اقتصادیعمومیکسب و کارهای برتر روز

چگونه می‌توان با استفاده از ماساژ صورت به کاهش چربی صورت دست یافت؟

روشهای لاغری صورت

از روش‌های می‌توانید موارد زیر را در نظر بگیرید:

 •  قیمت کرم لاکچری کوین: یکی از بهترین روش‌ها در کنار داشتن رژیم غذایی و ماساژ صورت برای لاغری ، ورزش است. ورزش علاوه بر اینکه به کاهش وزن یکنواخت شما کمک می‌کند، فرم صورت و بدنتان را در بهترین حالت نگه می‌دارد. با انجام تمرینات مخصوص یوگا، پیاده‌روی و دویدن روزانه و انجام تمرینات ورزشی در خانه علاوه بر اینکه صورت شما لاغر و زیبا خواهد شد، با بهبود گردش خون و اکسیژن‌رسانی اندام‌های بدن، سلامت جسمی و روحی شما نیز تقویت خواهد شد.
 •  کرم لاکچری کوین روشن کننده: داشتن خواب کافی و باکیفیت یکی از اصلی‌ترین مواردی است که در کاهش و افزایش وزن تأثیر دارد. اگر می‌خواهید رژیم غذایی و ورزش بر لاغری صورت شما تأثیر بگذارد باید خواب کافی و مناسب داشته باشید. حداقل 8 ساعت خواب آن هم در زمان مناسب به شما کمک می‌کند زودتر به نتیجه دلخواه خود برسید.
 • رژیم غذایی خود را تغییر دهید: شما می‌توانید در کنار ماساژ صورت برای لاغری با تغییر رژیم غذایی، صورت خود را در مدت‌زمان کوتاهی لاغر کنید. از تغییرات رژیم غذایی می‌توان به افزایش مصرف سبزی‌های و میوه‌ها، نوشیدن آب فراوان، خوردن ویتامین، مواد معدنی و پروتئین، کاهش مصرف چربی‌های مضر و افزایش مصرف چربی‌های مفید و حذف مصرف قند و شکر اشاره کرد که تمامی این موارد را در مقاله به طور کامل بررسی کرده‌ایم.

آموزش ماساژ صورت برای لاغری

کرم دکتر بیز: در این بخش از مقاله دو روش ماساژ صورت برای لاغری را به شما عزیزان معرفی می‌کنیم. اما آیا واقعاً ماساژ صورت برای لاغری آن تأثیر دارد؟ صورت شما به دلیل تجمع چربی و افزایش وزن چاق می‌شود، اما ممکن است به‌خاطر التهابات پوستی، تجمع آب میان‌بافتی، شل شدن ماهیچه‌های صورت و افتادگی پوست، چاق به نظر برسد. ماساژ صورت با درگیرکردن غده‌ها و گره‌های لنفاوی موجب کاهش التهابات پوستی می‌شود. همچنین، اگر به طور مرتب صورت خود را دهید ماهیچه‌های صورت قوی‌تر، صورت شما جمع شده و فرم لاغر کشیده به خود می‌گیرد.

هنگامی که صورت خود را ماساژ می‌دهید، گردش خون در بافت پوست افزایش پیدا کرده و اکسیژن‌رسانی بهبود می‌یابد. به دنبال این اتفاق، پوست مواد مغذی را بهتر جذب کرده و با افزایش کلاژن‌سازی بافت پوست سفت خواهد شد. در نتیجه، با افزایش سن دیگر نگران افتادگی پوست و چین‌وچروک نخواهید بود.

باوجوداینکه خیلی‌ها ماساژ لاغری صورت را توصیه می‌کنند، اما باید بدانید که این روش در صورتی کارساز خواهد بود که دستورالعمل‌های آن را به‌خوبی رعایت کنید.

روش اول ماساژ لاغری صورت

در اولین روش ماساژ صورت برای لاغری ماساژ گواشا را به شما معرفی می‌کنیم. البته باید بدانید که ماساژ گواشا سبک و ابزار متنوعی دارد. برای آشنا شدن بهتر با ماساژ گواشا پیشنهاد می‌کنیم مقاله  را مطالعه کنید. ماساژ گواشا که در این بخش معرفی می‌کنیم، با باز کردن رگ‌های پوستی و بهبود گردش خون، موجب تخلیه گره‌های لنفاوی شده و صورت شما را لاغر می‌کند. برای انجام این ماساژ مراحل زیر را طی کنید:

