اجتماعیکسب و کارهای برتر روز

تاثیر کیف و کفش در استایل

اگر به دنبال آن هستید که استایلی مد روز و خاص داشته باشید همیشه نیاز نیست که خرید آنچنانی انجام دهید. گاهی با تغییر اکسسوری ها از جمله کیف، شال و… می توانید ستی جدید و چشمگیر بسازید. اشتباه رایج ما این است که فکر می کنیم حتما باید کیف مان  از یک جنس و یک رنگ با کفشمان باشد،در صورتی که همرنگ بودن آنها از لحاظ بصری جلوه  خاصی به استایل شما نمی دهد و یک روش قدیمی است و باعث یکنواخت دیده شدن شما می شود. امروزه طراحان مد به ما این جرأت را داده اند تا جسورانه انتخاب های متفاوتی داشته باشیم.

نکات ست کردن کیف و کفش

اگر شما طرفدار ست کردن هستید ما شما را از آن منع نمی کنیم ولی پیشنهاد می شود به راهنمایی های ما در این مطلب توجه کنید. زیرا این یکی از همان قوانین مد است که ذهن خانم ها را در هر سنی به خود درگیر می کند. به ویژه زمانی که می خواهند کیف و کفش خود را از دو رنگ مختلف با هم هماهنگ کنند.روحیه و سلیقه ی شخصی بخش اعظمی از استایل هر فرد است، و گاهی فراموش می کنید که کیف و کفشی که در کمدتان خاک می خورد می تواند جلوه ی بی نظیری به شما بدهد.آن ها را با هم ست نکنید، ترکیبشان کنید.

اولین قدم

قدم اولی که پیشنهاد می کنم این است که اگر عادت کرده اید که کیف و همچنین کفش تان یک رنگ باشد به شما پیشنهاد می شود که به طور مثال از کیف قهوه ای چرم و کفش جیر به همان رنگ استفاده کنید یا بالعکس.  این تفاوت دربافت باعث زیبایی ست شما می شود.

قدم دوم

قدم بعدی آنکه اگر انتخاب اول شما درکیف هایتان همیشه سیاه یا سفید است،  حتما لزومی ندارد که کفشتان درست مطابق رنگ کیف باشد می توانید از کفشی که مقداری بافت و طرح مشکی یا سفید دارد استفاده کنید و بالعکس. این یک روش سطحی و بسیار متداول است. با کیف مشکی هر کفشی که تیره باشد و یا جز رنگ های خنثی باشد قابل استفاده است.

قدم سوم

یک کیف براق امتحان کنید به همراه کفش همرنگ یا رنگ نزدیک به آن ولی مات.  حتی اگر به یک رنگ هم نباشند زیبایی فوق العاده ای خواهد داشت. به عنوان مثال کیف مجلسی بژ  به همراه کفش  برنز یا طلایی.

قدم چهارم

کفش و کیف های طرح دار را می توان با رنگ های خنثی و رنگ های جامد مخلوط کرد. همیشه این را درنظر بگیرید که در انتخاب این روش حتما باید یک آیتم ساده و آیتم دیگر طرحدار باشد زیرا اگر هر دو طرحدارباشند باعث می شود شلوغ به نظر برسد و مانع دیده شدن اجزای دیگر لباستان می شود.

قدم پنجم

برای مهمانی شب باید همه ی آیتم ها در مقیاس کوچک تر و درخشان تر ارائه شود. یک کیف دستی کوچک که البته می‌توان از کیف پول زنانه هم استفاده کرد، به جای یک کیف بزرگ اندازه ی لپ تاپ! و یا یک کفش سیاه ظریف و فاخر که به خوبی زیبایی انگشتان وپاهای شما را نشان دهد. بنابراین شما مجوز بیشتری دارید تا از ریزه کاری ها و اکسسوری های پر زرق و برق در شب استفاده کنید زیرا که چشم را آزار نخواهد داد.

رنگ های متالیک و فلزی با همه چیز جور در می آید حتی با رنگ متالیک دیگر.  یک کیف دستی نقره ای با کفش پاشنه بلند طلایی می تواند بسیار خیره کننده باشد،فقط باید به بافت آنها توجه کنید تا  غیرطبیعی به نظر نرسد.

