اقتصادیکسب و کارهای برتر روز

“چگونه استراتژی سئو محلی می‌تواند به افزایش درامد شما کمک کند؟”

سئو محلی، بهینه‌سازی موتور جستجوی گوگل برای تحلیل و رتبه‌بندی وب‌سایت‌هایی است که با توجه به مکان فیزیکی کاربران به آنان نمایش داده می‌شود. در واقع، سئو محلی، یک فرایند بازاریابی دیجیتال است که باعث می‌شود که کسب‌وکارهای محلی در نتایج برتر موتورهای جستجو قرار بگیرند.

سوال اولی که ممکن است بپرسید این است که سئو محلی برای چه کسب و کار هایی مناسب است؟ سئو محلی یا لوکال سئو بهترین راه درامدزایی برای کسب و کار های نو ظهور است که بوسیله آن فروش بیشتری داشته باشند و بیشتر شناخته شوند.

به طور کلی، بهینه‌سازی سئو محلی می‌تواند برای کسب‌وکارها از نظر رقابتی و مالی بسیار مهم باشد. در نتیجه، به کسب و کارها پیشنهاد می‌شود که با انجام کارهای لازم برای بهینه‌سازی سئو محلی، بتوانند به تعداد بیشتری از مشتریان خود دسترسی داشته باشند و در بازار رقابتی، جایگاه خود را تثبیت کنند.

تفاوت سئو با سئو محلی

سئو (SEO) و سئو محلی (Local SEO) دو فرایند بهینه‌سازی موتورهای جستجوی گوگل هستند، اما با هدف‌های مختلفی صورت می‌گیرند.

در سئو، هدف اصلی بهینه‌سازی وب‌سایت شما برای کلمات کلیدی است. در این حالت، شما تلاش می‌کنید تا با بهبود عملکرد وب‌سایت خود، رتبه آن در نتایج جستجو افزایش یابد و تعداد بازدیدکنندگان بیشتر شود.

اما در سئو محلی، هدف اصلی بهبود رتبه وب‌سایت شما در نتایج جستجوی محلی است. در این حالت، مکان فیزیکی کسب‌وکار شما در نظر گرفته می‌شود و تلاش می‌کنید تا در نتایج جستجوی مرتبط با منطقه محلی کاربران، بالاترین رتبه را کسب کنید. به عبارت دیگر، سئو محلی به شما اجازه می‌دهد که با تلاش برای جذب مخاطبان در ناحیه مورد نظر، به راحتی پیدا شوید و به افزایش فروش و درآمد کمک کنید.

برای بهبود رتبه وب‌سایت شما در سئو محلی، باید به عناصری مانند ثبت در دایرکتوری‌های محلی، بهینه‌سازی آدرس و شماره تلفن در برنامه Google My Business، استفاده از کلمات کلیدی محلی و صفحات مخصوص محلی توجه کنید. در کل، هدف از سئو محلی این است که به کاربران در محله یا منطقه‌ای که کسب و کار شما فعالیت می‌کند، دسترسی سریع و آسان به اطلاعات شما را فراهم کند.

مزیت داشتن استراتژی سئو محلی برای کسب وکار

تا اینجا با مفهوم سئو محلی آشنا شدیم اما حالا نوبت به دانستن مزیت های آن رسیده است. در ادامه باهم این مزیت ها را بررسی خواهیم کرد و شما متوجه می‌شوید چرا کسب و کارتان به سئو محلی نیاز دارد.

 1. شناخته شدن بیشتر در منطقه

سئو محلی به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا در جستجوهای مربوط به منطقه‌ای که در آن فعالیت می‌کنند، بالاتر از رقبایشان قرار بگیرند. با این کار، کاربران به راحتی می‌توانند کسب‌وکار شما را پیدا کرده و از خدمات یا محصولا شما استفاده کنند.

 1. افزایش ترافیک وب‌سایت

با بهینه‌سازی صفحات وب سایت شما برای جستجوی محلی، تعداد بازدید‌های وب‌سایت شما نیز افزایش می‌یابد. با توجه به اینکه کاربران بیشتر به دنبال کسب‌وکارهای محلی هستند، این امر باعث می‌شود که ترافیک سایت شما افزایش یابد.

