حوادث

مدارس ۱۰ شهرستان گلستان غیرحضوری شد

آفتاب‌‌نیوز :

نعمت‌الله حاجی‌زاده جمعه شب اظهار کرد: مدارس تمام مقاطع روستای زیارت و شاهکوه سفلی گرگان، دهنه زرین گل و محمدآباد شهرستان علی آبادکتول، شهر رامیان و روستا‌های کوهستانی، بخش چشمه ساران و شهر نوده خاندوز و تمام نقاط شهرستان گالیکش و پایه ابتدایی و متوسطه اول شهرستان کلاله، تمام مدارس بخش گلیداغ مراوه تپه، پایه ابتدایی شهرستان گنبدکاووس، تمام مقاطع نقاط کوهستانی مینودشت و روستای حاجی آباد کوهپایه کردکوی فردا به صورت غیر حضوری در بستر شاد برگزار می‌شود.

وی افزود: کلاس‌های درس بقیه نقاط استان و چهار شهرستان بندرگز، بندرترکمن، آق قلا و گمیشان هم همانند روز‌های عادی به صورت حضوری دایر خواهد بود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گلستان همچنین از مسدود شدن راه این استان به سمت خراسان شمالی خبر داد و گفت: با توجه به ریزش شدید برف و کاهش دید رانندگان و همچنین لغزنده بودن سطح جاده از سمت استان خراسان شمالی، با هماهنگی صورت گرفته جاده پارک ملی گلستان تا اطلاع بعدی بسته است.

حاجی زاده افزود: علاوه بر آن ۲ مسیر کوهستانی آزادشهر- شاهرود مشهور به «خوش ییلاق» و توسکستان- شاهرود (گلستان – سمنان) بر اثر بارش شدید برف از ساعاتی قبل مسدود شده است.

طبق اعلام رییس پلیس راه فرماندهی انتظامی گلستان، نیرو‌های راهداری در حال برف‌روبی راه‌های کوهستانی هستند و به محض فروکش کردن برف و پاکسازی محل‌های مسدودی، بازگشایی راه‌ها را به مردم اطلاع رسانی خواهیم کرد.

سرهنگ محمود شهرکی با بیان اینکه مردم تا حد امکان از تردد در راه‌های کوهستانی پرهیز کنند، تاکید کرد: داشتن تجهیزات زمستانی به خصوص زنجیر چرخ از ضروریات سفر در شرایط نامساعد جوی در محور‌های کوهستانی و سردسیر است.

کارگروه خبری مقالات حوادث

نویسنده حوادث با توانایی انتقال احساسات و امواج رویدادها به خوانندگان هستم. از طریق زبان زنده و روان، مخاطبان را در قلب رویدادها قرار می‌دهم.