استان هاکسب و کارهای برتر روز

معرفی تفریحات ارزان کیش

وقتی نام کیش در میان باشد، حتماً نام تفریحات کیش هم به دنبالش خواهد آمد! کمتر کسی بدون تجربه کردن این تفریحات جذاب و خاص از جزیره بازمی‌گردد. اما اینکه در کیش چطور خوش بگذرانیم و در این جزیره چه تفریحاتی برای ما تدارک‌ دیده شده، مطلبی است که امروز قرار است به آن بپردازیم.

گرچه پیش‌از این هم به بخشی از تفریحات کیش پرداخته‌ایم، اما این بار می‌خواهیم جامع‌تر و کامل‌تر و نه فقط تفریحات آبی، بلکه همه تفریحات هیجان‌انگیزی همچون اسکوتر زیردریایی کیش که در خشکی و دریا وجود دارند، بشناسیم. پس اگر به‌زودی عازم کیش هستید و هنوز برای فعالیت‌هایتان در کیش تصمیمی نگرفته‌اید، این مطلب را از دست ندهید.

تفریحات ارزان کیش 

بهترین تفریحات کیش را می‌توان بانجی جامپینگ، تونل باد، پارک سافاری، تم پارک سنتر، پارک برفی، تله‌کابین، دوچرخه‌سواری یا استفاده از پارک‌های ساحلی و همین‌طور انواع تفریحات آبی مانند جت اسکی و غواصی یا تفریحاتی از قبیل شرکت در کنسرت و پاساژگردی دانست. در ادامه، به‌طور مفصل همه جاهای تفریحی کیش را به‌همراه قیمت آن‌ها معرفی کرده‌ایم.

تفریحات آبی کیش

مشخصاً بارزترین و اصلی‌ترین تفریحی که هرکسی در سفر به کیش باید تجربه کند، تفریحات آبی است. خلیج‌فارس با آب شفاف و تفریحات جذابی که در سواحل کیش برایتان تدارک دیده است، بیش از هرجای دیگری شما را به استفاده از این آب و تجهیزات مدرن دعوت می‌کند. اگر قرار باشد نگاهی کلی به این تفریحات بیندازیم، باید بگوییم که تفریحات آبی کیش بخش‌های متنوعی دارد که برخی از آن‌ها توسط کلوب‌ها انجام می‌شود و بخش دیگری به لذت بردن از خلیج‌فارس اختصاص دارد.

شنا در کیش

قرار نیست هر روز در طول سفر خلیج‌فارس را ببینیم و تنی به آب نزنیم! حتی اگر با تور کوتاه‌مدتی مثل به این مقصد سفر کرده باشیم، باز هم دوست داریم اگر شده برای چند ساعتی شنا در آب‌های تمیز و جذاب خلیج‌فارس را امتحان کنیم. پلاژهای آقایان و بانوان جزو تفریحات کیش با قیمت مناسب هستند که می‌توان در این سفر به سراغ آن‌ها رفت. این دو پلاژ در واقع ساحلی مناسب‌سازی شده‌اند و برای کسانی که دوست دارند در آب دریا شنا کنند، شرایط خوبی دارند.

البته ممکن است شما جزو آن دسته از افرادی باشید که ترجیح می‌دهند به‌جای شنا در آب دریا، در پارک‌های آبی شنا کنند. باز هم نیازی به نگرانی نیست! اوشن پارک با امکانات کافی به‌عنوان یکی از مکان های تفریحی کیش نه فقط شنا در جزیره را برای شما ممکن کرده، بلکه انواع تفریحات هیجان‌انگیز را هم در این مجموعه تدارک دیده است.

کلوب‌های تفریحی

برای پرداختن به بازی‌های آبی کیش و همین‌طور بررسی قیمت تفریحات کیش در این حوزه، اول باید به این مسئله بپردازیم که در کیش، تفریحات آبی، هم از نظر شکل و نوع و هم از نظر هزینه بسیار متنوع هستند؛ بنابراین بهتر است قبل از هرچیز با یک جست‌وجوی ساده موارد علاقه‌مندی‌تان را پیدا کنید و برای استفاده و لذت بردن از انواع تفریحات آبی، به سراغ آن دسته از کلوب‌ها یا مناطق تفریحی کیش بروید که وسایل تفریحی موردنظر شما در آن پیدا می‌شود.

