قهوه گانودرما و درمان دیابت

در این مقاله قصد داریم درمان دیابت با گانودرما را برای شما عزیزان مورد بررسی قرار دهیم: این روزها بسیاری از افراد از بیماری دیابت رنج می برند و در حقیقت دیابت به یکی ازبیماری های  شایع در عصر حاضر تبدیل شده است. علم پزشکی هنوز نتوانسته درمان قطعی برای دیابت پیدا کند ولی می توان از طریق برخی داروها و نیز تغییراتی در سبک زندگی به راحتی این بیماری را کنترل کرد، شخصی که به دیابت مبتلا است میبایست دارای سبک زندگی سالم و دقت  و توجه لازم باشد تا بتواند این بیماری را مدیریت کند.

در این مقاله می خواهیم نوعی دارو به نام گاندروما را که این روزها توجه بیماران دیابتی را به خود جلب کرده به شما معرفی کنیم و بررسی کنیم که این آیا گانودرما می تواند نقش درمانی برای این بیماری داشته باشد و یا اینکه از ابتلا به دیابت پیشگیری کند؟ پس با ما همراه باشید:

در این مقاله به سوالات ذیل پاسخ خواهیم داد:

  • گانودرما چه نوع گیاهی است و خواص درمانی آن برای دیابت چگونه است؟
  • قارچ گانودرما برای دیابت چه مزایایی دارد؟
  • تاثیر قارچ گانودرما بر دیابت به چه صورت است؟
  • تاثیر قارچ گانودرما بر دیابت نوع یک و دیابت نوع دو به چه صورت است؟
  • خواص تاثیرگذاری گانودرما در درمان دیابت و سایر بیماری ها تا چه اندازه می تواند واقعیت داشته باشد؟
  • چگونه گانودرما را برای درمان دیابت تهیه و مصرف کنیم؟
  • طبقه بندی دیابت به چه صورت می باشد؟
  • آیا می دانید رژیم غذایی دیابتی چگونه است؟
  • چگونه تشخیص دهیم که به دیابت مبتلا شده ایم؟

گانودرما چه نوع گیاهی است و خواص درمانی آن برای دیابت چگونه است؟

گانودرما نوعی قارچ غیر سمی است که در مناطق گرم و مرطوب رشد می کند و منبع اصلی رشد این قارچ، در آسیا می باشد. بیش از هزاران سال است از این قارچ به عنوان دارویی در طب سنتی در کشورهای آسیای شرقی استفاده می شود، قارچ گانودرما دارای قدمت 400 ساله زیستی می باشد و بیش از 80 گونه دارد که هرکدام از آن ها خواص دارویی مخصوص به خود را دارند. قهوه گانودرما دکتر بیز را به دور از نور خورشید، رطوبت نگه داری کنید. قهوه فوری سوپریم دکتر بیز همراه با قارچ گانودرما و جینسینگ 20 عددی دارای تاییدیه از سازمان غذا و دارو است.

گانودرما چه نوع گیاهی است و خواص درمانی آن برای دیابت چگونه است؟

این قارچ دارای رنگ قرمز بوده و از خانواده قارچ های غیر سمی می باشد، گانودرما از نوع قارچ های چتری بوده و بر روی چوب و تنه درختان رشد می کند. این گیاه در دسته گیاهان خودرو و وحشی قرار دارد، ، ولی از آن جا که این گیاه این روزها جنبه درمانی – تجاری پیدا کرده است، در مزارع پرورش قارچ نیز تولید می شود.

شما در حال مطالعه مقاله درمان دیابت با گانودرما هستید

ظاهر چوبی براق

گانودرما ظاهری چوبی براق و صیقلی دارد و از نظر ساختمان و شکل ظاهری، با قارچ های دکمه ای فرق دارد، بخش هاگدان این قارچ شباهت عجیبی به کلیه انسان دارد و رنگ قهوه ای –  قرمز آن، در مرکز کلاهک تیره بوده و در لبه های آن کمر نگ تر می باشد.

قارچ گانودرما در طب سنتی آسیای شرقی بسیار مورد توجه است، در طب سنتی ژاپن، گانودرما را قارچ ریشی می نامند (ریشی یه معنای پادشاه گیاهان دارویی) و در چین نیز این قارچ را به عنوان نماد سلامتی و طول عمر با شادی می شناسند .

بیشتر مردم این قارچ را صورت تازه مصرف می کنند و عده ای دیگر این گیاه درمانی را به صورت عصاره یا پودر استفاده می کنند.

