اجتماعیکسب و کارهای برتر روز

مهاجرت به دانمارک از طریق سرمایه گذاری

محتوای این مطلب پنهان

سرمایه گذاری خارجی و مطمئن در دانمارک

خارجی، تا حد زیادی کاتالیزور رشد اقتصادی در آینده تلقی می شود. منظور از سرمایه گذاری خارجی، سرمایه گذاری در شرکت‏ها و دارایی‏‌های داخلی یک کشور، توسط سرمایه‏‌گذار خارجی است. شرکت‏‌های بزرگ و چند ملیتی با افتتاح شعب و گسترش سرمایه گذاری‏های خود در کشورهای دیگر، دائما به دنبال فرصت‌های جدیدی برای رشد اقتصادی هستند. با برخورداری از انعطاف‌پذیرترین بازار کار در جهان، بالاترین سطح آموزشی، سطح فساد نزدیک به صفر و پیشرو بودن در زمینه دیجیتالیزاسیون، فضای تجاری بی‏نظیری را برای تجّار سراسر جهان مهیا کرده است.

درباره دانمارک

مهاجرت به دانمارک ملک پور: دانمارک با مساحت حدود 43 هزار کیلومتر مربع و پنج میلیون نفر جمعیت، یکی از کشورهای حوزه اسکاندیناوی و صد و سی و پنجمین کشور بزرگ دنیاست. واحد پول دانمارک، کرون دانمارکی و زبان آن دانمارکی است. تقریبا 80 درصد از جمعیت دانمارک به دین مسیحیت گرایش دارند و پایتخت آن “کپنهاگ” است. دانمارک از منظر اقتصادی و اجتماعی، یکی از پیشرفته‏‌ترین کشورهای جهان محسوب می‏‏‌شود و در حال حاضر، دومین کشور شاد دنیاست. این کشور را می‏توان یکی از ثروتمندترین کشورهای اروپایی دانست که از سرمایه‏‌گذاران خارجی با آغوش باز استقبال می‏‌کند.

 چرا دانمارک برای سرمایهگذاری مناسب است

هنگام سرمایه گذاری در کشورهای خارجی، باید موارد زیادی از جمله قوانین سرمایه گذاری و تجارت، قوانین صادرات ‏و واردات، قوانین اخذ اقامت و بسیاری از این دست مسائل را بررسی کرد. دانمارک با اخذ رتبه بین‌‏المللی در شاخص شفافیت، یکی از کشورهای مطمئن برای سرمایه گذاری محسوب می‏شود. همچنین، وجود قوانین منعطف و ایمن در بازار دانمارک و خطوط هوایی و راه‏های نقل و انتقال کارآمد، دلیل دیگری برای انتخاب این کشور هستند. اما به طور کلی، کشور دانمارک را می‏توان به چند دلیل، بهترین کشور برای سرمایه گذاری دانست:

انتخابی امن

دانمارک، عملا با رشوه رابط‌ه‏ای ندارد و سالهاست که رتبه برتر شاخص شفافیت بین‌‏المللی را کسب می‏‌کند. سطح بسیار پایین فساد، دانمارک را به کشوری جذاب برای تاسیس فعالیت‏های تجاری تبدیل کرده است.

بازار کار منعطف

بازار کار دانمارک، انعطاف‏‌‌پذیری بالایی در شیوه‏‌های استخدام و اخراج کارمندان ارائه می‏‌دهد. نیروی کار دانمارک جزو پربازده‌‏ترین نیروهای کار در اروپا است. در این کشور، هیچ محدودیتی در مورد اضافه کاری اعمال نمی‌شود و به شرکت‏‌ها اجازه داده می‏‌دهد 24 ساعت در شبانه روز و 365 روز در سال فعالیت کنند.

برخورداری از نیروی کار مولد و با انگیزه

در دانمارک، 96 درصد از جوانان دوره دوم تحصیلی و 47 درصد آنها، دوره سوم تحصیلی را پشت سر گذاشته‏‌اند. این کشور در زمینه تسلط به زبان انگلیسی، در میان سه کشور برتر جهان قرار دارد. از هر پنج شهروند دانمارکی، چهار نفرشان به زبان انگلیسی تسلط دارند و نیمی از دانمارکی‌‏ها می‏توانند به زبان آلمانی صحبت کنند.