قدم آخر

و در آخر اگر می خواهید استایل متفاوتی داشته باشید کیف و کفشتان را مطابق موقعیت ها و حتی آب و هوا انتخاب کنید. به عنوان مثال برای موقعیت کاری، جشن و مهمانی، رسمی و یا ورزشی باید از آنها جدا استفاده کنید. برای آب و هوای سرد حتما کفش جلو بسته و یا چکمه ی سبک و در تابستان صندل ها ی راحت و شاد بسیار پیشنهاد می شود. کیف طرح دار و یا تزئین شده با زیپ و زنجیر و سایر عناصر زینتی بسیار مورد استقبال قرار می گیرد. این نوع کیف ها برای نوجوانان بسیار جذاب است و دختران جوان به دنبال متفاوت بودن هستند.

تاثیر کیف در زیباتر نشان دادن استایل

یکی از جذاب‌ترین و مهم‌ترین اکسسوری خانم‌ها کیف می‌باشد. شاید درگذشته هدف اصلی استفاده از این وسیله صرفاً به علت حمل‌ونقل وسایل بوده است. اما با گذشت زمان این اکسسوری جذاب نه‌تنها به‌عنوان وسیله‌ای برای حمل‌ونقل بلکه به علت تأثیرگذاری در استایل جایگاه ویژه‌ای را پیدا کرد. اهمیت دادن به نوع لباس پوشیدن و هماهنگی بین آنها از گذشته بین خانم‌ها رواج زیادی داشته است. کمتر افرادی بین خانم‌ها دیده می‌شد که نسبت به این معقوله بی‌اهمیت باشد. اما تعداد کمی هستند که درک صحیح از نقش و اهمیت کیف در استایل را داشته باشند.

احتمالاً شما هم به کیف خود به‌عنوان یک اکسسوری جداناپذیر نگاه می‌کنید. شاید شما که در حال خواندن این مقاله هستید در دنیای مد و فشن به‌روز هستید. پس قطعاً اطلاع دارید که امروزه نمی‌توان به کیف‌ها به‌عنوان یک ابزار کمکی برای حمل وسایل استفاده کرد. بلکه اهمیت کیف در استایل نه‌تنها به کاربردی بودن آن ختم نمی‌شود، در زیباتر نشان‌دادن تیپ ما هم تأثیر به سزایی دارد.

درگذشته بسیار تلاش می‌شد که برای زیباتر نشان‌دادن استایل از کیف و کفش ست استفاده کنند. همچنین برخی بر این باور بودند که هماهنگی جنس کیف و کفش بر زیبایی آن تأثیر بیشتری دارد. اما خوشبختانه امروزه با تحول‌های عظیم در حوزه فشن و مد این موارد هیچ محدودیتی ندارند. در واقع ست کردن یا نکردن کیف و کفش نمی‌تواند مهر تأییدی بر استایل شما را بزند.

شما می‌توانید متناسب با سلیقه خود کیف موردنظر با هر جنس و طرحی را انتخاب کنید و حتی می‌توانید مولد یک سبک جدید باشید. اما همچنان باید اصول و قواعد صحیحی را در انتخاب کیف دخیل کنید تا با صرفه‌جویی در زمان و هزینه‌ای که می‌کنید بهترین استایل را برای خود برگزینید.

به نظر شما لازم است که در انتخاب کیف به چه نکاتی توجه کنید؟

اولین نکته‌ای که بیشتر افراد به آن توجه می‌کنند جنس کیف می‌باشد. توجه کنید که از هر نوع کیف چرم، پارچه‌ای، حصیری و … استفاده می‌کنید متناسب با استایل شما باشد.

با توجه ‌به مکان و نوع کاربردی آن، کیف خود را انتخاب کنید. در واقع بهتر است برای مکان‌های مختلف کیف‌های جداگانه داشته باشید. به طور مثال کیفی که در مراسم‌های شاد استفاده می‌کنید باید مجزا از کیفی که در مکان‌های رسمی می‌برید باشد. یا برای استایل اسپرت و دانشجویی از کیف اسپرت استفاده کنید.

شاید در اکثر مواقع در انتخاب کیف‌های خود تنها به زیبایی آنها توجه کنید. اما سلامتی از اهمیت بالایی برخوردار است به همین دلیل است که در آلامو سعی شده که تنها کیف‌های سبک و راحت به نمایش گذاشته شود.

برخی زمان انتخاب رنگ کیف، دچار تردید می‌شوند. راه حلی که ما می‌توانیم به شما پیشنهاد کنیم این است که شما می‌توانید این اکسسوری جذاب را با ساعت، کفش و یا شال خود ست کنید. اگر جز افرادی هستید که انتخاب لباس‌هایتان از رنگ‌های مختلف استفاده می‌کنید پس بهتر است کیف خود را رنگی خنثی انتخاب کنید.

