ورزشی

بررسی یک پرونده با موضوع گزارشی درباره ورود زنان به ورزشگاه/ «شرق» مجرم شناخته شد

سخنگوی هیات منصفه دادگاه‌های سیاسی و مطبوعاتی گفت: هیات منصفه دادگاه‌های‌ سیاسی و مطبوعاتی با اکثریت آراء (۱۰ نفر از ۱۲ نفر) مدیر مسئول روزنامه شرق را  به اتهام نشر اکاذیب و مطالب خلاف واقع موضوع گزارش پلیس اطلاعات فرماندهی  انتظامی تهران بزرگ  مجرم شناخت. 

به گزارش دوران خبر، اکبر نصراللهی در باره دادگاه امروز  گفت: در  گزارش پلیس اطلاعات فرماندهی انتظامی تهران بزرگ آمده است که روزنامه شرق در روز پنج شنبه ۱۶ آذرماه ۱۴۰۲  با تیتر «چه کسانی به جای زنانی که بلیت دارند وارد ورزشگاه شدند» با قلم مریم شکرانی  نوشته است که مامورین به سمت زنان گاز اشک آور زدند و آنان را ضرب و شتم کردند. شاکی و وکیل او در اظهارات  جداگانه گفتند گزارش پلیس خلاف و کذب است و  شرق ننوشته است ماموران پلیس گاز اشک آور زده است آنچه که در گزارش پلیس آمده است با آنچه شرق نوشته است متفاوت  است.

نصراللهی افزود: برخی از اعضای هیات منصفه در مباحث خود گفتند انصاف نیست بدون اینکه شاکی جوابیه  به روزنامه بفرستد پرونده به دادگاه ارسال شود؛ این موضوع  با روح قانون مطبوعات  انطباق ندارد، فراجا قانون را رعایت  نکرده‌ است، اول باید جواب می دادند و بعد اگر حل و فصل  نشد شکایت می کردند. همچنین گفته شد شرق نقل و قول کرده است ضمن اینکه واژه ماموران  به فراجا محدود نیست بلکه حراست  استادیوم را  هم در بر می گیرد.

وی ادامه داد: به گفته برخی دیگر از اعضای هیات منصفه، روزنامه شرق در مطالب  خود با تشریح گفتگوی‌های بین  پلیس و زنان منتظر پشت در  ورزشگاه نوشته است که جمعیت به سمت در فشار می‌آورد. ناگهان زنجیره انسانی مأمورها غیب می‌شود و در باز می‌شود. زن‌ها وارد می‌شوند. تعدادی به زمین می‌افتند و صدای گریه چند بچه بلند می‌شود. زنانی که جلوتر رفته‌اند جیغ می‌زنند گاز اشک‌آور زدند. زن‌ها پراکنده می‌شوند. زنی از صف جلو با گریه به عقب برمی‌گردد. به کسی پشت گوشی موبایل می‌گوید که او را کتک زده‌اند. می‌گوید به سینه‌اش مشت کوبیده‌اند و نفسش بالا نمی‌آید. نور فلش چند دوربین در سیاهی شب برق می‌زند. مأموران به سمت دوربین‌ها می‌دوند و گوشی‌ها را می‌گیرند تا عکس‌ها را پاک کنند؛ بنابراین در این زمینه کاملا مشخص است و منظور ماموران  هستند.

وی افزود: هیات منصفه دادگاه‌های‌ سیاسی و مطبوعاتی با اکثریت آراء (۱۰ نفر از ۱۲ نفر) مدیر مسئول روزنامه شرق را  به اتهام نشر اکاذیب و مطالب خلاف واقع موضوع گزارش پلیس اطلاعات فرماندهی  انتظامی تهران بزرگ  مجرم شناخت. همچنین هیات منصفه بعد از استماع دفاعیات متهم و وکیل او، با ۶ رای از ۱۱ نفر حاضران هیات منصفه، مدیر مسئول روزنامه شرق را  مستحق تخفیف دانسته‌اند.

نصراللهی در پایان  گفت: رای دادگاه  در مورد پرونده اتهام‌های مدیر مسئول  روزنامه  شرق که به ریاست قاضی کریمی در شعبه نهم دادگاه کیفری یک  برگزار شد، متعاقبا صادر خواهد شد.

انتهای پیام

بخش ورزشی

با استفاده از تحلیل‌های دقیق و ارائه‌ی آمار و ارقام، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی داده‌ها و آمارهای جالب و کاربردی درباره‌ی عملکرد تیم‌ها، بازیکنان و رویدادهای ورزشی می‌پردازم. هدفمندی خود را در افزایش دانش و اطلاعات ورزشی خوانندگان قرار می‌دهم. همراه با من را بپذیرید و به دنیای داده‌های جذاب و آماری ورزشی همراه شوید.