از جمله وسایل تفریحی که در سواحل خلیج‌فارس و جزیره کیش می‌توانید استفاده کنید، پاراسل، جت اسکی، بنانا، شاتل فلای بورد، کایاک، پدل بورد، اسنورکلینگ، غواصی و قایق‌سواری است. قیمت تفریحات کیش در این بخش از 200 هزارتومان تا 3 میلیون تومان است.

هزینه تفریحات کیش در حوزه تفریحات آبی پاراسل، از تفریحات کیش روی آب‌های خلیج‌فارس

تفریحات هیجان‌انگیز کیش

از تفریحات آبی که بگذریم، در جزیره لوکس کیش شما می‌توانید امکاناتی را پیدا کنید که ممکن است در سایر شهرهای ایران با این کیفیت پیدا نشود. در واقع تفریحات کیش برای سلیقه‌های مختلف، تنوع بسیاری دارد؛ اما در میان گروه‌های سنی متفاوتی که به جزیره کیش سفر می‌کنند، جوانان از شاخص‌ترین افراد هستند و طبیعتاً هرجا جوانی هست باید انتظار شور و هیجان را هم داشت. بعضی از تفریحات هیجان‌انگیز کیش به‌قدری مورد توجه هستند که برخی صرفاً برای تکمیل یک پکیج لوکس و ویژه به آنجا می‌روند؛ مثلاً را خریداری می‌کنند و این سفر را با تفریحات گران و هیجان‌انگیز به خاطره‌ای تکرارنشدنی تبدیل می‌کنند.

بانجی جامپینگ

یکی از مشهورترین تفریحاتی که ممکن است هرکسی را در کیش وسوسه کند، بانجی جامپینگ این جزیره است. در بانجی جامپینگ که در واقع یکی از محبوب‌ترین تفریح‌ها برای اهالی هیجان در این روزهاست، شما به‌وسیله کش و طناب‌های محافظ تجربه سقوط آزاد از ارتفاع را خواهید داشت. دو سکوی پرش؛ یکی در ارتفاع 40 و دیگری 60 متری دارد و بد نیست بدانید که برای پرش از ارتفاع 60 متری حتماً باید پیش‌از این، تجربه پرش از ارتفاع پایین‌تر (سکوی 40 متر) را داشته باشید. همچنین باید به لحاظ سلامتی هم شرایط سلامت عمومی را داشته باشید تا اجازه پرش از سکو را به شما بدهند

 جایروکوپتر

یکی از تفریحاتی که به شما نمایی زیبا از جزیره و همین‌طور خلیج‌فارس را می‌دهد، جایروکوپتر است. این وسیله پروازی ساده برای دو نفر طراحی شده و به شما امکان پرواز بر فراز جزیره را می‌دهد. اگر ترس از ارتفاع ندارید و دوست دارید لذت یک پرواز کوتاه‌مدت را تجربه کنید، بد نیست جایروکوپتر کیش را امتحان کنید و از این طریق نیم‌نگاهی به ، آن هم از ارتفاع زیاد بیندازید.

تونل باد

تونل باد، تفریح خاص دیگری است که در کیش می‌توانید به سراغش بروید. این تونل به‌عنوان یک تفریح خاص و مدرن، استوانه‌ای عظیم است که با جریان یافتن شدت باد هنگام حضور در استوانه، می‌توانید تجربه تازه‌ای از حس پرواز و حتی سقوط بدون ریسک‌های معمول را داشته باشید. البته این تفریح هم مانند سایر تفریحات خاص کیش نیازمند آموزش و توجه به نکات ایمنی است که از طرف مربی به شما گفته می‌شود.