چنانچه خانم‌ها به تنوع علاقه زیادی دارند پس منطقی‌تر است که چند کیف با رنگ‌ها و نقش‌های مختلف و با قیمت مناسب تهیه کنید. با این روش می‌توانید استایل های مختلفی را خلق کنید.

سعی کنید کیف مشکی و خاکستری را حتماً در کمد خود داشته باشید. زیرا در همه‌جا و در بیشتر مواقع قابل استفاده می‌باشد.

اگر جز افرادی هستید که بیشتر از لباس‌های تیره استفاده می‌کنید پس با یک رنگ روشن کیف جلوه زیباتری به استایل خود ببخشید.

شاید موارد گفته شده از دیدگاه شما ساده باشد اما به شما ثابت می‌کند که نقش و اهمیت کیف در استایل می‌تواند به شدت مؤثر باشد.

ترفندهایی برای شیک بودن با استفاده از کیف

ست کردن کیف و کفش، ایده‌ای بسیار جذاب است که تاثیرگذاری و زیبایی استایل افراد را دو چندان می‌کند. برای ست کردن این دو آیتم جذاب، سعی کنید که آن‌ها را در یک طیف رنگی یکسان انتخاب کنید. برای ست کردن این دو آیتم، می‌توان از رنگ‌های متضاد مثلا سیاه و سفید استفاده کرده و همچنین از طرح‌های متنوع چرم و کتانی استفاده کرد.

استفاده از کیف‌های کمری در استایل‌های اسپرت و ورزشی، باعث افزایش جذابیت و تاثیرگذاری هر چه بیشتر استایل می‌شود.

با توجه به این که در چه مکانی حاضر می‌شوید، مدل موردنظر از این آیتم جذاب را انتخاب کنید؛ مثلا استفاده از سایزهای کوچک این آیتم در مجالس و مهمانی‌ها ایده‌ی بسیار خوبی برای شیک بودن و استایل است. در مکان‌های اداری و رسمی‌تر بهتر است که از سایزهای بزرگ‌تر این آیتم استفاده شود. در محیط‌های اداری، استفاده از طرح چرم این آیتم انتخابی بسیار مناسب خواهد بود.

در صورت این که لباس‌های خود را به رنگ تیره انتخاب کرده‌اید، در استفاده از رنگ‌های متنوع این آیتم مانعی وجود ندارد. استفاده از رنگ‌های روشن مثل کرم یا طوسی این اکسسوری جذاب با یک مانتو یا کت مشکی، استایلی بسیار شیک را برای شما به وجود می‌آورد.

افرادی که قد بلندی دارند، بهتر است که از سایزهای بزرگ این آیتم استفاده کنند. همچنین افرادی که دارای هیکل تو پر و درشت هستند اگر تمایل دارند استایل جذاب مناسب سایز بزرگ داشته باشند، بهتر است از انتخاب سایزهای کوچک کیف خودداری کنند؛ در غیر این صورت ممکن است زیبایی آن به چشم نیاید. افرادی که کوتاه قد هستند، بهتر است از انتخاب مدل‌هایی که بند بلندی دارند خودداری کنند. این انتخاب باعث می‌شود قد آن‌ها کوتاه‌تر به نظر برسد.

کفش ها چه تاثیری بر زیبایی استایل دارند؟

کفش‌ها یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین بخش از استایل شما هستند. زمانی که لباسی زیبا و منحصر به فرد انتخاب می‌کنید، کفش مناسب آن می‌تواند مانند روح به استایل شما حیات ببخشد

در طول روز با افراد متفاوتی برخورد می‌کنیم که شاید خیلی از آن‌ها را برای بار اول می بینیم و یا شناخت کمی از آن‌ها داریم. در برخورد اول، برداشت ما از شخصیت یکدیگر بیشتر از روی نحوه رفتار و نوع استایل ما است و به مرور زمان به شناخت بهتری از یکدیگر می‌رسیم. بنابراین استایل شما معرفی کننده شخصیت شما در مرحله اول است.

کفش‌ها یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین بخش از استایل شما هستند. در واقع کفش‌ها تکمیل کننده لباس شما می باشند. هر چقدر لباس و استایل شما عالی باشد، ولی بدون کفش مناسب، بدون نقص نخواهد بود. کفش‌ها در طبقه بندی پوشش افراد، جزء اکسسوری‌ها دسته بندی می‌شوند. اکسسوری‌ها زندگی بخش استایل شما هستند. زمانی که لباسی زیبا و منحصر به فرد انتخاب می‌کنید، کفش مناسب آن می‌تواند مانند روح به استایل شما حیات ببخشد.