این قارچ از نظر علم پزشکی مورد تحقیقات متعددی قرار گرفته و خواص دارویی آن با اثبات رسیده است، ولی برخی دیگر از خواص این قارچ شگفت انگیز در دست بررسی بوده و می بایست مورد مطالعات بیشتری قرار گیرد.

گانودرما در درمان دیابت:

مطابق تحقیقات انجام شده این گیاه دارویی دارای تعدادی آنزیم است که باعث کم شده قند موجود در خون می شود، تحقیقات آزمایشگاهی که در این خصوص برای درمان دیابت بر روی این گیاه صورت گرفت این گونه نتیجه داد که میزان گلوکز در خون بعد از مصرف گانودرما به مدت 30 روز به نصف کاهش یافت.

خاصیت دیگری که این گیاه دارویی در درمان دیابت دارد این است که می تواند به میزان قابل توجه ای شور و نشاط و انرژی را به بدن افرادی که دچار بیماری دیابت شده اند را برگرداند زیرا همانگونه که میدانید  کاهش گلوکز و مواد قندی در بدن این بیماران، موجب ایجاد سرگیجه و خستگی های مفرط می شود که در این صورت انرژی لازم را نیز برای فعالیت های روزمره خود ندارند .

خاصیت دیگر قارچ گانودرما در درمان دیابت از بین بردن لکه های تیره ای است که بر روی پای افراد مبتلا به این بیماری ظاهر می شود.

گانودرما در درمان دیابت:

چشیدن طعم شیرین میوه ها

شاید بهترین خاصیتی که قارچ گانودرما برای بیماران دیابتی دارد این باشد که آنها می توانند طعم شیرین میوه ها و شیرینی هایی را که دوست دارند دوباره بچشند و حس کنند.

همانگونه که گفتیم تحقیقات و مطالعات زیادی بر روی این گیاه در تاثیر آن برای بیماری دیابت انجام شده است و هم اکنون نیز در حال بررسی های بیشتری است. در این جا آزمایشی که برای پی بردن به خاصیت گانودرما بر روی یک بیماردیابتی انجام شده است را برای شما خواننده عزیز مثال خواهیم زد:

یک بیمار دیابتی که ده سال از این بیماری رنج می برد و حس لامسه در پاهای وی به شدت کاهش پیدا کرده بود و در واقع به سندرم پای دیابتی مبتلا شده بود

این بیمار در ناحیه پاشنه پا دچار زخم های بزرگی شده و این زخم ها در حال رشد بودند و هیچگونه دارویی بر آن تاثیر گذار نبود و علت عدم تاثیر داروهای درمانی این بود که رگ های خونی در آن ناحیه از پای بیمار تخریب شده بود و مانع از جریان خون می شد، پزشک معالج این بیمار برای درمان این وضعیت قارچ گاندروما را تجویز کرد و بیمار بعد از مصرف سه ماهه گاندروما علاوه بر بهبود زخم های ناحیه پاشنه، حس لامسه را نیز پای خود به دست آورده بود.

استفاده از قارچ گانودرما در درمان بیماری دیابت علاوه بر این که از پیشرفت این بیماری جلوگیری کرده، هیچگونه عوارضی نیز مانند داورهای شیمیایی برای بدن در پی نخواهد داشت

قارچ گانودرما از نظر ظاهری به چوب شباهت دارد و افرادی که با آن آشنایی ندارند نمی توانند آن را تهیه و یا از آن استفاده کنند، لذا امروزه با توجه به خواص دارویی این گیاه قارچی و نیز طرفداران زیادی که دارد

مراکز تولیدی گیاهان دارویی این قارچ غیر سمی را به صورت پودر، عصاره و یا قهوه وارد بازار کرده و به راحتی می توان آن را تهیه و استفاده کرد. نوع قهوه کافه لاته با قارچ گانودرما  که در واقع گیاه با انواع قهوه مخلوط می کنند بیشتر مورد استقبال بیماران دیابتی می باشد .

همانگونه که اشاره شد قارچ گانودرما دارای تاثیرات فراوانی در بیماری دیابت می باشد، ولی این بدان معنا نیست که این گیاه دارویی را جایگزین داروهای خود کنید و در واقع برای مصرف این گیاه دارویی می بایست حتما با پزشک خود مشورت کنید.

قارچ گانودرما برای دیابت چه مزایایی دارد؟

بیماران مبتلا به دیابت برای کنترل بیماری خود و پیشگیری از شدت آن در بدن، می بایست داروهای شیمیایی را تا سال های زیادی مصرف کنند و این داروها هرگز به صورت قطعی این بیماری را درمان نخواهند کرد.

