اقتصادیکسب و کارهای برتر روز

طلق متری چنده و از کجا بخرم؟

پلکسی گلاس یا همان طلق های شیشه ای نوعی از انواع طلق هستند که جایگزین مناسبی برای شیشه ها می باشند؛

پلکسی ها هم مانند شیشه ها طرح های مختلفی مانند شفاف و یا مشجر دارند که با توجه به مکان استفاده و کاربرد از طرح های مناسب تر استفاده می شود؛

پلکسی گلاس اکرلیک

طلق اکرلیک نوع با کیفیت پلکسی گلاس است که معمولا وارداتی (تایوانی) می باشد، مزیت پلکسی اکرلیک نسبت به طلق ایرانی بیشتر به شفافیت آن است و اینکه ضد خش تر است و همینطور به سختی در مرور زمان کدر می شود؛

البته برای ساخت ماکت ها و در کل استفاده از نوع اکرلیک بسیار پیشنهاد شده تر است، زیرا در برش با لیزر و همینطور چسباندن آن با چسب مخصوص طلق (کلروفوم) کیفیت مواد آن بسیار مناسب تر است.

پلکسی ایرانی

طلق های پلاستیکی ایرانی یا همان پلکسی، نوع رایج در بازار هستند که کاربرد زیادی در سقف های کاذب و به عنوان جایگزین شیشه دارند؛

در زیر به معرفی چند طرح پرفروش از طلق ها که در فروشگاه سایبانکار نیز موجود است می پردازیم:

طلق شفاف شیشه ای

از جمله پر کاربردترین استفاده های طلق، استفاده از آن به جای شیشه است؛

طلق های شفاف در ضخامت های متفاوتی و در شیت های 120*180 به فروش می رسند.

طلق دوغی (اوپال)

اگر هدف شما از استفاده از طلق این است که دید مستقیم یک مکان را از بین ببرید و در عین حال از نور محیط استفاده کنید، طلق ها دوغی یا اوپال گزینه ی مناسبی برای این مورد هستند؛

پلکسی گلاس دوغی از پرکاربردترین نوع های طلق برای استفاده در سقف کاذب است.

 

طرح های مشجر طلق (یخی، ابری، گالشی و)

نوع دیگر از پلکسی گلاس نیز وجود دارد که به اصطلاح طلق مشجر یا طرحدار نامیده می شود؛

این مدل ها نیز در اجرای سقف کاذب بسیار کاربردی هستند و مزیت آن ها نسبت به طلق دوغی نوردهی بیشتر و همینطور عدم نمایش لکه و یا کثیفی بر روی آن است.

پلی کربنات (طلق ضدآفتاب)

نوع دیگری از طلق ها نیز هستند که مناسب برای فضای بیرونی خانه و مکان هایی که در معرض نور آفتاب می باشند استفاده می شوند؛

پلی کربنات دوجداره نوعی طلق ضدآفتاب است که در سال های اخیر استفاده زیادی از آن در پوشش نورگیر ها (پاسیو) و… شده است.

پلی کربنات ها به خاطر نور خوبی که از خود رد می کنند گزینه ی مناسبی برای سقف هایی هستند که نیاز به نوردهی دارند.»» طلق متری چیست ؟ چه کاربردهایی دارد ؟ انواع طلق های متری چه نام دارند؟

این ها سوالاتی می باشند که بیشتر افرادی که با و کاربردهای آن آشنایی ندارند با آن مواجه بوده و به دنبال یافتن پاسخی مناسب برای پرسش های خود هستند. امروزه طلق ها را با کاربردهای بی نظیری که دارند که به زور گسترده ای در سراسر دنیا مورد استفاده قرار می گیرند زیرا می توانند شرایطی را پیش روی ساختمان سازان بگذارند تا در سریع ترین زمان ممکن به اهداف خود دست یابند. ما در این مقاله قصد داریم تا به بررسی ویژگی ها و مزیت های استفاده از طلق متری پرداخته و در این راستا اطلاعات مفیدی را در اختیارتان قرار دهیم. از شما می خواهیم تا انتها ما را مهمان نگاه های زیبای خود کنید.

