عمومیکسب و کارهای برتر روز

کود دهی درخت گردو در زمستان

کود برای رشد سریع درخت گردو

درختان گردو نسبت به بسیاری از درختان مثمر زمان طولانی برای باردهی نیاز دارند لذا استفاده از کود برای رشد سریع درخت گردو زمان بلوغ را کوتاه نموده و سبب میشود درختان گردو با باردهی زیاد شما را هیجان زده کنند. جهت تامین کود برای رشد سریع نهال گردو نبایستی از هر منبع و محصولی استفاده کنید و آن را بدون آگاهی از شرایط باغ، آبیاری یا محلول پاشی کنید. لذا برای کسب نتیجه از مصرف کود و موفقیت در امر کاشت درخت گردو، شما را به مطالعه این مقاله خواندنی و مهم از سایت نهالستان تخصصی نهال گردو گلرنگ نوین دعوت میکنم.

چه کارهایی لازم است برای رشد موثر درخت گردو انجام دهیم؟

از آنجا که در این مقاله به بررسی تاثیر و تمامی جوانب کود موردنیاز برای رشد سریع درخت گردو پرداخته میشود، یکی از موارد مهم در انتخاب کود موردنیاز درخت تان، توجه به جنس، نوع خاک و میزان مواد معدنی موجود در آن بر اساس آزمایش خاک می‌باشد.

بدین منظور سعی کنید از بخش های مختلف زمین نمونه برداری کرده و از شرایط خاک آگاهی کافی بدست آورید. پس از انجام این مرحله نتیجه آزمون توسط کارشناسان نهالستان تخصصی نهال گردو گلرنگ نوین بررسی شده و بهتر میتوان کود برای رشد سریع درخت گردو را برایتان معرفی نمود.

بهترین کود برای رشد سریع نهال گردو چیست؟

نهال گردو موجود ضعیف و کوچکی است که نیاز دارد مواد غذایی و آب در زمان مناسب در اختیار آن قرار گیرد تا قادر به رشد ریشه ها، گسترش سلول های ریشه ای و تولید شاخه و برگ باشد به عبارتی شروع قدرتمندی را از سر بگیرد.از آنجا که کود اسید هیومیک شوک به صورت مایع بوده و از یک منبع ارگانیک و طبیعی تهیه میشود، نه تنها هیچ ضرری به نهال گردو ندارد، بلکه ریشه زایی را تقویت نموده و مقاومت گیاه را در برابر بسیاری از تهدیدهای محیطی افزایش میدهد.

اسید هیومیک شوک پیشنهاد فوق العاده نهالستان تخصصی نهال گردو گلرنگ نوین برای رشد سریع نهال گردو است که خاک را از عناصر مغذی غنی کرده و نیاز درخت را به بسیاری از کودهای شیمیایی کاهش می‌دهد.

معرفی بهترین کودها برای تسریع باردهی درخت گردو

وقتی نهال بزرگ می‌شود و آماده باردهی میگردد، تا زمان رسیدن به بلوغ و پس از آن به کودهای مختلفی نیاز دارد که عبارتند از کودهای ارگانیک و در صورت لزوم کودهای شیمیایی. این کودها مواد مفید و ضروری دارند که بایستی از طریق سیستم ریشه ای یا برگ در اختیار درخت گردو قرار گیرد؛ تامین کود برای رشد سریع درخت گردو در بهبود کیفیت، طعم مغز گردو و درشتی شدن آن بسیار یاری می نماید. در زیر به معرفی بهترین کودهایی که برای درخت گردو توصیه می‌شود اشاره شده است:

جلبک دریایی برای درخت لیمو

اگر میخواهید محصول ارگانیک، سالم و با بهترین کیفیت را در کوتاه ترین زمان بدست  آورید، از عصاره جلبک دریایی شوک غافل نشوید! این محصول بی نظیر سرشار از عناصر ریز مغذی، عصاره جلبک آسکوفیلونودوسوم، بیش از ۶۰ گونه هورمون های محرک رشد و اجزای دیگر است که منجر به رشد انفجاری درخت گردو میشود. پس این کود گزینه عالی برای رشد سریع درخت گردو می‌باشد.

کود نیتروژن دار (اوره،سه بیست و ازت مایع)

نیتروژن از عناصر دخیل در کلروفیل سازی برگ های درختان است که تامین آن بر میزان فتوسنتز، رویش برگ ها، جوانه ها و تشکیل قند تاثیر دارد. از طرفی درختان گردو برای ساخت پروتئین به نیتروژن نیاز مبرم دارند لذا استفاده از کود نیتروژن دار در ابتدای رشد را جدی بگیرید و برای بهره وری بهتر مقدار و دز مصرف را صحیح استفاده کنید.

