همین مسئله اکوسیستم Contentos رو به کاربرهایی که با دنیای بلاک چین آشنا نبودن، معرفی کرد. نکته مهمی که در مورد این ویژگی وجود داره، منفعت کل صنعت بلاک چین از این قابلیت هستش.

معرفی ارز دیجیتال COS

تا به اینجای مقاله، باید با پروژه کانتنتوس، قابلیت ها و ویژگی های مهم این اکوسیستم آشنا شده باشین. به نظر میرسه که وقتشه کمی بیشتر با ارز دیجیتال بومی این شبکه آشنا بشیم و به سوال ارز دیجیتال COS چیست؟ پاسخ کاملی رو بدیم.

توکن بومی پلتفرم کانتنتوس، همین اسم رو داره و با نماد COS تو بازارهای مالی معامله میشه. از این ارز برای پرداخت پاداش ها و انعام دادن به تولید کننده های محتوا استفاده میشه. مزیت مهمی که این ارز دیجیتال داره، پشتیبانی از شبکه های مختلفی مثل ERC 20، ، BEP 2 و BEP 20 هستش. البته با توجه به هزینه های بسیار بالای بلاک چین اتریوم (ERC 20)، پیشنهاد میکنیم که از بایننس اسمارت چین استاندارد BEP 20 برای نگهداری این ارز استفاده کنین.

در مجموع قراره، 10 میلیارد واحد از ارز دیجیتال کانتنتوس به بازار عرضه بشه. طبق آخرین داده های بدست اومده از این ارز، حدودا 9.95 میلیارد ارز Cos تا به امروز منتشر شده. با توجه به وایت پیپر این ارز دیجیتال، نحوه ی توزیع توکن های Contentos به شرح زیر هستش:

 • 9.5 درصد از کل توکن ها برای فروش های استراتژیک تخصیص پیدا کردن. این مقدار از تاریخ 1 مارس تا 28 مارس سال 2018 به فروش رسید. در این فروش فوق العاده، قیمت هر واحد ارز Contentos حدودا 0.015 دلار تعیین شده بود. (تیم کانتنتوس با این فروش موفق شدن بیش از 17812 واحد ETH، سرمایه جذب کنن.)
 • حدودا 11.32 درصد از کل ارزهای COS، به فروش Seed که برای جذب مخاطب های جدید کاربرد داره، اختصاص پیدا کرده بود. این فروش از اول آوریل سال 2018 شروع شد و در نهایت در انتهای ژوئن همون سال به پایان رسید. طبق این فروش تیم Contentos بیش از 28293 واحد اتریوم بدست آورد. جالبه بدونین که در این فروش نیز، 0.015 دلار تعیین شده بود.
 • 15 درصد از توکن ها متعلق به تیم سازنده کانتنتوس می باشد.
 • 0.5 درصد برای مشاور های این پروژه اختصاص یافته.
 • 18.68 درصد از کل ارزهای Contentos توسط بنیاد این توکن رزرو شده بود.
 • 5 درصد از توکن ها برای پاداش برنامه Jumpstartاختصاص یافته.
 • توکن های مربوط به پاداش اکوسیستم، 35 درصد از کل عرضه توکن رو به خودشون اختصاص دادن.
 • 3.5 درصد از این ارز ها به عنوان توکن های توسعه جامعه شناخته میشن.
 • همچنین توکن های خزانه داری، 1.5 درصد از کل عرضه توکن را تشکیل می دن.

محصولات پلتفرم کانتنتوس کدامند؟

فوتو گرید یا PhotoGrid

این اپلیکیشن که برای گوشی های اندروید و IOS عرضه شده، یه برنامه محبوب برای ویرایش عکس هستش. علاوه بر اون، PhotoGrid از یه انجمن که ساختاری شبیه به اینستاگرام داره، نیز برخورداره. در حال حاضر این اپلیکیشن توسط شبکه ی آزمایشی اکوسیستم Contentos و توکن های COS پشتیبانی میشه.

COS2048

این برنامه از یه بازی بسیار محبوب الهام گرفته شده. بازی اصلی 2048 نام داره که به شکل انفرادی انجام میشه و شما وظیفه جمع زدن اعداد رو دارین. مزیت COS2048 نسبت به نسخه ی اصلی این بازی، امکان انجام بازی های دو نفره و کسب پاداش به شکل ارز COS از طریق این بازی هستش.