سافاری کیش

اگر در سفر به کیش زمان کافی دارید و می‌خواهید یک نیمروز پر از هیجان داشته باشید، باید به شما را معرفی کنیم. این پارک، مجموعه‌ای با انواع‌واقسام تفریحات هیجان‌انگیز است که شاید پاییز بهترین زمان استفاده از آن‌ها باشد و شما در بتوانید از آن‌ها لذت ببرید. می‌توانید در پارک سافاری به سراغ کارتینگ بروید یا شترسواری یا اینکه از بازی‌های گروهی مانند پینت‌بال و فوتبال حبابی استفاده کنید.

این مجموعه امکان استفاده از امکانات را به‌صورت پکیجی هم برای شما در نظر گرفته است و می‌توانید بسته به علاقه یا میزان هزینه مد نظرتان، تعدادی از این فعالیت‌ها را انتخاب کنید. از جمله آیتم‌های سافاری پارک می‌توان به تور سافاری، تور باگی، پینت‌بال، بانجی شوتینگ، زورب بال، ترامپول، هرم مومیایی، فوتبال حبابی، استوانه جادویی، صاعقه و انواع موتورهای چهارچرخ اشاره کرد.

پرش آزاد روی تشک

آخرین فعالیتی که در کیش قرار است جرئت شما را به چالش بکشد، پرش آزاد 12 متری روی یک تشک بادی است! این نوع تفریح، چند سالی است که توجه افراد را به خود جلب کرده و بسیاری دوست دارند حداقل یک‌ بار دل‌وجرئت خود را در این پرش آزاد امتحان کنند. پرش آزاد روی تشک معمولاً یک‌ بار انجام می‌شود و به‌غیر از مسئله سلامت عمومی، محدودیت دیگری برای استفاده از آن وجود ندارد.

تفریحات خانوادگی و گروهی کیش

کمتر پیش می‌آید کسی به‌قصد تفریح به‌صورت فردی به کیش سفر کند. افراد اغلب یا با خانواده یا با دوستان خود به این سفر می‌روند، بنابراین جاهای تفریحی کیش که برای تعداد نفرات بیشتر از دو نفر مناسب باشد یا گروه‌های سنی مختلفی را در بر بگیرد، اهمیت خاصی پیدا می‌کند. البته شاید اگر را بخوانید، این جزیره را تنها برای تفریح انتخاب نکنید و تجربه‌های جالب دیگری هم در آن بیابید؛ اما ما در این مطلب قرار است از تفریحات کیش بگوییم و به همین دلیل هم در ادامه، قصد معرفی آن دسته از مکان‌های تفریحی کیش را داریم که شما می‌توانید با خانواده یا جمع دوستانتان ساعت‌های مفرحی را در آن تجربه کنید.

تم پارک سنتر

تم‌ پارک سنتر مجموعه‌ای است که هم کودکان و نوجوانان می‌توانند از آن لذت ببرند و هم گروه‌های بزرگ‌سال. این‌ مجموعه از 2 پارک مجزا تشکیل شده است، یکی پارک ژوراسیک و دیگری مجیک پارک. جالب است بدانید که شما با خرید یک بلیط می‌توانید از امکانات هر دو پارک استفاده کنید. تم‌پارک سنتر به‌عنوان یکی از جاهای تفریحی کیش، بخش‌های گوناگونی دارد و به‌جز ژوراسیک پارک که شما را به دنیای دایناسورها می‌برد، می‌توانید به سراغ بخش آیینه‌ها بروید یا در سلفی‌روم عکس‌های فانتزی و خاص بگیرید.

آدرنالین استیشن

بسیاری از مردم این روزها در لیست تفریحاتشان حتماً وسایل و امکانات مدرن را هم قرار می‌دهند! سینماهای چندبعدی، استفاده از تکنولوژی واقعیت‌ مجازی و واقعیت افزوده به‌خوبی جای خود را در بین کسانی که می‌خواهند تفریح کنند، پیدا کرده است. در کیش هم چند مجموعه تفریحی با استفاده از تکنولوژی‌های روز وجود دارند که آدرنالین استیشن یکی از آن‌هاست. این مجموعه صاحب 10 دستگاه مختلف است که به‌وسیله آن‌ها 120 بازی را برای کاربران اجرا می‌کند.