پارامترهای یک کفش خوب

زیبایی کفش پارامتری است که امروزه  اولین و شاید تنهاترین دلیل برای انتخاب کفش باشد. اما باید بدانید زیبایی کفش آخرین گزینه برای انتخاب است و عدم توجه به گزینه‌های مهم‌تر نظیر راحتی و حمایت از پا سبب می‌شود که فرد با مشکلات حاد جسمی روبه‌رو شود.

یک کفش خوب در مرحله اول باید بتواند از پاها حمایت کند و در مرحله دوم باید راحتی مورد نظر شما را فراهم کند. راحتی کفش پارامتری است که باعث می‌شود به تمام فعالیت های روزانه دست پیدا کنیم؛ و بعد از آن در مرحله آخر، زیبایی کفش مورد توجه قرار می‌گیرد.

در انتخاب کفش مناسب و زیبا، رنگ، فرم و سبک نیز دارای اهمیت است. چرا که این فاکتورهاست که استایل شما را بی نقص خواهد کرد.

رنگ کفش

انتخاب رنگ کفش باید بر اساس رنگ لباس شما باشد. این موضوع به این معنی نیست که سرتاپا یک رنگ بپوشید. رنگ کفش‌ها می‌تواند مکمل یا متضاد رنگ لباس شما باشد. در اینجا چند رنگ پرکاربرد کفش را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

کفش مشکی: این رنگ، رنگ مورد علاقه اکثر افراد است. در کمد هر شخص قطعا کفشی با رنگ مشکی پیدا خواهد شد دلیل این موضوع این است که کفش مشکی به راحتی با اکثر لباس‌ها و رنگ‌ها ست خواهد شد.

اما توجه به یک نکته ضروری است؛ همیشه رنگ مشکی بهترین انتخاب نخواهد بود. برای مثال اگر لباسی با رنگ پاستیلی دارید، کفش مشکی نپوشید. مگر این که در لباس شما از رنگ مشکی هم استفاده شده باشد.

کفش قهوه ای: رنگ قهوه ای، رنگی است که برای ست کردن لباس با آن، باید به شدت دقت کنید. برای آن که استایل شما با یک کفش قهوه ای منحصر به فرد باشد، بهتر است که لباس هایی با رنگ‌های پاییزی مانند نارنجی، کرم، سبز یا قهوه ای انتخاب کنید.

کفش شیری یا سفید: برای ست کردن لباس با این رنگ کفش بهتر است از لباس‌هایی با رنگ‌های پاستیلی یا روشن استفاده کنید. کفش های که به رنگ بدن نزدیک هستند، قد را بلندتر نشان می‌دهند.

کفش نقره ای یا طلایی: اگر می‌خواهید جلوه لباس شما دوچندان شود، سعی کنید لباس سفید یا مشکی را با کفش نقره ای یا طلایی ست کنید. این انتخاب می‌تواند یک انتخاب هیجان انگیز باشد.

کفش قرمز: رنگ قرمز کفش‌ها به استایل شما روح می‌بخشد. این رنگ شما را جسورتر نشان خواهد داد. اگر لباسی با رنگ خنثی می‌پوشید، بوسیله رنگ قرمز کفشتان، حس خاص بودن را تداعی کنید.

فرم کفش

فرم کفش بر اساس سه ویژگی پاشنه، پلتفرم و جلوی پنجه کفش مشخص می‌شود. پاشنه ها بلند، کوتاه، متوسط، پهن یا باریک هستند. پلتفرم درواقع همان کف کفش است.

پلتفرم کفش نباید نسبت به پاشنه آن کلفت تر باشد؛ بنابراین کفش هایی با پلتفرم متوسط انتخاب کنید. پنجه کفش هم می تواند باریک یا پهن باشد.

انتخاب کفش اگر صرفا بر اساس راحتی باشد و متناسب با استایل و سبک لباس شما نباشد، می‌تواند منجر به یک اشتباه فاحش شود.

پوشیدن کفش اسپرت برای یک مهمانی شب مانند عروسی می‌تواند بدترین استایل را برای شما به ارمغان بیاورد. هرچقدر لباس زیبایی بپوشید، انتخاب نادرست کفش می‌تواند ظاهر شما را نامرتب و بدسلیقه جلوه دهد.

