عمومیکسب و کارهای برتر روز

شستن کاور ژله ای مبل

در بازار کاور مبل پلاستیکی همان کاور مبل ژلاتینی است. هیچ فرقی با یکدیگر ندارند. پس از آنجا که این دو نوع کاور فرقی با هم ندارند؛ فقط نکته‌ای که باید به آن دقت کنید این است که اصلا برای شستشوی کاور پلاستیکی مبل‌، از مواد شوینده شیمیایی استفاده نکنید. دستمال نَمدار برای تمیز کردن گرد و غبار کاور پلاستیکی کافی است. در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر به جزئیات شستشوی کاور پلاستیکی بپردازیم.

شیوه شستن کاور ژله ای یا پلاستیکی

بهتر است کاور طلقی و ژله ای را در ظرفی بزرگ دارای آبی ولرم رو به سردی بگذارید و شامپو ملایم و متناسب را در آب بریزید و بگذارید کاور خیسانده شود.آنگاه کاور را از آب درآورید و خشک کنید.

در ادامه لکه ها و قطرات آب به جا مانده روی کاور را با دستمالی مرطوب پاک کنید.(این نکته در عین سادگی خیلی اهمیت دارد چون افراد فکر می کنند لکه ها پس از خشک شدن کاور به خودی خود از بین می رود، در حالی که باید همان اول که لکه ها تازه هستند، آن ها را با دستمالی مرطوب بدون فشار آوردن پاک کنید.

راه دوم برای شستن روکش پلاستیکی مبل

راه دیگر برای شستن کاور این است که با استفاده از دستمالی مرطوب و آغشته به مواد پاک کننده تمیز کنید و دستمال را به آهستگی روی کاور بکشید.

نکات مهم

– کاور طلقی را به هیچ وجه در ماشین لباسشویی نیاندازید.

– با فشار و شدت اقدام به شستشوی این نوع کاور ها نکنید.

– برای شستن کاور طلقی یا ژله ای از پودر ماشین استفاده نکنید.

– با استفاده از آب داغ یا سرد نباید کاور را بشوییم و تنها با استفاده از آب ولرم رو به خنکی بهتر است شسته شود.

منبع: بیتوتهیکی از رایج ترین انواع کاور مبل: کاورهای طلقی و ژله ای است. و از جمله مهمترین مزایای این نوع از کاورها نحوه شستشوی آن است. با وجود آن که شستشوی کاور ژله ای و طلقی راحت است اما یکسری اصول مهم باید رعایت شود زیرا ممکن است به راحتی کاور را از دست بدهید.همانطور که و شستن فرش اصول مهمی دارد هر پارچه یا کاوری نیز راه های شستشوی مخصوص به خود را دارد.

اما چگونه کاور را بشوییم که چروک نشود؟ نحوه ازبین بردن لکه از روکش طلقی چگونه است؟ ادامه مطلب را با ما همراه باشید.

چرا کاور طلقی پس از شستشو کدر می شود؟

از جمله رایج ترین سوالات مشتریان این است که کاور را شستشو دادیم و کدر شد و همینطور پر از لکه و مثل قبل دیگر قابل استفاده نیست.

و پس از شستشو، کاور پاره شده و پر از خط و خش می شود.

این موارد از جمله مهمترین معایب کاور طلقی یا ژله ای است. که با رعایت چند راه و ترفند ساده قابل حل است.

مهر تین نکته در به وجود آمدن این مشکلات آن است که روکش مبل را درست شستشو نداده اید، در ادامه مطلب نحوه شستن کاور طلقی مبل را خواهیم گفت

برای تعمیر مبلمان راحتی و تعمیرات مبلی میتوانید به شرکت خانه شیک مراجعه کنید.

نحوه شستن کاور ژله ای یا طلقی

1- بهتر است کاور طلقی و ژله ای را در ظرفی بزرگ حاوی آبی ولرم رو به سردی قرار دهید و شامپو ملایم و متناسب را در آب بریزید و اجازه دهید کاور خیسانده شود.

سپس کاور را از آب درآورید و خشک کنید.

در ادامه لکه ها و قطرات آب به جا مانده روی کاور را با دستمالی مرطوب پاک کنید.(این نکته در عین سشادگی بسیار مهم است زیرا افراد گمان می کنند لکه ها بعد از خشک شدن کاور به خودی خود از بین می رود، در حالی که باید همان ابتدا که لکه ها تازه هستند، آن ها را با دستمالی مرطوب بدون ایجاد فشار پاک کنید.)

مقالات مفید :

راه دوم برای شستن روکش پلاستیکی مبل

2- راه دیگر برای شستن کاور این است که با استفاده از دستمالی مرطوب و آغشته به مواد پاک کننده تمیز کنید و دستمال را آرام روی کاور بکشید.

نکات مهم:

  • کاور طلقی را به هیچ وجه در ماشین لباسشویی نیاندازید.
  • با فشار و شدت اقدام به شستشوی این نوع کاور ها نکنید.
  • برای شستن کاور طلقی یا ژله ای از پودر ماشین استفاده نکنید.
  • با استفاده از آب داغ یا سرد نباید کاور را بشوییم و تنها با استفاده از آب ولرم رو به خنکی بهتر است شسته شود.

همانطور که گفته شد، شستن کاور پلاستکی مبل کار دشواری نیست و تنها با رعایت همین نکات بدون هرگونه مشکلی کاور تمیز خواهد شد.