اتاق فرار 

برای پر کردن زمان تفریحتان، یک کار دسته‌جمعی هیجان‌انگیز چطور است؟ مثلاً رفتن به اتاق فرار. شرکت در برنامه یک اتاق فرار به شما این فرصت را می‌دهد که هم ساعاتی مفرح داشته باشید و هم تا اندازه زیادی سطح آدرنالین خونتان را افزایش دهید! کیش دو اتاق فرار مشهور دارد؛ یکی اتاق فرار پارک آبی و دیگری اتاق فرار دیپلمات که هرکدام با داستانی ترسناک و پر از رمزوراز تلاش می‌کنند ساعات خاصی را برای بازیکنان بسازند. جالب اینجاست برای ورود به این اتاق‌های فرار نیازی نیست جمعیت زیادی داشته باشید و در گروه‌های 2 تا 5 نفره می‌توانید بازی کنید.

شهربازی هایلند

شهربازی کیش یکی از مجموعه‌های خانوادگی و محبوب مسافران جزیره است که حتی می‌توان آن را به‌عنوان یکی از معرفی کرد. در این شهربازی، بازی‌های مختلفی برای سنین متفاوت در نظر گرفته شده است و تقریباً همه افراد می‌توانند ساعات خوشی را در آن تجربه کنند. یکی از دلایل محبوب بودن هایلند در کیش این است که به‌غیر از وسایل بازی، رستوران و کافه هم برای مخاطبانش در نظر گرفته است. در این مجموعه می‌توانید بازی‌های متنوعی را تجربه کنید؛ از جمله اتاق لیزر، کارتینگ، ترامپولین، تالار ارواح، سورتمه، سفینه، شبیه‌ساز هواپیما و بازی‌های دیگر.

پارک برفی پنگوئن

جزیره کیش یک مقصد لوکس به‌حساب می‌آید و طبیعی است که انتظار داشته باشید در آن تفریحات و امکاناتی را ببینید که در بسیاری از نقاط ایران پیدا نمی‌شود. مثلاً اولین پارک برفی ایران! حتی برای برخی، سفر به کیش ارزش آن را دارد تا به هر شکل هزینه‌های اقامت و حمل‌ونقل را مدیریت کنند و در ازایش از تفریحات لذت ببرند. برای مثال برخی با استفاده از به آنجا می‌روند؛ اما در طول سفر برای رفتن به پارک برفی به‌راحتی هزینه می‌کنند. پارک برفی پنگوئن کیش، جای خوبی برای حس کردن خنکی است، مخصوصاً اگر در فصول گرم به کیش سفر کرده باشید. البته در این مجموعه به شما لباس گرم داده می‌شود تا سرما آزارتان ندهد.

تله‌کابین 

تفریح دیگری که در کیش می‌تواند شما را راضی کند، استفاده از است. تله‌کابین کیش فاصله‌ای حدوداً 3 کیلومتری را در کنار خط ساحلی طی می‌کند و فرصت خوبی برای عکاسی و لذت بردن از مناظر به شما می‌دهد. مبدأ حرکت تله‌کابین، میکا مال کیش است و مقصد آن اسکله تفریحی کیش. درباره کابین‌های این تله‌کابین هم بهتر است بدانید که ظرفیت هرکدام از آن‌ها 8 نفر است و شما و هم‌سفرانتان می‌توانید برای حدود 20 دقیقه در کنار هم از مناظر در مسیر لذت ببرید.

دوچرخه‌سواری

یکی از تفریحات ارزان و لذت‌بخشی که در کیش می‌توانید امتحان کنید، دوچرخه‌سواری است. این جزیره صاحب مسیری نسبتاً طولانی برای رکاب‌زنی است و می‌توانید هم‌زمان با لذت بردن از منظره خلیج‌فارس، دور جزیره رکاب بزنید. دوچرخه‌سواری جزو یکی از بهترین تفریحات و فعالیت‌های رایج برای مسافران کیش است و ازآنجایی‌که برای سنین و سلیقه‌های مختلف، دوچرخه‌هایی با سایز و امکانات متفاوتی در نظر گرفته شده است، می‌توانید به‌صورت خانوادگی و گروهی از این ورزش لذت ببرید.

