اقتصادیعمومیکسب و کارهای برتر روز

پاکسازی ساده و موثر دستشویی در خانه

یکی از مزایایی که پاک سازی صورت دارد آن است که به شما کمک می‌کند تا از شر لایه‌های مرده پوست رها شده و به پوستی لطیف و زنده دست پیدا کنید. ما در ادامه به چند قدم ساده برای پاک سازی پوست اشاره می‌کنیم که می‌توانید آن را در خانه هم انجام دهید. پس با ما همراه شوید.

۱. استفاده از شوینده مناسب

تمیز کننده سالید مجیک: اولین و بهترین گامی که می‌توانید برای پاک سازی پوست خود بردارید آن است که هر شب پیش از خواب با یک شوینده ملایم و مناسب پوست خود را به خوبی بشویید و تمیز کنید. هیچ وقت نباید با آرایش بخوابید زیرا با این کار به پوست شما آسیب زیادی وارد می‌شود. بهتر است برای شستن صورت از آب گرم استفاده کنید زیرا آب داغ به بافت پوست آسیب می‌زند.

اسپری دوراکلین خودرو نانوسان: تمیز کردن صحیح پوست به داشتن پوستی روشن و درخشان کمک می‌کند و شما می‌توانید پس از شستشو با یک حوله نرم آن را خشک کنید. کارشناسان سلامت و بهداشت پوست معتقد هستند که شستن پوست با آب داغ موجب خشکی بیش از حد پوست می‌شود. استفاده از می‌تواند به شما در لطافت بیشتر پوست کمک کند. شما با خرید این نمک‌ها در قیمت و حجم‌های مختلف می‌توانید به یک لایه برداری ملایم از پوست خود بپردازید. نمک‌ حمام با داشتن خواص درمانی به رشد سلول‌های جدید پوستی کمک می‌کنند.

۲. بخور دهی پوست

قیمت موتور شوی نانوسان: قدم بعدی در ارتباط با پاک سازی پوست استفاده از بخار دادن یا همان بخور پوست است. بخار برای مدت زمانی حدود ۵ دقیقه برای پوست صورت مناسب است و این کار برای پاک سازی پوست‌های چرب بسیار مناسب است. شما همچنین می‌توانید پس از بخور صورت خود را با استفاده از یک مکعب یخ  و با حرکات دورانی ماساژ دهید تا منافذ پوست را محکم کرده و دمای پوست را به حالت نرمال برگردانید.

علاوه بر این شما می‌توانید حدود ۵ تا ۱۰ دقیقه پوست خود را بخور دهید یا  اگر بخور ندارید ، مقداری آب را در یک ظرف گرم کرده و با صورت دقیقا بالای ظرف ، کنار آن بایستید. برای آن که به نتیجه بهتری برسید، هنگام انجام این کار سر و دور صورت خود را با یک حوله بپوشانید. بعد از آن می‌توانید از یک حوله یا دستمال نرم برای پاک کردن بخارها استفاده کنید.

۳. استفاده از ماسک صورت

پوست ما بعد از پاک سازی به تغذیه مجدد نیاز دارد. بنابراین شما می‌توانید از یک ماسک صورت و بدن استفاده کنید که در کنار پاک سازی از جوش زدن پوست هم جلوگیری می‌کند. با موجود در بازار  شما می‌توانید از خواص آب رسانی، آرام بخشی و پاک سازی آلودگی‌ها در منافذ پوست برای جوش و برای منافذ باز  استفاده کنید. قیمت ماسک ‌های ورقه ای یا نقابی هم بر اساس حجم و برند آنها متفاوت خواهد بود. علاوه بر این ماسک‌ها را می‌توانید در خانه و با استفاده از میوه‌های تازه هم تهیه کنید. ماسک کمک می‌کند تا پوست شما سفت شده و درخشش و لطافت به پوست شما بازگردد.

۴. استفاده از اسکراب پوست

در کنار تمیز کردن پوست احتمالا مشاهده کرده‌اید که هنوز برخی از جوش‌های پوست که سرسیاه هستند و یا آلودگی‌ها در پوست شما باقی مانده‌اند و از بین نرفته‌اند. برای این کار می‌توانید صورت خود را با یک اسکراب ماساژ دهید و حتی در کنار خریدن آنها می‌توانید در خانه هم اسکراب درست کنید. شکر، روغن نارگیل، عسل و دیگر مواد طبیعی از اسکراب‌های طبیعی هستند که با گذاشتن ۱۵ دقیقه‌ای آنها بر روی صورت می‌توانید سلول‌های مرده را از پوست خود پاک سازی کنید.

با این روش که سلول‌های مرده از بین می‌روند، پوست شما کدر نخواهد بود و بهتر است بعد از اسکراب به مدت ۵ دقیقه پوست خود را ماساژ دهید.

۵. استفاده از تونر

استفاده از تونرها کمک می‌کند تا PH پوست به حد متعادلی برسد. شما همچنین می‌توانید از سرکه سیب، آلوئه ورا، خیار یا گلاب هم در خانه به عنوان تونر استفاده کنید. بسیاری از متخصصان حوزه پوست و مو اعتقاد دارند که به جای استفاده از ماسک صورت برای پوست چرب، خشک، حساس و غیره از تونر بر روی پوست خود استفاده کنید زیرا روش درمانی این محصولات موثرتر است.

درواقع تونر برای داشتن سلامت بیشتر، پاک سازی پوست را به نحوی انجام می‌دهد که منافذ پوست از هر گونه آلودگی یا گرد و غبار پاک سازی شود. بنابراین شستن صورت با پاک‌کننده‌های صابونی که بعد از قرار گرفتن در معرض هوای آلوده انجام می‌شود، هم تاثیر تونر را ندارد. دلیل این امر آن است که شوینده یا صابون نمی‌تواند به لایه‌های درونی پوست نفوذ کرده و آلودگی‌های عمیق‌تر را پاک سازی کند.

۶. مرطوب کردن پوست

آخرین مرحله از پاک سازی پوست صورت، مرطوب کردن آن است زیرا پاک کردن پوست به تنهایی به آن آسیب می‌زند. معمولا پوست در هنگام استفاده از انواع شوینده‌ها، ماسک و تونرها خشک می‌شود و نیاز به رطوبت پیدا می‌کند.  آن دسته از افرادی که جنس پوست صورت‌ آنها چرب یا مختلط است، بهتر است به سراغ مرطوب‌کننده‌هایی بروند که پایه آن‌ها از آب تشکیل شده است که به آنها آب رسان هم می‌گویند. این آب رسان‌ها درواقع مانع از ایجاد چربی اضافه بر روی پوست خواهند شد.

از سوی دیگر هم افرادی که پوست صورت آنها خشک است به راحتی می‌توانند از محصولات مرطوب کننده بر پایه چربی استفاده کنند زیرا این چربی اضافی به پوست آنها آسیب نمی‌زند و حتی به کلاژن سازی بیشتر در داخل پوست کمک می‌کند. بهتر است پوست خود را هر شب قبل از خوابیدن مرطوب نگه دارید زیرا به پوست اجازه نفس کشیدن داده و کمک می‌کند تا ظاهری تازه و زنده داشته باشید. همچنین می‌توانید برای مشاهده روش های بیشتر پاکسازی پوست