اگر لباس شما دارای طرح شلوغ و پیچیده است، سعی کنید کفش ساده برای آن انتخاب کنید و اگر دوست دارید کفش کارشده و طرح دار بپوشید، لباس ساده انتخاب کنید.

سبک کفش

سبک کفش به دو دسته کلی کژوال و کلاسیک تقسیم می شوند.

سبک کلاسیک: این سبک کفش‌ها کاملا رسمی هستند و برای مناسبت‌ها و مهمانی‌های شب پوشیده می‌شوند. این کفش‌ها برای پیاده روی، محل کار یا امور روزمره مناسب نیستند.

آن‌ها دارای پاشنه بلند و باریک، پلتفرم بسیار کم و جلوی کفش نوک تیز هستند. بنابراین زیاد راحت نیستند. ولی این دسته از کفش‌ها جزلاینفک کمد کفش‌های شما می‌باشند. برای مهمانی‌های شب، سبک کلاسیک در اولویت است.

سبک کژوال: این سبک دقیقا برعکس سبک کلاسیک می‌باشد. اصولا هرکفشی که در بیرون از منزل بتوان پوشید، جز این دسته قرار می‌گیرند. این سبک دارای تنوع بسیار زیادی است. کفش‌های اسپرت، زمستانی مانند بوت ها، تابستانی مانند صندل ها و موارد دیگر، در این دسته قرار می‌گیرند.

تعدادی از مهم‌ترین کفش‌های سبک کژوال شامل این موارد هستند:

کتانی: این کفش ها بسیار راحت هستند. برای مهمانی‌های دوستانه، دانشگاه یا پیاده روی می‌توانند انتخاب مناسبی باشند. اکثر خانم ها و آقایان حداقل یک جفت کفش کتانی در کمد کفش هایشان دارند. یک از زیباترین رنگ های کتانی که می‌تواند جلوه زیبایی به استایل اسپرت شما بدهد، رنگ سفید آن است.

پاشنه پهن: اگر می‌خواهید در عین اینکه کفش شما راحت باشد، سبک کلاسیک هم داشته باشد، کفش‌های پاشنه پهن انتخاب مناسبی هستند. این کفش ها مناسب محل کار یا پیاده روی نیز می‌باشند. رنگ های مشکی یا نخودی آن انتخاب خوبی برای ست کردن با انواع لباس ها هستند.

صندل: یک کفش بسیار مناسب برای فصل بهار و تابستان. این کفش‌ها معمولا مناسب ساحل هستند. اما با یک انتخاب هوشمندانه می‌توانند استایل شما را کاملا تابستانی کنند. گرچه برای پیاده روی های طولانی مناسب نمی باشند، اما برای مهمانی‌های دوستانه یا پیاده روی کوتاه انتخاب جذابی هستند.

بوت‌ها: بوت‌ها تنوع زیادی دارند. بوت‌های پاشنه بلند برای مهمانی‌های زمستانی انتخاب خوبی هستند. این بوت ها علاوه بر اینکه پاهای شما را گرم نگه می‌دارند، استایلی کلاسیک نیز به شما خواهند بخشید.

نیم بوت ها نیز مناسب برای ست شدن با هر استایلی هستند. نیم بوت ها می‌توانند تکمیل کننده کفش های زمستانی شما ‌باشند. آن ها مناسب پیاده روی و قرار های دوستانه هستند. رنگ مشکی آن بهترین انتخاب برای خاص کردن استایل زمستانی شما است.

راحتی‌ها: این کفش‌ها بند ندارند. بدون پاشنه هستند و معمولا پلتفرم متوسط و کوتاهی دارند. راحتی‌ها، برای محل کار و دانشگاه انتخاب مناسبی هستند. با لباس های اسپرت به راحتی ست می‌شوند. رنگ مشکی و قهوه ای آن بسیار پرکاربرد است چرا که به راحتی قابلیت ست شدن با استایل اسپرت شما را دارند.

بند دار: این کفش ها با این که جز کفش های کژوال هستند، اما استایلی رسمی به شما می بخشند. پوشیدن آن‌ها به دلیل اینکه دارای بند هستند، کمی مشکل است. اما اگر می‌خواهید درعین راحتی، رسمی به نظر بیایید، بهترین انتخاب کفش های بند دار هستند.

این موضوع دارای اهمیت است که قبل از انتخاب سبک کفش خود، به مدل لباس خود نیز توجه نمایید.