اقتصادیکسب و کارهای برتر روز

تولید و پخش عمده فیلتر روغن خودرو

فیلتر روغن و وظایف آن

فیلتر روغن بخشی است که نقش مهمی در تمیز کردن روغن موتور در موتورهای احتراق داخلی دارد. برای درک بهتر اهمیت این بخش باید به اهمیت روغن در سیستم موتور اشاره کرد. در واقع به دلیل حساسیت قطعات و اجزای موتور، نمی توان از مواد آنها که معمولاً از فلزات حساس ساخته شده اند و همچنین برخی از محل احتمالی آب یا هوا، برای خنک کردن آنها استفاده کرد. زیرا آب یا هوا به سرعت این قسمت ها را خراب می کند. در عین حال حفظ تعادل دمایی این قطعات و به طور کلی مجموعه موتور برای کارایی و عملکرد آنها بسیار مهم است.

موتورهای احتراق داخلی دمای عملیاتی بهینه ای دارند و عملکرد در دماهای بالاتر یا کمتر از آن بدتر می شود. در دماهای بالاتر از دمای بهینه موتور، ممکن است قطعات تغییر شکل داده یا نامناسب شوند. علاوه بر این، کار با برخی از این قطعات به دلیل انبساط حرارتی دشوار می شود. در این شرایط خطر ذوب شدن و نابودی کامل وجود دارد.

تولید کننده وارداتی فیلتر روغن خودرو

سیستم روغن کاری خودروی شما یکی از مهم ترین قطعاتی است که عملکرد خودرو شما را بهبود می بخشد. این سیستم باعث کاهش استهلاک قطعات خودرو می شود. فیلتر روغن بخش بسیار مهمی است که باید به آن توجه کنید. تولیدکنندگان فیلتر روغن خودرو وارداتی موضوعی است که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت، پس با ما همراه باشید و مقاله بعدی را از دست ندهید. حتما از تولید کننده فیلتر روغن خودرو با استاندارد بالا خرید کنید.

فیلتر روغن چیست و چه کاربردهایی دارد؟

فیلتر روغن قطعه ای است که وظیفه آن تمیز کردن روغن است. این روغن در موتورهای احتراق داخلی تصفیه می شود. روغن مورد استفاده در موتور وظیفه حذف نمک، مایع خنک کننده و آلودگی از قسمت های مختلف موتور را بر عهده دارد. به دلیل حساسیت قطعات و اجزای مختلف موتور، نمی توان از آب یا هوا برای خنک کردن آن استفاده کرد. زیرا این موارد باعث خوردگی فلز می شوند. بنابراین از فیلتر روغن برای افزایش کارایی و عملکرد استفاده می شود، ما توزیع کننده فیلتر روغن تویوتا هستیم.

ساختار فیلتر روغن

تولید کننده فیلتر روغن وارداتی خودرو آن را در انواع مختلف می سازد. به طور کلی، فیلتر روغن به شرح زیر ساخته می شود: سازنده فیلتر هوا را بررسی کنید.

1- درب محفظه بالایی

این قسمت یک در آهنی است که در اتاق اصلی قرار دارد. روی این روکش 4 یا 8 سوراخ وجود دارد تا روغن تخلیه و وارد فیلتر شود.

2- شیر ورودی فیلتر روغن

این شیر به عنوان شیر ضد آب نیز شناخته می شود. این شیر در پشت درب بالایی دوربین قرار دارد و از داخل فیلتر محافظت می کند. جنس این قطعه لاستیک ارتجاعی می باشد.

3- جعبه کاغذی

کارخانه های تولید کننده فیلتر روغن خودرو وارداتی نیز دارای بخش کاغذ هستند. فیلترهای تمیز کننده در این اتاق نگهداری می شوند. این قسمت از مواد بادوام و محکم ساخته شده است.

4 – فیلتر کاغذی

فیلتر کاغذی با رزین ترکیب شده و تا می شود و سپس در داخل محفظه قرار می گیرد. این فیلترها در اطراف قوطی مرکزی قرار می گیرند.

5- کانال مرکزی فیلتر روغن

در قسمت میانی محفظه کاغذ، استوانه ای مرکزی با دیواره سوراخ دار قرار داد. فیلترها معکوس می شوند تا فشار روغن ورودی و خروجی با هم هماهنگ باشند. این سیلندر را لوله مارپیچی نیز می نامند و کانال خروجی روغن را تشکیل می دهد. جنس این کانال استیل و به شکل مارپیچ می باشد.

6 – سوپاپ اطمینان

سوپاپ اطمینان فشار و حجم روغن را در کانال مرکزی در شرایط آب و هوایی سرد که غلظت روغن موتور بالا است به سطح بالاتری تنظیم می کند و روغن مورد نیاز را به موتور می رساند.

7- دستگاه محافظ فیلتر روغن

روغن از دیواره کانال مرکزی به سمت داخل آن عبور می کند. برای جلوگیری از ورود روغن تصفیه نشده به داخل چاه، محافظ نفت کوره تعبیه شده است.

8 – نگهدارنده

در عین حال، هنگام بررسی یک سازنده روغن وارداتی برای فیلتر خودرو، باید این را به خاطر بسپارید. یک گیره یا نگهدارنده فلزی در را به صفحه انتهایی متصل می کند. در واقع روغن کار نهایی خود (پاکسازی اجزا از انواع ناخالصی ها) را با کمک فیلتر انجام می دهد. روغن وقتی بین قطعات خنک کننده و روان کننده کار خود می رود، آنها را از انواع ناخالصی ها مانند دوده، ذرات گرد و غبار محیطی و کثیفی های ذاتی موتور پاک می کند و به باک می آورد.

در مسیر برگشت به مداری که از فیلتر روغن عبور می کند، این ناخالصی ها توسط فیلتر جمع آوری شده و روغن تمیز، صاف و خالص به سمت موتور جریان می یابد. برای حفظ کیفیت روغن فیلتر شما نیز در فواصل زمانی معین تعویض می شود تا کار خود را به خوبی انجام دهد. بنابراین فیلتر روغن موتور دارای وظایف زیر است:

تمیز کردن روغن و حفظ خلوص و تمیزی آن و همچنین حفظ سلامت قطعات موتور.

افزایش طول عمر روغن و راندمان و افزایش راندمان موتور

مدار روغن را با تمیز کردن و جلوگیری از ورود ذرات در خط باز نگه دارید.

حفظ حجم و فشار روغن در شرایط بهینه موتور؛

تعویض نکردن به موقع روغن، ضمن کاهش وزن روغن در جاده، آسیب جدی به آن را نیز به دنبال دارد.