حوادث

امدادرسانی به ۷۶۰۰ نفر و رهاسازی ۶۸۹ خودرو از برف طی سه روز گذشته

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلا ل‌احمر از امدادرسانی به ۷۶۰۰ نفر در عملیات‌های ۳ روز گذشته خبر داد.

به گزارش دوران خبر، صادق محمودی با اشاره به بارش برف و باران و اقدامات امدادی هلال احمر از یازدهم تا چهاردهم بهمن، با بیان این که ۲۶ استان کشور متاثر از برف و باران بودند، گفت: با توجه به بارش‌های برف و باران در سه روز گذشته، ۲۶ استان‌ و ۱۱۵ منطقه شامل ۱۱۳ محور کوهستانی و دو منطقه عشایرنشین، نیاز به دریافت خدمات امدادی پیدا کردند.

وی با بیان اینکه امدادگران هلال احمر در این مدت زمان به ۷۶۹۶ حادثه‌دیده امدادرسانی کردند، افزود: امدادگران برای ۲۴۵۴ نفر اسکان اضطراری فراهم کردند، چهار نفر را به مناطق امن و ۱۱ نفر را به مراکز درمانی منتقل کردند.

رئیس سازمان امداد و نجات ادامه داد: ۲۸۷ تیم عملیاتی؛ شامل ۱۱۴۰ نفر امدادگر، در عملیات رهاسازی ۶۸۹ دستگاه خودرو از برف شرکت کردند.

بر اساس گزارش جمعیت هلال احمر، محمودی گفت: در این مدت زمان، ۱۶۰۷ تخته پتو، ۴۷۰ بسته غذایی، ۱۷۸ بطری آب معدنی، ۱۳۹۸ قوطی کنسروجات، ۸۴۰ قرص نان، ۱۰ کیلوگرم خرما و ۴۵۹ بسته بیسکوییت توزیع شد.

انتهای پیام

کارگروه خبری مقالات حوادث

نویسنده حوادث با توانایی انتقال احساسات و امواج رویدادها به خوانندگان هستم. از طریق زبان زنده و روان، مخاطبان را در قلب رویدادها قرار می‌دهم.