اقتصادیعمومیکسب و کارهای برتر روز

ایده محوطه سازی ویلا

 محوطه سازی با ایجاد طبقه و فضا سازی

احتمالاً در پروسه  طراحی داخلی ویلای مدرن، برای ایجاد فضای زیبا و مناسب با ویژگی‌های منحصر به فرد، نیاز به کمی خلاقیت و نوآوری می باشد.

مثلاً اگر محوطه بیرونی شما خیلی صاف و ساده باشد، می‌توانید حداقل یک طبقه یا نیم طبقه به قسمتی از حیاط اضافه کنید تا فضایی هم سطح یا نزدیک به سطح ایجاد کنید، در این صورت می‌توانید به زیباسازی و تزئین دکوراسیون حیاط کمک کنید.
اضافه کردن عناصر جالب دیگری مانند آب نما یا برکه مصنوعی هم بسیار زیبا خواهد بود. در شلوغی این روزهای کلان‌شهرها و حتی برای ایجاد آرامش و آسایش صدای حرکت آب می‌تواند بسیار تأثیرگذار باشد و تمام صداهای مزاحم و همین‌طور ترافیک خیابان را به بی‌اثر کند. برای این مورد نیازی نیست به فکر آب نماهای خیلی بزرگ باشید، یک مدل خیلی کوچک در گوشه حیاط هم کافی است.

در شرکت معماری و طراحی داخلی اگر اندازه حیاط ساختمان یا ویلای شما به قدری است که امکان ساخت آلاچیق یا یک سایه‌بان کوچک در انتهای آن وجود دارد، به شما ساخت آلاچیق و سایه‌بان را پیشنهاد می‌کنیم.
اجرای این پیشنهاد در محوطه سازی منزل به طراحی و زیبایی بیشتر و بهتر دکوراسیون کمک می‌کند. گوشه حیاط مکان خیلی خوبی برای آرامش و یا مطالعه و استراحت است، بنابراین بهتر است آلاچیق یا سایه‌بان در گوشه حیاط ساخته شود.

همچنین برای  طراحی داخلی واحد مسکونی بهتر است راه منتهی به آلاچیق را به شیوه‌ای خاص تزیین کنید، مثلاً از سنگ‌ریزه‌های متفاوت، یا کفپوش ها و جدول های بتنی استفاده کرده و به راه پیچ و تاب بدهید. زیبایی بسیاری از حیاط‌های سرسبز و رؤیایی با آلاچیق تکمیل می گردد.
با کمک محوطه سازی ساختمان با آلاچیق هم می‌توان حیاطی زیبا و دل‌نشین را تجربه کرد و هم در بهار و تابستان از فضا و منظره زیبا لذت برد.

 محوطه سازی ساختمان با نورپردازی

نورپردازی در زیباسازی محوطه ساختمان یا ویلای شما زیبایی خاصی ایجاد می کند. با نورپردازی های زیبا و ساده می توانید در هنگام شب نیز از محیط بیرونی ساختمان خود لذت ببرید و چه بسا مهمانی های خود را در آن برپا کنید. محوطه سازی ساختمان با نورپردازی زیبا و چشم‌نواز، زیبایی دیداری فوق العاده زیادی به محوطه و حیاط ساختمان می بخشد. این خلاقیت و ایجاد زیبایی با نور، مخصوصاً در شب‌ها جلوه ای خاص را در تزئین حیاط و محوطه ایجاد می‌کند.

 محوطه سازی ساختمان با استخر

از زمان‌های بسیار قدیم استفاده از حوض در حیاط خانه‌های قدیمی گویای تأثیر زیبا و شگرف آب، در ایجاد حس خوب بوده است. اگرچه امروزه معماری ما با گذشته فرق کرده است، اما باز هم شاهد استفاده از استخر در محوطه سازی ساختمان هستیم.
این نوع طراحی علاوه بر نقش اقلیمی، کمک زیادی به زیباسازی محوطه و حیاط ساختمان می‌کند. برای دکوراسیون حیاط خانه و تزئین طراحی یک استخر می‌تواند بسیار تأثیرگذار باشد.
صدای آب، منظره تماشایی برخورد آب و آفتاب می‌تواند محل مناسبی برای استراحت، تجدید آرامش و آسایش برای شما باشد.

 محوطه سازی با گل کاری و درختکاری

این پیشنهاد اولین و راحت‌ترین گزینه‌ای است که برای محوطه سازی و تزئین حیاط به شما گفته می‌شود. برای ایجاد فضایی جادویی و رؤیایی در محوطه حیاط بهتر است ابتدا به طراحی یک باغچه زیبا با گل‌های رنگارنگ و درختان گوناگون بپردازید.
استفاده از ایده‌های خلاقانه و بکر در فضای سبز، می‌تواند محوطه سازی حیاط خانه‌های آپارتمانی و محوطه سازی ویلا را از این رو به آن رو کند.
بهتر است برای طراحی فضای سبز ایدئال و متفاوت در محوطه حیاط از گلدان‌های رنگارنگ استفاده کنید. همچنین می‌توانید با آرایش و مرزبندی بین درختان و گل‌های باغچه به فضای سبز حیاط نظم و ترتیب خاصی را ببخشید.