انواع مختلف طلق

درمرحله اول قصد داریم تا به معرفی انواع مختلف طلق های متری بپردازیم. طلق های به طور کلی شامل ، ،، ، ترانسپارنت و طلق های مات و کدر می شوند که هر کدام ویژگی های خاص خود را داشته و برای موارد خاصی مورد استفاده قرار می گیرند.

طلق متری

مزیت های استفاده از طلق متری

لازم است بدانید بیشترین استفاده از را می توان در ساختمان ها مشاهده نمود که آن را به عنوان یک جایگزین مناسب برای شیشه درنظر می گیرند. این طلق ها می توانند سطح هزینه ها را کاهش داده و با دوام بالای خود شرایط بهتری را برای شما فراهم سازند. امروزه در سطح بازار رنگ های متنوعی از طلق متری را می توان یافت. این رنگ بندی شامل رنگ هایی همچون شیری ، سفید ، مشکی و بوده که استفاده های بسیاری نیز در ساختمان سازی دارند. طلق های متری با کیفیت بالا و زیبایی چشمگیری که دارند از ایده آل ترین متریال های روز دنیا برای فروشگاه ها و مکان های عمومی می باشند و به عنوان یک جایگزین عالی برای شیشه می توانند تمامی نیازهای سازندگان را برآورده کنند.

طلق های متری میرور

همان گونه که در بخش قبل بیان شد یکی از نمونه های طلق متری میرور می باشد که برای تولید آن ها از همان فرآیند تولید آینه ها استفاده می گردد. ممکن است با خود بپرسید که این امر به چه معناست ؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم در ساخت آینه ها از جیوه استفاده می شود و این مسئله برای ساخت پلکسی گلاس میرور نیز صادق بوده و برای ساخت این ورق ها نیز جیوه را مورد استفاده قرار می دهند. نمونه های طلق میرور را می توان داخل آسانسورها مشاهده نمود. نوارهای نقره ای یا طلایی که برای انجام تزیینات داخلی آسانسورها به کار برده می شوند همان ورق های پلکسی گلاس میرور بوده که با زیبایی خاص خود می توانند نگاه هر انسانی را به خود خیره سازند.

طلق متری رنگی

دومین طلق متری که در این بخش قصد داریم تا به معرفی آن بپردازیم ورق می باشد که امروزه بیشترین کاربرد را میان مردم دارد. اگر دقت کرده باشید استفاده از این نوع طلق ها را می توان همه جا مشاهده نمود. این نمونه ورق ها به راحتی می توانند نور را از خود عبور داده و به فضا زیبایی خاصی ببخشند. عمدتا از این نمونه طلق ها برای ساخت باکس های تبلیغاتی ، تندیس ها و استفاده می کنند که به عنوان یک مزیت زیبایی فوق العاده ای دارند.

لیست قیمت و انواع طلق کریستال

نکات مهم خرید طلق های متری

هنگام خرید طلق های متری لازم است فاکتورهای مهمی را در نظر بگیرید که این فاکتورها شامل موارد زیر می شوند.
بررسی یکسان بودن ضخامت در همه جای طلق
بررسی عبور درست نور از طلق
حالت پذیری پلکسی گلاس
تمیز بودن سطح ورق
خرید از فروشگاه های معتبر
درنظر گرفتن تمامی نکاتی که بیان شد به شما کمک می کند تا خرید بهتری را تجربه نمایید بنابراین توصیه داریم به سادگی از کنار این نکات عبور ننموده و به آن ها توجهات لازم را نمایید.

آیدا چم سورکی

آیدا چم سورکی هستم متولد 1381 تحصیل کرده در رشته علوم تربیتی و علاقمند به نویسندگی و فعال در شبکه های اجتماعی