سی او اس. تی وی یا COS.TV

COS.TV مثل یه کاوشگر برای گشت و گذار تو بلاک چین هستش. همچنین این برنامه، اطلاعات ضروری پروژه کانتنتوس رو در اختیارتون میذاره. این پلتفرم یک کیف پول اختصاصی برای ارز دیجیتال COS رو در اختیار کاربراش قرار میده. همچنین متونین برنامه هایی که حساب COS دارن رو به این اپلیکیشن متصل کنین و ارز Contentos رو به ارزهای دیگه تبدیل کنین.

علاوه بر این کاربرد ها، همونطور که از اسم این پلتفرم مشخصه، میتوان از این اپ برای به اشتراک گذاری محتواهای ویدیویی و تماشای جریان های زنده از طریق LiveMe، استفاده کرد. همچنین تو این اپلیکیشن، امکان تعامل بین کاربرها و به اشتراک گذاری پست، لایک و نظرات تو شبکه آزمایشی Contentos وجود داره.

معرفی بهترین کیف پول کانتنتوس

یکی از مهمترین ابزارهای هر سرمایه گذار که برای ذخیره و نگهداری ارز دیجیتال Contentos کاربرد داره، کیف پول دیجیتالی هستش. تو این قسمت از مقاله میخوایم بهتون برترین ولت ها برای ارز COS رو معرفی کنیم. همچنین به شکل مختصر و مفید آموزش ساخت کیف پول کانتنتوس رو براتون میذاریم. البته همونطور که موقع معرفی پلتفرم COS.TV اشاره کردیم، این اپ قابلیت ذخیره ی ارز Contentos رو داره. اما این برنامه نمیتونه برای نگهداری های بلند مدت ارزهای دیجیتال مناسب باشه.

کیف پول رسمی ارز دیجیتال کانتنتوس

تو سایت رسمی پلتفرم Contentos، یه کیف پول اختصاصی برای ذخیره و نگهداری این ارز دیجیتال وجود داره. توجه داشته بشین که ولت های اختصاصی بهترین گزینه برای نگهداری یه ارز هستن. این والت به عنوان یه کیف پول تحت وب و آنلاین هستش، ولی کلید های خصوصی هر کاربر در اختیار خودش قرار میگیره. همین مسئله نشون دهنده ی امنیت قابل اتکای این کیف پول ارز دیجیتال است. شاید بزرگترین ایرادی که بشه از این ولت گرفت، نداشتن نسخه های موبایل و دسکتاپ باشه.

یکی از بهترین کیف پول های دنیا که تقریبا از همه ارزهای دیجیتال و تمامی توکن هایی که روی بلاکچین های اتریوم و بایننس اسمارت چین ساخته شدن، پشتیبانی میکنه. قابلیت استیک و سهام گذاری ارزهای دیجیتال با استفاده از این کیف پول وجود داره. قابلیت های تراست ولت فقط به ذخیره و نگهداری ارزهای دیجیتال محدود نمیشه. این کیف پول یه صرافی داخلی داره که با استفاده از اون، امکان تبادل ارزهاتون با سایر کاربرهای این کیف پول وجود داره.

این کیف پول مثل یه مرورگر برای برنامه های غیر متمرکز هستش و به شما اجازه دسترسی به برنامه و صرافی های غیر متمرکز رو میده. همچنین با استفاده از این کیف پول هیچ نگرانی در مورد امنیت ارزهای دیجیتالتوتن ندارین. درسه که امنیت این دسته از کیف پول های ارز دیجیتال در حد ولت های سخت افزاری نیست، اما با توجه به ذخیره کلیدهای خصوصی روی دستگاه کاربر، میتونیم بگیم تراست والت امنیت قابل قبولی رو داره.

یکی دیگه از کیف پول های معتبری که برای نگهداری ارز دیجیتال کانتنتوس بهتون پیشنهاد میدیم، اتمیک والت هستش. این کیف پول محبوبیت بسیار زیادی رو داره و افراد زیادی از سراسر جهان برای نگهداری ارزهای دیجیتالشون از این والت استفاده میکنن. یکی از نکاته مثبتی که این کیف پول داره، پشتیبانی از سیستم عامل های مختلفه. در واقع اتمیک والت جزو معدود کیف پول هاییه که روی هر دستگاهی نصب میشه.

در این کیف پول ارز دیجیتال، برای نگهداری کلید های خصوصی از دستگاه کاربر استفاده میشه. از طرف دیگه، این کیف پول از احراز هویت دو عاملی برخورداره که، امینت این والت رو به شکل قابل توجهی افزایش میده. اتمیک والت یه کیف پول چند ارزیه و از بیشتر ارزهای دیجیتال پشتیبانی میکنه. به این ترتیب دیگه لازم نیست که برای هر ارز یه کیف پول اختصاصی داشته باشین.