اقتصادی

جلوگیری از تملک غیرقانونی ۹۵ هکتار از اراضی دولتی دزفول

دوران خبر/خوزستان رییس اداره امور حقوقی و دعاوی اداره کل راه و شهرسازی خوزستان از جلوگیری از تملک غیرقانونی ۹۵ هکتار از اراضی دولتی در دزفول خبر داد.

مرتضی میثاقی اظهار کرد: با اقدامات قضایی این اداره کل و دفاعیات مستدل و مستند از تملک غیر قانونی اراضی دولتی در شهرستان‌های مختلف استان جلوگیری خواهیم کرد.

وی افزود: در این زمینه در راستای حفاظت و صیانت از اراضی دولتی و با تهیه لوایح و دفاعیات شایسته و پیگیری‌های قضایی اداره امور حقوقی و دعاوی و طرح موضوع در مراجع قضایی استان از تملک غیر قانونی حدود ۹۵ هکتار از اراضی دولت در دزفول جلوگیری شد.

میثاقی تصریح کرد: در این پرونده با تلاش مجموعه حقوقی اداره کل راه و شهرسازی خوزستان رای به سود این اداره کل صادر شد.

رئیس اداره امور حقوقی و دعاوی اداره کل راه و شهرسازی خوزستان در خصوص ارزش ریالی این اراضی گفت: ارزش کارشناسی شده اراضی مورد نظر بیش از ۹۵ میلیارد تومان برآورد شده است.

وی عنوان کرد: در این پرونده از پیگیری‌های مقامات قضایی استان و تلاش مقامات نظامی و انتظامی استان برای بازگشت این اراضی به مالکیت دولت و جلوگیری از تضییع حقوق بیت المال تشکر می‌کنیم.

میثاقی خاطرنشان کرد: این اداره کل در راستای حفاظت از حقوق بیت المال از تمام توان حقوقی خود بهره می‌گیرد تا به بهترین نحو از اراضی دولتی صیانت و حفاظت کند.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و تحصیلات بالا هستم. به شما تحلیل‌هایی را ارائه می‌دهم که با استفاده از زبانی ساده و قابل فهم، به شما کمک کند تا اطلاعات اقتصادی را بهتر درک کنید و در تصمیمات خود بهتر عمل کنید.