 1. برای شروع، ابتدا لازم است که پوست خود را کاملاً تمیز کنید به‌گونه‌ای که فاقد هر نوع لوازم آرایشی بوده و آلودگی روی سطح آن نباشد. چرا که به دلیل باز شدن حفره‌های پوستی هنگام ماساژ صورت، میکروب‌ها و باکتری‌ها راحت‌تر جذب پوست شده و آکنه را به دنبال دارد.
 2. پس از آنکه صورت و دستان خود را کامل شسته و خشک کردید، از مرطوب‌کننده فاقد چربی یا سرم آب‌رسان استفاده کرده و آن را به‌آرامی بر روی پوست خود بمالید. توجه داشته باشید که استفاده از روغن‌های رایج پوستی چه به‌صورت طبیعی چه به‌صورت فراوری شده، موجب چاقی صورت می‌شود.
 3. شما می‌توانید برای به روش گواشا، اگر ابزارهای مخصوص گواشا را در دسترس ندارید، از سنگ‌های ماساژ، رولر یا غلتک ماساژ برای این کار استفاده کنید. توجه کنید که ابزار شما نیز باید کاملاً تمیز و ضدعفونی شده باشد.
 4. از زیر گردن (بالای ترقوه) به سمت زیر چانه، ابزار را با فشاری متوسط از پایین به بالا بر روی پوست خود بکشید. این حرکت فقط در یک جهت باید باشد و حالت رفت و برگشتی ندارد. این مرحله را 10 تا 15 بار تکرار کنید.
 5. از وسط چانه به اطراف فک، ابزار را با فشاری متوسط بر پوست در جهت رفت به سمت لاله گوش بکشید. این مرحله را برای دو طرف فک 15 بار تکرار کنید.
 6. ابزار را بر روی ناحیه پایین گونه‌ها که نزدیک به بینی است قرار دهید و به‌آرامی آن را بر روی گونه در جهت شقیقه‌ها بکشید. پوست این ناحیه کمی نازک است؛ بنابراین فشار زیادی وارد نکنید. این مرحله را برای هر دو طرف صورت 10 بار تکرار کنید.
 7. مرحله آخر، ناحیه پیشانی است. از وسط پیشانی به اطراف 10 بار ابزار را به‌آرامی بکشید.
 8. در انتها برای کاهش التهابات احتمالی، از کمپرس خنک استفاده کنید. این روش ماساژ صورت برای لاغری را یک شب در میان قبل از خواب انجام دهید تا به نتیجه مطلوب برسید.

در مقاله به طور کامل خوراکی های لاغر کننده برای صورت را معرفی کرده‌ایم.

روش دوم ماساژ برای لاغری صورت

در روش دوم، ماساژ صورت برای لاغری را در 6 مرحله ساده به شما آموزش می‌دهیم. توجه داشته باشید که برای نتیجه بهتر باید این ماساژ را هر شب قبل از خواب انجام دهید. همچنین بهتر است برای اینکه هنگام ماساژ به دلیل اصطکاک صورت شما ملتهب نشود، از کرم مرطوب‌کننده، سرم آب‌رسان یا روغن مخصوص صورت استفاده کنید.

 1. از انگشتان اشاره خود استفاده کنید و ناحیه بالای پیشانی و شقیقه‌ها را آرام ماساژ دهید و این عمل را 10 بار تکرار کنید.
 2. از ناحیه بالا شقیقه‌ها آرام به سمت پایین صورت حرکت کنید و ماساژ دهید تا به پایین گردن برسید. در ناحیه گردن کمی متمرکز عمل کنید. این مرحله را نیز 10 بار تکرار کنید.
 3. گونه‌های خود را به‌آرامی و با فشاری متوسط، به‌صورت دورانی ماساژ دهید و در حین ماساژ پوست را به سمت ناحیه خارجی چشم بکشید و این مرحله را نیز 10 بار تکرار کنید.
 4. از ناحیه بالای فک، کمی پایین‌تر از لاله گوش، صورت خود را آرام ماساژ دهید تا به چانه برسید و سپس از چانه به گوشه‌های فک حرکت کنید. این مرحله را 10 بار تکرار کنید.
 5. از کف دستان خود استفاده کنید و گونه‌های خود را به سمت بینی و داخل صورت به‌آرامی فشار داده و برای 5 ثانیه نگه دارید و سپس 5 ثانیه استراحت داده و این حرکت را 15 بار تکرار کنید.
 6. انگشتان شست خود را زیر چانه فشار دهید و انگشتان اشاره را بر روی دو گونه خود قرار دهید و با انگشت اشاره گونه‌ها را به سمت بالا هل دهید و 8 ثانیه نگه دارید. به مدت 3 ثانیه استراحت دهید و این حرکت را 10 بار تکرار کنید.

برای شناخت راه‌های مختلف لاغر شدن به مقاله مراجعه کنید.

سخن پایانی

در این مقاله از مجموعه مقالات آموزشی بلاگ لند اسپا، علاوه بر توضیح مختصری بر روش‌های لاغری صورت، آموزش ماساژ صورت برای لاغری را در دو روش اصلی و مفید به شما عزیزان معرفی کردیم. توجه داشته باشید برای اینکه از ماساژ صورت برای لاغری جواب بگیرید، باید علاوه بر اینکه مراحل را به‌دقت دنبال می‌کنید، به‌صورت منظم ماساژ را انجام دهید. همچنین بهتر است بدانید که ماساژ صورت برای لاغری به‌تنهایی ممکن است بسیار زمان بر باشد و برای اینکه صورت خود را در زمانی کوتاه لاغر کنید، نیاز است که رژیم غذایی و ورزش را نیز در کنار ماساژ دنبال کنید.