برخورداری از بازار کار مقرون به صرفه و انعطاف‏پذیر

سرمایه گذاری در دانمارک به شما را قادر می‌‏سازد به سادگی به کل اتحادیه اروپا دسترسی پیدا کنید و 100 میلیون نفر از ثروتمندترین مصرف‏‌کنندگان جهان را در اختیار شما قرار می‏‌دهد.

دسترسی فوق‏العاده

فرودگاه کپنهاگ- کارآمدترین فرودگاه اروپا- با 57 خط هوایی فعال، قطب حمل و نقل در منطقه نوردیک و بالتیک محسوب می‎‏شود و در مجموع، به 132 مقصد، خدمت رسانی می‏‌کند. این فرودگاه، سالانه سیصد و هشتاد هزار تن حمل و نقل هوایی را با کوتاه‌ترین زمان ممکن برای ترانزیت کالا، به فرودگاه‏های سراسر جهان ارسال می‏‌کند.

راه اندازی آسان کسب‏وکار

طبق تعریف بانک جهانی، دانمارک یکی از آسان‏‌ترین مناطق جهان برای سرمایه گذاری است. در این کشور می‌‏توانید تجارت خود را یک روزه راه‌‏اندازی کنید و ظرف 5 هفته را اخذ کنید. شرکت‏‌های خارجی هنگام راه‌‏اندازی کسب‌‏وکار خود در دانمارک، از روش ثبت‏‌نام آسان Plug & Play سود خواهند برد.

پیشرو در فناوری اطلاعات، ارتباطات و علوم زیستی

20 درصد از برق مورد استفاده در دانمارک، توسط نیروگاه‏های بادی دانمارک تولید می‌‏شود. شرکت‌های دانمارکی یک سوم بازار جهانی باد را در اختیار دارند و اولین شرکت‏‌هایی هستند که از سوخت‏های زیستی نسل دوم، برای اهداف تجاری استفاده می‏‌کنند.

عرصه فناوری اطلاعات و ارتباطات دانمارک، بر جامعه پیشرفته و تکنولوژی پیشگام متمرکز است که از ویژگی‏‌های اصلی آن می‏توان به برخورداری از زیرساخت فناوری اطلاعات و ارتباطات در سطح جهانی و همچنین آماده‌‏ترین جمعیت الکترونیکی جهان، اشاره کرد.

صرفه‏جویی در هزینه‏ها

در دانمارک عملا هیچگونه هزینه مشارکت اجتماعی برای کارکنان و کارمندان وجود ندارد. همچنین هزینه اجاره دفتر و مالیات شرکت‏‌ها بسیار کمتر از سایر کشورهای حوزه اسکاندیناوی و متوسط اروپا است. علاوه بر این، میزان حقوق مدیران و دانشمندان بر اساس سطح رقابت تعیین می‏‌شود.

بهترین بازار آزمایشی جهان

دانمارک نه تنها به عنوان بهترین بازار آزمایشی جهان شناخته می‏‌شود، بلکه دارای زیرساخت‌‏های فناوری اطلاعات در سطح جهانی با برخی از بالاترین ضریب نفوذ فناوری اطلاعات و ارتباطات در جهان برای موبایل، پهنای باند و رایانه‏‌های شخصی است.

کیفیت بالای زندگی

دانمارکی‏‌ها از نظر شاخص‏‌های شادی بین‏‌المللی، به طور مداوم به عنوان شادترین مردم جهان معرفی می‏‌شوند. کپنهاگ یکی از 10 شهر جذاب اروپا است (رتبه یازدهم در سطح جهانی). با داشتن مجوز اقامت و کار، شما به طیف وسیعی از خدمات رفاهی دانمارک، از جمله مراقبت و آموزش پزشکی رایگان دسترسی خواهید داشت.