مصرف داروهای شیمیایی به مدت طولانی در بیماران دیابتی خود موجب بروز مشکلات دیگری خواهد شد، که یکی از این مشکلات که بسیار نگران کننده نیز می باشد خطر سکته قلبی و مغزی به دلیل مسدود شدن شرائین است

قارچ گانودرما برای دیابت چه مزایایی دارد؟

همچنین مورد دیگر در مصرف طولانی مدت داروهای شیمایی دیابت این است که به دلیل اینکه در عملکرد متابولیسم بدن خلل وارد می شود باعث شده و در بسیاری از بیماران دیابتی مشاهده شده که اثرات داروهای شیمایی در آنان موجب ایجاد عارضه های کلیوی نیز شده است.

مصرف دارویی قارچ گانودرما در بیماران دیابتی موجب می شود تا حد زیادی از مشکلات که به آن اشاره شد کاسته شود. در واقع گانودرما با کنترل متابولیسم بدن اثرات جانبی داروهای شیمایی را به حد چشمگیری کاهش داده و موجب نشاط و انرژی در این بیماران خواهد شد، بیماران با مصرف این داروی گیاهی شگفت انگیز می توانند شادابی خود را به دست آورده و بدون هیچکونه حس خستگی به فعالیت های روزمره خود بپردازند.

تاثیر قارچ گانودرما بر دیابت به چه صورت است؟

در مطلب قبل به صورت مختصر توضیح دادیم که گانودرما چیست و خواص آن را برای بیماری دیابت نیز گفتیم. حال برای اینکه بتوانیم به این سوال پاسخ دهیم ابتدا اجازه دهید بدانیم بیماری دیابت چه نوع بیماری می باشد و سپس تاثیرات گانودرما را در درمان آن مورد بررسی قرار دهیم:

تاثیر قارچ گانودرما بر دیابت به چه صورت است؟

بیماری دیابت:

دیابت نوعی بیماری می باشد که در آن بدن کنترلی بر قند خون نداشته و مقدار قندی را که چه به صورت مستقیم و چه از طریق مواد خوراکی مصرفی وارد بدن می شود را نمی تواند کنترل کرده و سایر اعضای بدن را تحث تاثیر قرار می دهد و موجب خلل در عملکرد آن ها می شود.

تاکنون درمان قطعی برای این بیماری کشف نشده است وداروهای شیمیایی که برای این بیماری تجویز می شود تنها نقش کنترل کنندگی این بیماری را دارند و داروهای شیمیایی که برای پیشگیری از دیابت استفاده می شوند، خود ممکن است به سایر اعضای بدن مانند کلیه،  کبد و چشم آسیب برساند.

در حالت کلی اگر در نظر بگیریم که قند از طریق مواد غذایی مصرفی وارد بدن شده و بعد از تبدیل شدن به گلوکز به خون ورود پیدا خواهد کرد و چنانچه پانکراس به میزان لازم انسولین را تولید کند

مقدار این گلوکز را کنترل کرده و در نتیجه غلظت خون نیز کاهش می یابد چنانچه انسولین زیادی ترشح شود قند خون نیز کاهش یافته و اگر بالعکس کمتر از میزان لازم ترشح شود قند خون بالا خواهد رفت و در این صورت بیماری دیابت در بدن اتفاق می افتد که مشکلات زیادی را در بدن به وجود خواهد آورد

لذا برای درمان دیابت می بایست دارویی کشف شود که بتواند پانکراس را تقویت کرده و به اندازه لازم انسولین ترشح نماید و از این طریق گلوکز موجود در خون نیز تنظیم خواهد شد.

حال که تا حدودی با بیماری دیابت آشنا شدید به تاثیر قارچ گانودرما بر این بیماری خواهیم پرداخت:

تاثیر قارچ گانودرما بر دیابت:

مطابق تحقیقات انجام شده در این خصوص، ثابت شده که قارچ گانودرما نه تنها خاصیت انسولین را دارد بلکه تا حد زیادی به پانکراس نیز در تامین انسولین مورد نیاز بدن کمک خواهد کرد.

به این ترتیب انسولین تا حد زیادی در بدن بیماران دیابتی جذب خواهد شد، لذا با توجه به این تحقیقات در خصوص گانودرما، این قارچ غیر سمی نه تنها می تواند در کنترل دیابت نقش زیادی داشته باشد بلکه به جرات می توان گفت شاید راهی برای درمان آن نیز باشد.

خرید ساشه قهوه گانودرما دکتر بیز برای لاغری و یا دیگر محصولات شرکت دکتر بیز مثل ساشه سبوس چند غله کاری بسیار راحت و رضایت بخش است اگر در فروشگاه اینترنتی ما انجام شود.