 1. افزایش درآمد

با بالا بردن رتبه وب‌سایت شما در نتایج جستجو، تعداد مشتریان شما نیز بالا می‌رود . با افزایش تعداد مشتریان، درآمد کسب‌وکار شما نیز افزایش خواهد یافت.

 1. بهبود تجربه کاربری

با بهبود سئو محلی وب‌سایت شما، کاربران به راحتی می‌توانند اطلاعات مورد نیاز خود را پیدا کنند. این مسئله باعث بهبود تجربه کاربری شما و کسب‌وکار شما خواهد شد.

 1. رقابت‌پذیری بیشتر

در صورتی که کسب‌وکار شما در نتایج جستجوی محلی بالا باشد، رقیبان شما احتمالاً در پی بالا بردن رتبه خود در موتورهای جستجو هستند. با بهبود سئو محلی، شما می‌توانید رقابت‌پذیری خود را در بازار بالاتر ببرید.

اقدامات لازم برای بهینه سازی سئو محلی

همانطور که برای سئو سایت نیاز به اقداماتی داریم،برای سدئ محلی نیز اقداماتی هست که باید انجام شوند.می‌توانید اقدامات مهم برای سئو محلی را در لیست زیر مشاهده کنید.

 1. ثبت نام در سرویس های مربوط به سئو محلی مانند Google My Business و Bing Places for Business.

اولین کاری که برای سئو محلی نیاز دارید،ثبت کسب و کار و سایت در سرویس هایی مثل گوگل مپ و مای بیزینس است.با انجام این عمل گوگل و البته کاربران از منطقه و محدوده شما با خبر خواهند شد و راحت تر روی کلمات کلیدی محلی رتبه خواهید گرفت.

 1. استفاده از کلمات کلیدی محلی در محتوای سایت و هدینگ ها

کلمات کلیدی محلی در اکثر مواقع همان کلمات اصلی شما به اضافه اسم شهر یا منطقه هستند. مثلا خدمات طراحی سایت در بجنورد یک عبارت محلی است.همچنین برای جستجو محلی می‌توانید از عباراتی مثل نزدیک من،در شهر من و… استفاده کنید.

 1. بهینه سازی عنوان، توضیحات و آدرس صفحات برای جستجوی محلی.

سعی کنید در عنوان و توضیحات متا از کلمات کلیدی محلی استفاده کنید.داشتن ادرس،شماره تلفن و نام برند نیز از عوامل موثر در این مساله هستند.

 1. استفاده از نشانی و شماره تلفن وب سایت خود در سایت های دیگر

این کار نرخ تبدیل کاربر به مشتری را افزایش خواهد داد و کاربران زود تر برای استفاده از خدمات شما اقدام خواهند کرد.

 1. ارائه محتوای محلی و مرتبط با موضوعات محلی.

تولید محتوا محلی در زمینه یک مکان خاص،یک سنت خاص یا رسوم یک منطقه و ارتباط دادن آن با حوزه کاری بسیار مفید و اثر بخش است.به عنوان مثال اگر در فروشگاهتان محصولات لبنی سنتی برای فروش دارید،می‌توانید یک محتوا در زمینه تهیه این لبنیات توسط عشایر یک منطقه بنویسید و در آن محصول خود را تبلیغ کنید.

 1. تبلیغات محلی و افزایش شناخت برند در محل و منطقه

تبلیغات محلی به روش های زیادی انجام می‌شود.مثلا چاپ بنر،پخش تراکت،بروشور و ….اما موثر ترین روش برای نشان دادن کسب و کار محلی استفاده از اینستاگرام و تلگرام است.با تبلغات در پیج ها و کانال هایی که در منطقه شناخته شده هستند،شانس دیده شدن شما بالاتر خواهد رفت.

نتیجه گیری

با انجام نکات گفته شده در این مقاله به راحتی می‌توانید سئو محلی را برای سایت و کسب و کارتان انجام دهید و تاثیر چشم گیر آن بر افزایش فروش را ببینید.