شروع سرمایه گذاری در دانمارک

برای شروع سرمایه گذاری در دانمارک، ابتدا باید دو مرحله اولیه را پشت سر گذاشت که هرکدام شامل رعایت اصول و قوانین خاصی هستند. در ادامه، به شرح و بررسی این مراحل و نحوه شروع سرمایه گذاری در کشور دانمارک، خواهیم پرداخت:

مرحله اول: شرکت‏ با مسئولیت محدود

اولین مرحله، انتخاب نوع شرکتی است که قصد تاسیس آن را دارید. اکثریت قریب به اتفاق شرکت‏‌های دانمارکی، شرکت‌هایی با مسئولیت محدود هستند، یعنی شرکت‏‌‌های سهامی عام (A\S) یا شرکت‌های خصوصی با مسئولیت محدود (ApS). برای تأسیس شرکت در کشور دانمارک، حتما به ارائه این مدارک نیاز خواهید داشت:

همه اسناد و مدارک را می‏توان به زبان انگلیسی تهیه کرد و هیچ امضایی، به گواهی دفتر اسناد رسمی احتیاج نخواهد داشت. علاوه بر این، “سرمایه سهم” باید به حساب بانکی شرکت یا “حساب مشتریان” وکیل شرکت واریز شود. پس از تهیه و امضای اسناد بنیادی مربوطه و پرداخت سرمایه، یک شرکت دانمارکی می‏تواند بصورت آنلاین و طبق قوانین تجاری دانمارک، ثبت شود. سپس می‏توانید شماره ثبت مخصوص شرکت (CVR) را در عرض چند دقیقه دریافت کنید. هزینه ثبت‌ ‏نام بدون احتساب هزینه‏‌های قانونی، کمتر از 100 یورو است.

مرحله دوم: شعبه یا نمایندگی

انواع خاصی از شرکت‏‌های خارجی، مجاز به فعالیت در دانمارک از طریق شعبه یا نمایندگی هستند. شعبه، یک شخص حقوقی جداگانه نیست، بلکه نماینده شرکت خارجی در دانمارک است. شعبه خارجی باید در اداره تجارت دانمارک ثبت شود و ثبت‏ نام می‏تواند ظرف چند هفته انجام شود. شعبات و نمایندگی‏‌ها، مشمول مالیات شرکت‏‌های دانمارکی هستند.

فعالیت‏‌های یک شرکت خارجی در دانمارک نیز ممکن است از طریق شعبه یا نمایندگی انجام شوند، مشروط بر اینکه فعالیت‏‌های مورد نظر، دارای ماهیت محدود باشند. به عنوان مثال، دریافت سفارشات (بدون صدور فاکتور)، کارهای اداری یا انجام یک فعالیت تجاری خاص برای مدت محدود (به عنوان مثال یک قرارداد ساختمانی). دفتر نمایندگی خارجی نیازی به ثبت در اداره تجارت دانمارک ندارد. به طور کلی، شعبه یا نمایندگی، مشمول مالیات شرکت‌‏های دانمارکی نمی‌شود.

انواع سرمایه گذاری در دانمارک

دانمارک یکی از پرطرفدارترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت و اخذ اقامت است. یکی از روش‏‌های اخذ اقامت دائم در دانمارک، سرمایه گذاری و ثبت شرکت است. به طور کلی می‏توان گفت سرمایه گذاری در دانمارک به سه روش قابل انجام است:

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک

برای سرمایه گذاری در دانمارک از طریق خرید ملک، باید یک ملک مسکونی در کشور دانمارک خریداری کنید. با اینحال، برای خرید ملک در دانمارک، علاوه بر تنظیم سند، ارائه مدارک مربوطه، پشت سر گذاشتن مراحل اداری و ثبتی، به اجازه وزارت دادگستری دانمارک نیز نیاز دارید. بنابراین در صورتی که قصد دارید با خرید ملک در دانمارک سرمایه گذاری کنید، بهتر است نسبت به استخدام یک وکیل مجرب اقدام کنید. اجازه‏‌نامه وزارت دادگستری دانمارک معمولا دو هفته پس از ارائه مدارک به وزارتخانه صادر می‏‌شود.

سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه

در این روش، متقاضی باید نسبت به خرید اوراق قرضه دولتی که به صورت سرمایه قابل برگشت و سرمایه غیر قابل برگشت ارائه می‏‌شوند، اقدام کند. در صورت خرید اوراق قرضه به صورت سرمایه قابل برگشت، متقاضی موظف است مبلغی را که دولت دانمارک مشخص کرده، به مدت محدود مثلا 5 سال سپرده کند تا فورا اقامت دانمارک را اخذ کند. بعد از اتمام مدت مشخص شده، اصل پول، بدون سود به حساب متقاضی بر می‏‌گردد. در سرمایه گذاری به شیوه غیر قابل برگشت، متقاضی مبلغ مشخص شده را به دولت آلمان می‏‌پردازد و فورا اقامت دانمارک را اخذ می‏‌کند، اما سپرده او به حسابش باز نمی‏‌گردد.

سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت در دانمارک به سه شیوه متفاوت انجام می‏‌شود. در هر سه شیوه، متقاضی با ثبت شرکت خود در اداره تجارت دانمارک، اقامت کشور دانمارک را اخذ می‌‏کند و می‏تواند با بهره‏‌مندی از امکانات و بازار دانمارک، تجارت خود را توسعه و گسترش دهد. روش‏‌های ثبت شرکت در دانمارک از این قرارند:

انواع شرکت‏های قابل ثبت در دانمارک

پس از ثبت شرکت در دانمارک، متقاضی و همراهانش اقامت سه ساله دانمارک را دریافت می‏کنند. در صورتی که تجارت مذکور سوددهی داشته باشد، اقامت متقاضی و همراهانش تمدید می‏‌شود و در نهایت پس از پنج سال، می‏‌توانند اقامت دائم دانمارک را اخذ کنند. بطور کلی، در کشور دانمارک می‏توان 5 نوع شرکت ثبت کرد:

 مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در دانمارک

ارائه مدارک شناسایی، تحصیلی و شغلی برای ثبت شرکت و سرمایه گذاری در دانمارک الزامی است. با اینحال، مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در دانمارک، مدارک عمومی محسوب می‏‌شوند و ارائه آنها صرفا جنبه اداری دارد. این مدارک عبارتند از:

استانداردهای سرمایه گذاری در دانمارک

بررسی استانداردهای سرمایه گذاری، یکی از پیش نیازهای سرمایه گذاری در هر کشوری محسوب می‏شود. استانداردهای سرمایه گذاری در دانمارک، شامل نرخ فساد مالی و مصادره اموال هستند. نرخ فساد مالی در کشور دانمارک، به دلایلی از جمله وضعیت اقتصادی مناسب و سطح رفاه بالای این کشور، بسیار ناچیز است. همچنین، اختلاف طبقاتی در کشور دانمارک بسیار کم، و حقوق شهروندان آن تقریبا برابر است. مصادره اموال نیز در این کشور به ندرت به چشم می‏خورد، چراکه علاوه بر شرایط مالی مناسب دولت دانمارک، مردم این کشور، یکی از رضایتمندترین ملت‏‌های دنیا محسوب می‏‌شوند.

مالیات اقامت و شرایط سرمایه گذاری در دانمارک

مالیات یکی از مباحث مهم برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در هر کشوری محسوب می‏شود. طبق قوانین و مقررات اقتصادی کشور دانمارک، شعب شرکت‏‌های خارجی، نیازی به پرداخت عوارض و مالیات ندارند. همچنین، تاسیس شرکت در دانمارک، برخلاف سایر کشورهای حوزه اسکاندیناوی، بدون پرداخت مالیات و عوارض دوگانه صورت می‏‌گیرد.

شاخصه‏های اقتصادی موثر بر سرمایه گذاری در دانمارک

یکی دیگر از پیش نیازهای سرمایه گذاری در هر کشوری، بررسی شاخصه‏‌های اقتصادی تاثیرگذار آن کشور است. یکی از این شاخصه‏‌ها، وضعیت مالیاتی کشور است. با توجه به حقوق بالای مردم دانمارک، نرخ مالیات این کشور نیز بالاست. اما نکته خوب این است که در این کشور، وام‌های بانکی قابل توجهی به افراد تعلق می‏گیرد. علیرغم قطعیت سیاسی در مورد مسئله مهاجرت، شرایط اقتصادی دانمارک به طور قابل توجهی خوب است.