 محوطه سازی با وسایل خاص و متفاوت

اینجا درست همان جایی است که می‌توانید همه نبوغ و خلاقیت خود را برای محوطه سازی و ابداع یک سبک مخصوص به خودتان در تزئین حیاط به نمایش بگذارید. تزئین محوطه حیاط با وسایل دور ریختنی همچنین می‌تواند ایده مناسب و خلاقانه‌ای برای ایجاد محوطه زیبا و متفاوت در حیاط باشد.
اگر شما تمایل دارید که در هنگام اوقات فراغت خود در محوطه حیاط به استراحت بپردازید بهتر است یک میز و صندلی و مبلمان راحتی را در محوطه منزل خود قرار دهید. ساخت برکه، حوضچه کوچک، استخر و استفاده از آب‌نما یکی دیگر از انواع ایده‌های کاربردی برای طراحی یک فضای منحصر به فرد و خاص و تزئین حیاط است.

راهکارهایی برای دکوراسیون حیاط‌های کوچک و محوطه سازی

اگر حیاط خانه‌تان کوچک است و این کمبود متراژ شما را کمی گیج و کلافه کرده است. باید به شما بگوییم که اوضاع شما خیلی بهتر از ساکنین آپارتمان‌هایی است که بعضاً حتی بالکن هم ندارند. حالا اگر نمی‌دانید چه طرحی برای محوطه سازی حیاط کوچکتان مناسب است، ما در ادامه قصد داریم چند ایده جذاب و کاربردی مرتبط با حیاط‌های کوچک برای شما ارائه کنیم .به طور کلی طراحی محوطه برای فضاهای کوچک، غالباً نیازمند طراحی و سازمان‌دهی بیشتری نسبت به فضاهای بزرگ‌تر است.

گیاهان و گلدان‌ها و درختچه‌ها را در اطراف قرار دهید. برای اینکه فضای حیاط شما بزرگ‌تر به نظر برسد، بهتر است فضای میانی کمی خلوت تر باشد. بنابراین از دیوارها و فضای کناری و گوشه برای چیدن گلدان‌ها و درختچه‌ها استفاده کنید.
اگر می‌خواهید درختی در مرکز حیاط داشته باشید در انتخاب این درخت وسواس به خرج دهید. حتماً از درختان میوه‌ای که آفت کمی دارند و یا درختان گل‌دار استفاده کنید. به عنوان مثال درخت گردو به دلیل رشد بیش از اندازه و آفات زیاد برای این گونه فضاها (حیاط کوچک) به هیچ وجه مناسب نیست. درختانی مثل انار ، هلو ، آلبالو برای چنین فضاهایی پیشنهاد می‌شود .

 بسته به نیازتان یک اجاق یا کباب‌پز در حیاط در نظر بگیرید. چه‌بهتر مبلمانی نیز برای تزئین حیاط کوچکتان در نظر بگیرید تا در بعضی مواقع، صبحانه، عصرانه و یا شام خود را در حیاط میل کنید.استفاده از گلدان‌های دیواری در خانه‌هایی که حیاط کوچکی دارند یک راه کار مؤثر می‌تواند باشد. در حیاط‌های کوچک گلدان‌های طبقاتی بسیار مفید خواهد بود.از گرین وال یا همان گلدان دیواری برای سرسبز سازی حیاط کوچکتان استفاده کنید. حتی می‌توانید از گیاهان برای پارتیشن بندی محوطه سازی استفاده کنید.

  • در رنگ بندی حیاط به هارمونی و تناسب رنگ‌ها با هم‌رنگ‌ها دقت کنید.
  • در تزئین حیاط تاب و فضای نشیمن را یکجا متمرکز کنید.
  • در محوطه‌سازی حیاط کوچک، مبلمان زیبا را فراموش نکنید.

ترکیب سنگفرش ها و کفپوش های بتنی در کنار چمن سبز رنگ جذابیت خاصی به باغچه می‌دهد. همچنین درختان سرو بلند در کناره دیوار، حریم شخصی مناسبی ایجاد می‌کنند. اگر حیاط کوچکی دارید برای تزئین حیاط از درختچه‌های کوچک استفاده کنید.
به کاشت سبزی‌های خوردنی در حیاط علاقه دارید اما حیاطتان کوچک است؟ از وسایلی چون سطل یا لاستیک برای کاشت سبزی‌های کمک بگیرید.