کود فسفر بالا

فسفر دیگر عنصر پر مصرفی است که درخت گردو برای باروری بهتر بدان نیاز دارد زیرا فسفر منجر به تقویت ریشه ها و بهبود مقاومت آنها در برابر شرایط دشوار محیطی، استحکام دیواره سلولی برگ و ساقه و افزایش تبادل انرژی در گیاه میشود. جای گرفتن کود فسفر بالا در برنامه کوددهی درختان گردو، به سبب نیاز میوه به این عنصر برای پر شدن مغز، جلوگیری از سیاه شدن مغز و رشد بهتر درخت می‌باشد. محلول پاشی کود فسفر بالا راه داشتن گردوهای بازار پسند را هموار می کند.

کود پتاس بالا

پتاسیم برای درختان ثمر ده بسیار ضروری است به گونه ای که حتی حفظ شکوفه ها و تبدیل آنها به میوه نیز در گرو وجود کافی پتاسیم می‌باشد. پتاسیم منبع عالی جهت تقویت درختان گردو در برابر استرس های محیطی و کم آبی بوده و منجر به رشد آنزیم های دخیل در رشد میوه می شوند.

استفاده از کود پتاس بالا پس از فندقی شدن گردوها، برای شروع افزایش اندازه و پر شدن آنها یک ضرورت است؛ لذا با این کود کیفیت مغز گردو هایتان را افزایش دهید.

بهترین کود حیوانی برای رشد سریع درخت گردو

کودهای حیوانی از فضولات پرندگان و حیوانات تشکیل شده اند، و به همین دلیل حاوی مواد غذایی بسیار زیادی برای گیاهان و درختان هستند. بهترین کودها برای نهال درخت گردو، کودهای مرغی یا کبوتر و کودهای گوسفندی هستند. خواص کود مرغی و کبوتر برای درخت گردو به دلیل داشتن مقادیر زیادی از پتاسیم، نیتروژن، فسفر و منیزیم بسیار زیاد است. بهتر است از این کودها به میزان کمی برای نهال هایی که سال های اولیه خود را می گذرانند استفاده کرد.

از آنجایی که کودهای مرغی به خصوص کود کبوتر بسیار سخت پیدا می شوند، می توانیم کودهای گوسفندی و گاوی را جایگزین آن ها کنیم. خواص کود گوسفندی برای درخت گردو بسیار زیاد است. اما به دلیل اینکه این کودها سنگین تر از کودهای گاوی هستند، باید از این کودها نیز با احتیاط برای درختان جوان استفاده کرد.

بهترین کود آلی برای رشد درختان گردو چیست؟

یکی از بهترین کود ها برای رشد درختان گردو، کود کمپوست است. کمپوست مواد آلی است که از تجزیه مواد آلی مانند حیوانات، گیاهان در حال پوسیدگی، زباله های آشپزخانه و سایر مواد آلی به دست می آید. این کود ارگانیک حاوی مواد مغذی مورد نیاز گیاهان مانند نیتروژن، فسفر، پتاسیم و سایر عناصر معدنی است.علاوه بر این، کمپوست برای بهبود ساختار خاک و افزایش نگهداری آب در خاک مفید است که برای رشد و توسعه درختان گردو بسیار موثر است.

استفاده از کمپوست به عنوان کود آلی برای درختان گردو به دلیل محتوای بالای مواد مغذی و خواص بهبود دهنده خاک، انتخاب خوبی است. درختان گردو با استفاده منظم از کمپوست و تامین نیازهای غذایی آن می توانند به رشد و عملکرد مطلوب دست یابند.

سخن پایانی در مورد استفاده از کود برای رشد سریع درختان گردو:

استفاده از کود برای رشد سریع نهال گردو عامل بسیار مهمی در رشد و نمو این درختان است. استفاده مناسب از کود آلی و شیمیایی در زمان مناسب، بهبود خاک و تامین نیازهای غذایی گیاهان به رشد سالم و عملکرد بهتر این درختان کمک می کند. قبل از کاشت، مراقبت اولیه و آماده سازی خاک مورد نیاز است. علاوه بر این، کوددهی منظم در طول فصل رشد نیازهای گیاهان را برآورده می کند و باعث رشد این درختان می شود. بهترین کود برای درختان گردو با رشد سریع نیز شامل کمپوست به عنوان کود آلی و کود با نیتروژن، فسفر، پتاسیم است.