سیاست‏‌های بازاریابی منعطف و رقابت‏پذیر کشور دانمارک، موجب حفظ جریان تجارت و سرمایه گذاری می‏‌شود و سیستم حقوقی شفاف و کارآمدی ارائه می‌‏دهد. همچنین، این موارد باعث بوجود آمدن فعالیت‏‌های کارآفرینی قوی می‏‌شوند. نظام بانکی دانمارک، قوانین معقولی دارد و در ارائه وام، محتاطانه عمل می‏‌کنند. در نتیجه، ثبات مالی به بهترین شکل ممکن حفظ می‌شود و علاوه بر آن، سیستم قضایی با تمام توان به مراقبت از حقوق مالکیت می‌‏پردازد.

صنایع کلیدی برای سرمایه گذاری در دانمارک

انتخاب صنعت مناسب برای سرمایه گذاری خارجی، یکی دیگر از عوامل مهم و تاثیرگذار در موفقیت سرمایه گذاری محسوب می‏‌شود. افرادی که قصد دارند سرمایه خود را در کشور دیگری به جریان بیاندازند، باید نسبت به صنایع کشور مورد نظر اطلاعات کافی و مناسب کسب کنند. از جمله صنایع مناسب برای سرمایه گذاری در دانمارک، می‏توان به این موارد اشاره کرد:

تکنولوژی پاک

دانمارک فرصت‌های تجاری بخصوصی را در بخش فناوری‏‌های رو به رشد ارائه می‏‌دهد. هدف از ارائه این فرصت‏‌ها، کاهش انتشار دی اکسید کربن تا 70 درصد تا سال 2030 و صفر خالص تا سال 2050 است.

تکنولوژی

دانمارک با برخورداری از یک بازار آزمایشی فوق‏‌العاده و دسترسی به استعدادهای سطح جهانی در زمینه توسعه نرم‏‌افزار، یکی از برترین کشورهای جهان برای فعالیت در حوزه فناوری است.

علوم زیستی

با پیوستن به شاخه علوم زندگی در دانمارک، تحقیقات بالینی خود را به تجارت تبدیل کنید.

صنایع غذایی

با پیوستن به صنایع غذایی دانمارک و بهره‏مند شدن از دانش، تجربیات و نوآوری‏‌های دانمارک در عرصه تولید صنایع غذایی، غذای فردا را خلق کنید.

صنایع دریایی

صنعت دریایی کشور دانمارک، محیطی پویا در زمینه حمل و نقل دریایی و توسعه فناوری‌‏های دریایی در اختیار شما قرار می‏دهد.

طراحی و نوآوری

طراحی دانمارکی در سراسر جهان شناخته شده است. هنگامی که شرکت‏ها از طراحی خوب در نوآوری‏‌های خود استفاده می‏کنند، درآمد، صادرات و توانایی رقابتی آنها افزایش می یابد.

فعالیت‏های تجاری مرتبط با سرمایه گذاری در دانمارک

با سرمایه گذاری در دانمارک علاوه بر بهره‌‏مندی از محیط، امکانات و فرصت‏های فوق‏‌العاده، از ویژگی‌‏های جانبی دیگری نیز برخوردار خواهید شد که به شما کمک می‏کنند تجارت خود را به بهترین شکل ممکن به پیش ببرید. از جمله ویژگی‏‌های جانبی ذکر شده، می‏توان به این موارد اشاره کرد:

دفاتر مرکزی

تاسیس دفتر مرکزی منطقه‏‌ای در دانمارک آسان است. ما یکی از بهترین نقاط ورود به بازار اروپا و نیروی کار با استعداد و با انگیزه بالا را ارائه می‌دهیم. این کشور با برخورداری از نیروی کار با استعداد و با انگیزه، یکی از بهترین نقاط ورود به بازار اروپا را در اختیار شما قرار می‏دهد

منبع : https://miemohajerat.net/