بهترین طراح برچسب در اصفهان

طراحی برچسب در اصفهان یا چاپ لیبل از موضوعاتی است که در چاپ آوین اصفهان توجه ویژه‌ای به آن می‌شود. برچسب ظریفی که بر روی کالا چسبانده می شود لیبل نام دارد. این مجموعه با استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته و به روز ، به تولید برچسب‌های با کیفیت و با ماندگاری بالا می‌پردازد . استفاده از لیبل به صورت رسمی به سال ۱۹۳۰ باز می گردد.چاپ لیبل در انواع مختلف است و می توان آن ها را به مقوله ای جدا از صنعت چاپ تقسیم کرد. به نام صنعت تولید – لیبل های پشت چسبدار – لیبل کاغذی – لیبل متالایز – لیبل شیشه ای – لیبل کریستالی – لیبل پی وی سی. هم چنین لیبل ها از لحاظ کیفیت چسبیدن نیز متفاوت می باشند : لیبل های ژاپنی – چینی و ایرانی.

اکثر کاربرد لیبل برای محصولات غذایی و یا مواد شوینده و محصولات دیگر است که نیاز به چسباندن برگه روی خود محصول است. مثلاً یک شیشه‌شوی، چون دارای بسته بندی دیگری نیست، باید یک لیبل از جنس کروم نقره‌ای یا کروم بنفش چاپ شده و روی آن چسبانده شود. چاپ لیبل در تیراژ پایین باید به صورت دیجیتال انجام شود و در تیراژ بالا با افست و سپس برای تیغ خوردن با ملخی و لترپرس طراحی کار در مورد لیبل مشکل است چون قبل از چاپ باید یک نمونه پیرینت شود که ابعاد که قرار است تیغ بخورد مشخص شود که قالب کار قبل از چاپ و یا حتی حین چاپ تهیه شود و کلیه خطوط تیغ در نرم افزار فتوشاپ باید مشخص شود.

چاپ لیبل می تواند به عنوان شناسنامه و بروشور روش مناسب برای معرفی محصول و یا محصولات شما باشد . چاپ لیبل می تواند به سازمان شما اعتبار مضاعف ببخشد و در نتیجه در طراحی و چاپ استیکر خود دقت داشته باشید . چاپ نگارین همواره مبنا راه بر این گذاشته که در زمینه طراحی و چاپ لیبل نهایت دقت و همکاری را با شما داشته باشد. در چاپ دیجیتال ، لیبل ها – انواع یووی – لیبل سفلون مات – براق و … تقسیم می شوند. لیبل های کاغذی به دلیل ارزان بودن بالاترین مصرف را دارند و در انواع مات گلاسه رنگهای مختلف تولید می شوند.

انواع لیبل

لیبل کاغذی: این نوع لیبل متداول ترین نوع آن است که شامل انواع لیبل مات، گلاسه و نیم گلاسه در رنگ های مختلف به صورت معمولی و برچسب عرضه می شود . مورد مصرف این لیبل مکان های خشک و پاکیزه می باشد .عمر مفید این نوع لیبل بسیار کم است . لیبل حرارتی: این نوع توسط لیبل پرینتر انجام می شود که در آزمایشگاه ها استفاده زیادی دارد . لیبل اموال: یکی از ضخیم ترین انواع لیبل می باشد و به نوعی ساخته می شود که بعد از نصب به صورت سالم از روی جسم کنده نمی شود .  این نوع لیبل در ادارات ، شرکت ها و سازمان ها روی اموال منقول و اسباب نصب می شود.

چاپ نگارین اصفهان در زمینه چاپ لیبل هایی که مربوط به مواد غذایی ، مواد و محصولاتی که مستقیم به دست مشتری می رسد نیز تجربه دارد .  فرایند چاپ این لیبل به گونه ای است که سایز مورد نظر لیبل ابتدا طراحی شده سپس توسط چاپ نگارین اصفهان فرم بندی شده و روی یک زینک ۳۵*۵۰ مونتاژ می شود . نوع کاغذ چسبداری که در لیبل استفاده می شود می تواند از جنس گلاسه یا مات باشد و ضخامت آن کاغذ چسبدار هم بسته به آن مصرفی که دارد قابل تغییر است مثلا کاغذ چسبدار کروم نقره ای ، کروم بنفش ، کروم آبی ، فونیکس ، چسبدار پالم از مارک ها و برندهای معروف لیبل هستند که بسته به نوع مصرف لیبل از این موارد استفاده می شود.

