اقتصادی

۷ خودرو جدید سوبارو در راه است

سوبارو قصد دارد نیمی از فروش آن تا سال ۲۰۳۰ را خودروهای الکتریکی باتری‌دار تشکیل دهد.

به گزارش دوران خبر، این خودروساز ژاپنی اعلام کرد سوبارو فروش سالانه ۶۰۰ هزار خودروی برقی باتری‌دار را تا سال ۲۰۳۰ هدف قرار خواهد داد تا ۵۰ درصد از هدف فروش جهانی آن را تشکیل دهد.

این خودروساز ژاپنی همچنین قصد دارد تا آغاز دهه آینده حدود ۱.۵ تریلیون ین (۱۰.۵۱ میلیارد دلار) در الکتریکی‌سازی سرمایه‌گذاری کند. آتسوشی اوساکی، مدیر عامل سوبارو تاکید کرد که پنج سال آینده برای دستیابی به این اهداف بسیار مهم است. این یک تغییر قابل‌توجه نسبت به برنامه قبلی سوبارو است که خودروهای برقی و هیبریدی حداقل دو پنجم از فروش جهانی سالانه آن را تشکیل می‌دهند که انتظار می‌رفت تا سال ۲۰۳۰ به حدود ۱.۲ میلیون دستگاه برسد.

سوبارو قصد دارد ۴۰۰ هزار خودروی برقی باطری دارتا سال ۲۰۲۸ در ایالات‌متحده بفروشد و خط تولید خودروهای الکتریکی خود را تا پایان آن سال به هشت مدل افزایش دهد.

بر اساس گزارش انرژی پورتال، در حال حاضر سوبارو اولین خودروی برقی خود به نام Solterra را در کارخانه تویوتا موتوماچی تولید می‌کند. این شرکت قصد دارد سه خودروی الکتریکی جدید را تا پایان سال ۲۰۲۶ و چهار خودروی دیگر را تا پایان سال ۲۰۲۸ ارائه کند.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و تحصیلات بالا هستم. به شما تحلیل‌هایی را ارائه می‌دهم که با استفاده از زبانی ساده و قابل فهم، به شما کمک کند تا اطلاعات اقتصادی را بهتر درک کنید و در تصمیمات خود بهتر عمل کنید.