تفریحات رایگان کیش

گفتیم که کیش جزیره‌ای لوکس است و اغلب مردم انتظار پیدا کردن یک تفریح خوب و رایگان در آن را ندارند؛ اما نگران نباشید در کیش همه‌چیز پیدا می‌شود. گرچه پیش‌از این در مطلب مفصل برایتان از این موضوع گفته‌ایم؛ اما در این مطلب هم اشاره‌ای به انواع تفریحات رایگان کیش خواهیم کرد. اغلب تفریحات رایگان کیش فعالیت‌هایی مانند عکاسی و پیاده‌روی و حتی پیک‌نیک و کمپینگ را شامل می‌شوند. بر همین اساس هم شما می‌توانید ساعات خالی خود را در مقاصد زیر بگذرانید و از فضای زیبای جزیره لذت ببرید:

  • ساحل خانوادگی
  • پارک سیمرغ
  • پارک مرجان
  • پارک شهر کیش
  • انجیر معابد
  • باغ‌راه ایرانی
  • ساحل کشتی یونانی

پاساژگردی در کیش

خرید به‌قدری در کیش اهمیت دارد که بسیاری تنها به‌قصد خرید به این جزیره سفر می‌کنند و از طرف دیگر، اگر این مطلب را از ابتدا خوانده باشید، متوجه می‌شوید که بسیاری از تفریحات کیش یا در دل قرار دارند یا در فاصله کمی از آن‌ها هستند. ازطرف‌دیگر، برای طیف وسیعی از افراد، خرید به‌تنهایی یک تفریح کامل محسوب می‌شود. بنابراین نیازی به جست‌وجوی تفریحات متفاوت دیگری در کیش نیست. در این جزیره بیش از 20 مرکز خرید وجود دارد که هرکدام برای گرم‌تر نگه‌داشتن بازارشان، برنامه تفریحی مختلفی را برای مسافران تدارک می‌بینند؛ از اجرای موسیقی زنده و رستوران‌هایی با اجراهای شبانه گرفته تا انواع شهربازی‌ها و اتاق‌های بازی برای کودکان و بزرگ‌سالان.

تفریحات فرهنگی

همیشه قرار نیست تفریحات ما چاشنی هیجان یا تحرک داشته باشند. کیش در زمینه تفریحات و خوشگذرانی‌های فرهنگی هم جایگاه خوبی دارد و جشنواره‌هایی که در تاریخ‌های مشخص برگزار می‌شود، کنسرت‌ها، جنگ‌های خنده و انواع مراسم برای مسافران و علاقه‌مندان به این حوزه‌ها در کیش تدارک دیده شده است. حتی می‌توانید سری به سینماهای جزیره بزنید و از دیدن فیلم‌های روز روی پرده سینما لذت ببرید. در کیش به‌غیر از سالن‌های همایش و هتل‌ها، حداقل 5 مکان برای اجراهای مختلف از کنسرت تا نمایش‌های کمدی وجود دارد و تقریباً در هر روزی می‌توانید برنامه‌ای برای دیدن پیدا کنید.

سخن پایانی

برای کسانی که دوست دارند در ایران تجربه‌های نابی از تفریح داشته باشند، کیش را می‌توان یک مقصد متفاوت دانست؛ اما در این میان، نمی‌توان از هزینه‌ها چشم‌پوشی کرد؛ به‌خصوص اگر این هزینه‌ها مربوط به مسائل اساسی از جمله اقامت و حمل‌ونقل باشد. البته اگر در زمان خرید تور یک انتخاب دقیق و حرفه‌ای داشته باشید، تا حد زیادی می‌توانید این هزینه‌ها را مدیریت کنید؛ اما چطور؟ برای این کار کافی است به صفحه لست‌سکند بروید و بهترین گزینه‌ای که برای شرایط شما مناسب است، انتخاب کنید. در این صفحه این امکان را دارید که از انواع تور کیش با قیمت‌های متنوعش باخبر شوید.