چاپ لیبل یکی از سخت ترین نوع های چاپ به شمار می رود و بسته به آن چسبی که دارد موقع برش این چسب به تیغه برش می ماند و بعد از هر بار برش انجام دادن تیغه باید با بنزین شستشو شود و این باعث زمان بردن قضیه چاپ می شود. در ادامه تقسیم بندی چاپ نگارین اصفهان در مورد لیبل ها می توان به لیبل متال هم اشاره کرد که جنسی شبیه فلز دارد و برای سطوح فلزی است یا نوع لیبل پی وی سی که جنسی شبیه جنس پلاستیکی دارد و از نظر جنس دارای انواع مختلفی است . پس از تهیه زینک در چهاررنگ توسط تکنولوژی افست چاپ شده و سپس با دستگاه ملخی ولترپرس یا برش به آن سایز دلخواه در می آید که این متداول ترین نوع چاپ در اصفهان می باشد.

مسائل مهم هنگام چاپ لیبل

مسائلی که در چاپ لیبل مؤثر است عبارت است از : نوع کاغذ چسب دار ان و میزان چسبندگی آن با توجه به محصول؛ نوع چاپ روی آن؛ مورد صدفی : این نوع لیبل در برابر رطوبت و محیط های اسیدی و بازی و هم چنین تابش مستقیم آفتاب بسیار مقاوم می باشد. چاپ نگارین اصفهان در بعضی از موارد پس از چاپ لیبل یک روکش از یووی براق ، سلفون مات یا براق بر روی لیبل انجام می دهد که به جلا بخشیدن آن کمک می کند. چاپ نگارین اصفهان در زمینه چاپ لیبل با کادر مجرب با کوتاه ترین زمان و کم ترین هزینه و بهترین کیفیت در خدمت مشتریان چاپ می باشد.

گرم کاغذ چسب دار یا همان ضخامت کاغذ چسب دار؛ ) شرایطی که محصول باید در آن قرار گیرد؛ ) روکشی که قرار است روی آن قرار گیرد، مثلاً برای محصولاتی که بعد از چسباندن لیبل، باید محصول در محیط خیلی سرد یا خیلی گرم قرار گیرد، نوع کاغذ چسب دار باید تغییر کند. انواع کاغذ چسبداری که در چاپ نگارین اصفهان استفاده می‌شود:  فونیکس و مدل‌های دیگر، که به نسبت چسبندگی و گرم و یا ضخامت کاغذ آن تصفیه می‌شود و براق یا مات بودن آن هم حائز اهمیت است که هر نوع از موارد گفته شده دارای انواع مات یا براق است.

مثلاً کاغذ فونیکس دارای چسبندگی بالاتری است. در چاپ نگارین اصفهان، چاپ لیبل با بهترین روش، تولید شده که انعطاف پذیری در آن زیاد است و شما هر نوع شکل و طرحی که داشته باشید ما قادر به تولید آن هستیم. به این صورت که ابتدا روی کاغذ چسب دار ۳۵ × ۵۰، چاپ ۴ رنگ با بهترین کیفیت صورت گرفته و سپس با دستگاه لترپرس و یا دستگاه ملخی نیم تیغ می‌خورد و به شکل مورد نظر شما در می‌آید که این نیم تیغ خوردن، بایستی بسیار دقیق و بدون خطا انجام شود.

چاپ لیبل، بیشتر برای محصولات غذایی، بهداشتی و آرایشی، صنعتی، و دارویی استفاده می‌شود. به همین جهت، چاپ بر روی کاغذ چسب درا، حتماً باید ۴ رنگ باشد و دارای طراحی زیبایی هم باشد، چون که این محصولات هنگام ارائه به بازار، باید دارای بهترین شکل باشند. کاربرد دیگر لیبل‌ها، لیبل CD است که به دلیل وجود قالب‌های آماده آن، می‌توان در سایز موردنظر چاپ و پس از نیم تیغ زدن، روی هر CD که می‌خواهیم بچسبانیم. البته چاپ نگارین اصفهان در زمینه چاپ لیبل متالایز هم فعالیت دارد که این نوع، برای مصارف صنعتی بیشترین کاربرد را دارد.

چاپ لیبل از نیازهای اساسی و کلیدی یک محصول، برای شناسایی نام تجاری شما است و در یک کلام، باید گفت که کلیه محصولات بایستی لیبل داشته باشند. مثلاً یک مایع ظرفشویی یا یک محصول صنعتی، علاوه بر بسته بندی خود، شاید نیاز به لیبل هم داشته باشد. البته کاغذ چسبدار به نسبت کاغذهای دیگر، قیمت بالاتری داشته ولی در عوض، ماندگاری فوق‌العاده‌ای داشته و شاید به دید یک ابزار بازاریاب هم بتوان به آن اشاره کرد. مورد دیگر استفاده لیبل‌ها، مقوله تبلیغات است. به این صورت که لیبل، چاپ شده و به دیوارها و یا تابلوهای اعلانات شهر چسبانده می‌شود. نمونه آن چاپ لیبل، برای لوله بازکنی ها است که در سایزهای کوچک چاپ شده و به دیوارها و … چسبانده می‌شود.